Zaman: Cum Mar 29, 2024 9:18

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Kadir Gecesi ve Doğramacı'nın Cami, Sinagog ve Kilisesi

Kadir Gecesi ve Doğramacı'nın Cami, Sinagog ve Kilisesi...

Hacettepe ve Bilkent Üniversiteleri ile YÖK’ün kurucusu Prof. Dr. İhsan Doğramacı’nın babası Doğramacı Ali Sami Paşa oğluna, “Benim adıma çok dinli bir cami yap!” diye vasiyet edesi, İhsan Doğramacı da bu vasiyet üzerine Ankara’da bir “çok dinli cami” inşa edesi...
Evet, bu cami, kilise ve havra...
Bu Ramazan’da üstelik de Kadir Gecesi açılacakmış...
Ey Rabbim bu ne iştir!
Önce 2004 yılında Antalya’nın Serik ilçesine ...
Read more : Kadir Gecesi ve Doğramacı'nın Cami, Sinagog ve Kilisesi | Görüntüleme : 1289 | Yanıtlar : 8

14 Ekim’de Ermenistan Sınırını Açıyor musunuz?

14 Ekim’de Ermenistan Sınırını Açıyor musunuz?

Türkiye’nin gerçek sahipleri Ermenistan meselesini tüm boyutlarıyla biliyor. Ama yine de ukâlalığımdan değil, bilmeyenler, özellikle genç kardeşlerimiz için meseleyi özetlemek istiyorum. Sözü de, dün Gül’ün, bugün onun en has adamı Babacan’ın başında olduğu Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesindeki bilgilere bırakıyorum:

“Ermenistan ile diplomatik ilişki kurulamamasının belli başlı nedenleri arasında, sözde soykırımın uluslararası alanda tanınması yönünde Ermenistan’ın çaba harcaması yer almaktadır. Ermenistan Anayasası’nın giriş bölümünde Bağımsızlık Bildirisi’ne, dolayısıyla sözde 1915 ‘soykırımına’ ...
Read more : 14 Ekim’de Ermenistan Sınırını Açıyor musunuz? | Görüntüleme : 788 | Yanıtlar : 3

Oh Ne Ala!!Yazıklar olsun size! DENIZ FENERI VERGI MUAFIYETI

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/haber ... p?hit=9463

Ohhh ne âlâ!

AKP ile beraber Deniz Feneri dolaylı olarak mükelleflerin vergilerini topluyor ve bu paraları kasasına koyuyor. Olur mu öyle şey demeyin, AKP iktidarında bal gibi oluyor. Peki sistem nasıl mı kuruldu?

HÜKÜMET TEŞVİK ETTİ
SİZ bir müteşebbissiniz ve kural gereği ödemeniz gereken vergiler var. Bunun için eskiden olduğu gibi vergi dairesine gitmeye gerek yok. Peki vergiyi yatırmanın başka adresi neresi mi? Deniz Feneri Derneği. ...
Read more : Oh Ne Ala!!Yazıklar olsun size! DENIZ FENERI VERGI MUAFIYETI | Görüntüleme : 726 | Yanıtlar : 1

Keriz Feneri

Keriz Feneri

Aslında gizli saklı bi şey yok...

Apaçık.

*

Alman savcının tespitlerine göre...

Deniz Feneri paraları nereye verdi?

Kanal 7.

Kim yedi?

Kanal yedi.

*

Alman polisi, Deniz Feneri’ni bağış dolandırıcılığından yakalıyor... Bizim polisin bağışları komple Deniz Feneri’ne verilmiş, bizim polisin haberi yok.

*

(Bu arada...

Emniyet Genel Müdürü’nün adı ne?

Oğuz Kağan.

Takunyalılar "din, iman"la ahaliyi soyarken, kimi yakalıyor Oğuz Kağan?

Ergenekon!)

*

Alman milletvekilleri, "Buradaki Deniz Feneri sizin milleti soyuyor" diye, ...
Read more : Keriz Feneri | Görüntüleme : 705 | Yanıtlar : 6

Yeme bizi Mir’im!

Yeme bizi Mir’im!

“Merkezi Almanya’da bulunan bir yardımlaşma derneğiyle ilgili yargılama sürecinin AK Parti ile ilişkilendirilmesine yönelik yayınlar hukuk tanımaz boyutlara ulaşmıştır.”

Tayyip Erdoğan’ın en fanatik, gözü kara ve ağzı bozuk silahşoru Mir Dengir Mehmet Fırat, düzenlediği son basın toplantısında aynen bunları söyledi. Şimdi bu laflara bakanlar zanneder ki, iddianamede AKP’nin hiç adı geçmiyor. Ama birileri buna rağmen geçiyormuş gibi yazıp, çiziyor. Yazınca da Dengir Bey işte böyle dengirdiyor. Acaba iddianame yargılanan dernek ile AKP’nin ...
Read more : Yeme bizi Mir’im! | Görüntüleme : 677 | Yanıtlar : 2

İşte Belge Zahid Akman!

