Zaman: Sal Tem 16, 2019 2:43

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Taktik maktik yok bam bam bam / Barış TERKOĞLU

Taktik maktik yok bam bam bam

Maçtan önce: Taktik maktik yok, bam bam bam...

Maçtan sonra: Milli Takımımız baştan sona üstün götürdüğü maçta ağır bir mağlubiyet aldı.

Bizim bir stratejimiz var mı? İstiyoruz belki, bir şey yapmaya niyetliyiz de. Peki, bize küçük kuvvetlerle büyük iş yaptıracak yöntemimiz var mı? Bizim kendimize ait bir “üst aklımız” hiç olmayacak mı?

Gazeteci Toygun Atilla’nın yeni çıkan “İfşa” kitabını okuyunca sordum. Zira kitap önümüze bir tablo seriyor.

FETÖ’nün Bank ...
Read more : Taktik maktik yok bam bam bam / Barış TERKOĞLU | Görüntüleme : 274 | Yanıtlar : 0

Türkiye'yi işgale mi hazırlıyorlar? / Yavuz Selim DEMİRAĞ

Türkiye'yi işgale mi hazırlıyorlar?

Türkiyemizin asıl beka sorunu yeni askerlik sistemidir. Kimlerin hangi amaçla hazırladığı belli olmayan yasa tasarısı için TSK da görevli bir tek yetkilinin görüşü alınmamıştır. Aylar önce taslak plan sızmaya başlayınca Kuleli ve Harp Okulundan sınıf arkadaşların emekli olmalarına rağmen endişe ile aradılar. "Bu gidişle 3-5 yıl sonra sınırlarımızı koruyacak asker bulamayacağız" dediler. Konuyu İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ ile paylaştım. Değerli arkadaşlarımla bir araya getirdim. Sayın Özdağ konuyu ...
Read more : Türkiye'yi işgale mi hazırlıyorlar? / Yavuz Selim DEMİRAĞ | Görüntüleme : 1328 | Yanıtlar : 1

Askerlikten muafiyet yetkisi gerekli mi? / Levent BULUT

TSK'nın 350 bin kişilik personel sayısı, yeni çıkacak askerlik yasası ile en az 130 bin kişi düşecek. Bir o kadarda kalan sayı içinde 6 ayı dolduracak personel bulunduğu ifade ediliyor. Yani anlayacağınız Türk ordusunun sayısı 3 ay içinde 75-100 bin arasına inecek. Bununla beraber yeni askerlik yasasında, "Özel Durumlarda Muafiyet ve Erteleme" başlığı altında Cumhurbaşkanı'na askerliğini yapmayanlara muafiyet yetkisi geliyor.
Cumhurbaşkanına tanınan bu yetki ise tartışma konusu oldu. Düzenlemeye tepki gösteren CHP Millî Savunma ...
Read more : Askerlikten muafiyet yetkisi gerekli mi? / Levent BULUT | Görüntüleme : 174 | Yanıtlar : 0

Türkiye'yi askersizleştirme projesi / Cahit Armağan DİLEK

Türkiye'yi askersizleştirme projesi

Askere alma sürecini düzenleyen yeni yasa tasarısı bu haliyle geçerse aslında askere almama yasası olacak.

Askerlik sisteminin değişeceği ve yasa hazırlandığı 31 Mart seçimleri öncesi gündeme gelmişti. İçeriği bir şekilde duyuruldu ama nedense seçim sonuna bırakıldı. Şimdi ise 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi Meclis'ten geçmesi için acele var. Bu da seçim odaklı bir hamle olduğunu gösteriyor.

Ama keşke sadece seçim odaklı olsa. Çünkü önerilen sistem Türkiye'nin bekası, geleceği ve refahıyla doğrudan bağlantılı ...
Read more : Türkiye'yi askersizleştirme projesi / Cahit Armağan DİLEK | Görüntüleme : 484 | Yanıtlar : 1

Game of Thrones'un çekilmemiş finali / Barış TERKOĞLU

Game of Thrones'un çekilmemiş finali

Neredeyse gece yarısı. Koğuşun ışıkları kapandı. Herkes uykuya çekildi. Yavaşça kalkıyorum. Parmaklarımın ucunda yürüyerek televizyonu en kısık sesiyle açıyorum. Taht Oyunları-Game of Thrones (GOT) başlıyor.

Şimdi tüm dünya GOT dizisinin finaliyle yatıp kalkıyor. Ben ilk sezonunu hapishanede seyretmiştim. Kimi yandaş kimi F tipi konukların sürekli içerdekilere hakaret ettiği tartışma programları Silivri’de çok popülerdi. Hiç izlemiyordum. Bir zamanlar Türk televizyonlarında yayımlanabilen Spartacus, Mad Men, Tudors ya da Shameless gibi diziler çare ...
Read more : Game of Thrones'un çekilmemiş finali / Barış TERKOĞLU | Görüntüleme : 286 | Yanıtlar : 0

Varlık Terörü / Remzi ÖZDEMİR

Varlık Terörü

İftar sofrası kurulmuş, ezan sesi bekleniyordu... Herkesin kulağı ezandaydı...