Adı Ömer Özkan. Almanya’dan arıyor. Telefon numarası: 00492294992255.
Başlıyor anlatmaya:
- “Sabahattin bey 2000 yılında Milli Görüş eksenli olarak tanıdığım Mustafa Hasleblebici isimli arkadaş beni ziyarete geldi ve kurulan büyük bir konut kooperatifine üye olmamı teklif etti. Ben İhlas, Kombassan ve Yimpaş’la ilgili söylentileri aktarınca, biz onlardan değiliz, bizim arkamızda Kanal 7 var, Zahid Akman da kooperatifimizin yönetim kurulunda dediler. Ben hangi Zahid Akman, şu televizyonda haber sunan sakallı Zahid Akman mı dedim, evet o ...
Read more : İşte Belge Zahid Akman! | Görüntüleme : 1097 | Yanıtlar : 1

Ampul patladı!

Başlığa bakıp kimin ampulü diye sorabilirsiniz…

Haklı da bir soru;

“AKP'nin ampulü mü patladı? Peşpeşe gelen ve belini büken zamların altında ezilen vatandaşın ampulü mü patladı? Son günlerde giderek dozu artan kavgaya bakıp Aydın Doğan'ın ampulü mü patladı?”

Aslına bakarsanız, sorulan bütün sorulara “evet” yanıtını vermek mümkün…

Önce AKP'nin ampulünden mi, vatandaşın ampulünden mi yoksa Başbakan Erdoğan'la söz düellosuna giren Aydın Doğan'ın ampulünden mi başlamak lazım?

Vatandaşa öncelik verelim ve sözü daha fazla eveleyip gevelemeden ...
Read more : Ampul patladı! | Görüntüleme : 919 | Yanıtlar : 0

Emin Çölaşan - Kavga etmeyin çocuklar ayıp oluyor!

Kavga etmeyin çocuklar ayıp oluyor!

Tayyip’le Aydın Doğan kapışmış! Türk medyasında en son komediyi izliyoruz. Karşılıklı birbirlerine posta koyuyorlar. İşin içinde milyarlarca dolarlık bir çıkar kavgası var. Rantı kimler nasıl paylaşacak? Büyük pastadan Aydın Doğan’a ne kadar pay düşecek, Tayyip’in ekibi ne alacak?

Bay medya patronu bir de rafineri kuracakmış, Tayyip’i ziyaret etmiş. Patrona göre Hilton pastası o görüşmede gündeme gelmiş ama, Tayyip sorduğu için gelmiş. Patron İstanbul’un göbeğindeki Hilton arazisine binalar, rezidanslar falan yapacak, ...
Read more : Emin Çölaşan - Kavga etmeyin çocuklar ayıp oluyor! | Görüntüleme : 819 | Yanıtlar : 0

Sıra Bizde..

Sıra bizde...

İŞTE benim size altı senedir ezile büzüle, kahırlar içinde anlatmaya çalıştığım "Başbakan" buydu.

Ama siz anlamamazlıktan geldiniz.

"Sıra size gelecek" yazısını yazdığım günü hatırlıyorum; önce başlığa "Sıra bize gelecek" yazmıştım. Masamın etrafında hızla üç kez sağdan sola, üç kez soldan sağa dolandıktan sonra, vaziyeti düşünüp yeniden eski başlığa dönmüştüm:

"Sıra size gelecek..."

Oysa dün televizyona baktım:

Sıra bizde...

*

Altı senedir anlatamadım; bu Başbakan asla "demokrat" değildir...

Siyasete "Minareler süngümüz..." diye adım atan ...
Read more : Sıra Bizde.. | Görüntüleme : 630 | Yanıtlar : 0

DENİZ FENERİ; ERDOGAN, oyunu minder dışına taşımaya çalışıyo

Deniz Feneri ve Tayyip Erdogan'in Cabalairi telasi uzerine Makaleler Asagida....

Arslan Bulut
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/a_hab ... ityaz=5093

DENİZ FENERİ; Erdoğan, oyunu minder dışına taşımaya çalışıyor!

Hani altta kalan güreşçi, üstteki rakibi çırpma yapıp iki-üç puan daha kazanmasın diye oyunu minder dışına taşırır ya, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Almanya’daki Deniz Feneri davasında adının geçtiğini yazan gazetelerin sahibi olan Aydın Doğan’a “Sen de benden Hilton meselesinde yardım istemiştin. Sen bir yazarsan ben ...
Read more : DENİZ FENERİ; ERDOGAN, oyunu minder dışına taşımaya çalışıyo | Görüntüleme : 730 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x