O an telefon çalınca, sofrada bulunan bütün aile bir anda "hayırdır inşallah" der.

İftar vakti kim arayabilirdi ki?

Telefona bakarlar 0212'li bir telefon numarası. Yine bir şey satmaya çalışıyorlardır diye bakmazlar telefon kapanır.

Ezan okunmaya başlar ve daha ilk lokma yenilirken aynı numara bir kez daha ısrarla arar.

Bu kez sofradaki ev halkı gerilmeye başlar.

Çünkü arayan numara ısrarlıdır.

Telefonu açarlar.

Karşı tarafta bir ...
Read more : Varlık Terörü / Remzi ÖZDEMİR | Görüntüleme : 322 | Yanıtlar : 0

İstanbul'a "Mele" yığınağı / Saygı ÖZTÜRK

İstanbul'a "Mele" yığınağı

Kamuoyu şuna inanıyor, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) seçimin iptali yönündeki gerekçeli kararının içi boş. Başkanlık Ekrem İmamoğlu'nun elinden alındı. 23 Haziran'da yapılacak seçimde Kürt kökenli seçmenlerin belirleyici olacağı konuşuluyor. İşte, partiler de buna göre hazırlık yapıyor.

AKP, seçimi kazanmak için devletin bütün imkanlarını sonuna kadar seferber ediyor. Özellikle Kürt kökenli vatandaşlarımızın oyunu almak için her yola başvuruluyor. PKK'nın başı Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüşme yolunun açılması da bunun bir parçası.

ONLAR DA AYRILDI ...
Read more : İstanbul'a "Mele" yığınağı / Saygı ÖZTÜRK | Görüntüleme : 269 | Yanıtlar : 0

Hesap büyük, olay büyük! / Murat AĞIREL

Hesap büyük, olay büyük!

Katıldığı bir iftar programında konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen daha sonra da YSK'nın tartışmalı kararı ile mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi.

İmamoğlu'nun kazanmasına "en çok Yunan medyasının sevindiğini" ifade eden Göksu daha sonra İmamoğlu'nun nereli olduğunu iftar programına katılan vatandaşlara sordu. Vatandaşlardan "Trabzon" cevabını alan Göksu "E hesap başka" dedi.

Tabii buradaki amacı hepimiz biliyoruz. Sadece biz değil tüm Trabzonlular biliyor.

Hafta ...
Read more : Hesap büyük, olay büyük! / Murat AĞIREL | Görüntüleme : 353 | Yanıtlar : 0

Tam israf ve yolsuzluğu anlatacaktı ki / Çiğdem TOKER

Tam israf ve yolsuzluğu anlatacaktı ki

Durduruldu Ekrem İmamoğlu.

Kazandığı seçim, meşruiyeti olmayan kararlarla elinden alınan İmamoğlu, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın yönettiği Tarafsız Bölge programına hazırlıklı gelmişti. Sadece sözlü anlatım değil. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) mali bakımdan nasıl kötü yönetildiğini, borçlanmayı, faiz giderlerindeki artışı, savrulan milyonları, israf olmasa neler yapılabileceğini gösteren infografikler de yanındaydı.

Ancak sıra tam bu infografiklere geldiğinde program öngörülenden de erken bitirildi.

* * *

Programın erken bitirilmesine dair tartışmaya girmeyeceğim. Ama ...
Read more : Tam israf ve yolsuzluğu anlatacaktı ki / Çiğdem TOKER | Görüntüleme : 263 | Yanıtlar : 0

Fransa'nın PKK/Rum Hamiliği / Cahit Armağan DİLEK

Fransa'nın PKK/Rum Hamiliği

Fransa'nın hiç bitmeyen sömürgeci, işgalci, emperyalist planları son yıllarda sınırlarımızın güneyinde kara ve deniz alanlarında iyice depreşti. Buralardan kastım Suriye ve Doğu Akdeniz.

Fransa bu bölgelere yabancı değil. Yüzyıldan fazla bir geçmişi var. Herkesin ilk aklına gelecek olan ise Sykes-Picot ve Sevr'dir.

Mayıs 1916'da Fransa ile İngiltere arasında imzalanan Sykes-Picot anlaşmasının hükümlerine baktığımızda Fransa'ya, Doğu Akdeniz bölgesi, Adana, Antep, Mardin, Urfa, Diyarbakır, Musul ve Suriye kıyıları, İngiltere'ye Hayfa ve Akka limanları, Bağdat, ...
Read more : Fransa'nın PKK/Rum Hamiliği / Cahit Armağan DİLEK | Görüntüleme : 204 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 141594 ileti • Toplam 42093 başlık • Toplam 24526 üye

x