Zaman: Sal Eyl 17, 2019 2:49

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Dan Dan Dans!Sunay Akın

Resim

İnsan yaşamında en unutulmaz dansın "Evlilik Dansı" olduğu söylenir. Ne büyük bir yanılgıdır bu!.. Ne kadın gelinliğin, ne de erkek damatlığın içinde rahattır oysa... Üstünde üniformaya dönüşmüş elbiseyle insan nasıl doğal olabilir, sevgilisinin tenini, dokunuşunu hissedebilir? Bu dansın müziği de mutlaka "La Cumparsita" dır. Düğünlerin vazgeçilmezi olan bu şarkı 1917 yılında, Uruguaylı Mathos Rodriguez tarafından bestelenmiştir. Genç besteci şarkının telif haklarını editör Ricardi'ye satar. Aldığı tüm parayı da bir at yarışında kaybeder. Yani, insanların ...
Read more : Dan Dan Dans!Sunay Akın | Görüntüleme : 837 | Yanıtlar : 0


Kadınlar da sebepsiz aldatıyor

Resim
Günümüz kadınlarının pek çoğu artık cinselliklerini bastırmıyor. Amerikalı gazeteci Dalma Heyn'in yazdığı "Evli Kadınların Erotik Sessizliği" adlı kitap bu kadınların neden eşlerini aldattığını da gözler önüne seriyor.

Bütün hayatları boyunca "iyi" şeyler yapmalarına rağmen kendilerini "kötü" hisseden kadınlar yerine "kötü" şeyler yaptıkları halde kendilerini "iyi" hisseden kadınların dönemi geldi. Artık pek çok kadın hiçbir sebep yokken bile sadece keyif için eşlerini aldatabiliyor. Hatta kocasını çok sevdiği halde. Amerikalı gazeteci Dalma Heyn'in yazdığı "Evli Kadınların ...
Read more : Kadınlar da sebepsiz aldatıyor | Görüntüleme : 1216 | Yanıtlar : 0


Dursun Adı..

Resim
İsmail ŞAHİN

“Dursun adı… Dursun adı...
O gitti dursun adı...”


Dursun Önkuzu'nun hikayesi Süleyman Özmen'le başlar desek hata mı etmiş oluruz?

Rivayet odur ki, Teknik Öğretmenli Dursun, Yüksek Öğretmen'de mahsur kalan arkadaşlarına ekmek götürmek isterken vurulan Ziraatli Süleyman'ın yaralı bedenini sırtlamış ve hastaneye ulaştırmak için bir taksiye koymuştur.

Bu hikayeyi kız kardeşinin yazdığı bir mektup teyid ediyor: "....Süleyman Özmen Y.Ö Okulu'nda şehit edilmişti. Ağabeyim o olayı bizlere göz yaşları içersinde anlatmıştı. Anneme kan ...
Read more : Dursun Adı.. | Görüntüleme : 825 | Yanıtlar : 0


İktidar Neden Kadınları Dışlıyor?

Resim


Kendi eşlerinin toplantılara katılamamasını basına, halka şikayet eden siyasetçilerin kendilerinin kadınları yok sayması dünyanın en ilginç çelişkisi sayılmaz mı?

Geçen Salı sabahı Meclis Başkanı Köksal Toptan'ın küçük bir grup gazeteciyle yaptığı kahvaltılı toplantıdaydım.

Benim açtığım konular arasında, Anayasa çalışmalarının yanında “iktidarın kendine göre bir medya yaratması, Başbakan'ın daha çok kendisini destekleyecek gazetecilere bilgi vermeyi tercih etmesi, seyahatlerine de onları götürmesi” de vardı.

Devletin verdiği uçakla, devletin işi için gidildiğine göre neden hep aynı gazeteciler ...
Read more : İktidar Neden Kadınları Dışlıyor? | Görüntüleme : 591 | Yanıtlar : 0


Mustafa Kemal sıkıntısı...

Mustafa Kemal sıkıntısı...

Bir reklam filmi sadece Türkiye'de olabilecek bir tartışmayı daha başlattı.

Emre Aköz önceki gün Atatürk'ün reklamdaki gibi İstanbul Türkçesi ile değil tatlı bir Rumeli şivesi ile konuştuğunu yazmış.

Belli ki Emre Aköz Mustafa Kemal'in Mimar Sinan Üniversitesi arşivlerinde duran görüntülerini hiç izlememiş ya da Onuncu Yıl Nutku'nu hiç dinlememiş. Oradaki Türkçe'de "Rumeli şivesi" falan yok.

Kaldı ki Mustafa Kemal'in konuşmasında şive olsa ne olur, yaptıklarının değeri mi azalır?

Şive işine meraklı olanlar ...
Read more : Mustafa Kemal sıkıntısı... | Görüntüleme : 796 | Yanıtlar : 5


PKK’ya karşılık ne verildi?

PKK gerçekten yok edilecek mi? Hayır. PKK’ı yok etmeye ne Washington’ın ne de içimizdeki malum yerli (!) ekibinin, hiçbirinin aslaaa niyeti yok, bugünlerde bölgemizde haritalar değişiyor iken birileri sadece MIŞ GİBİ yapıyor.

PKK, Washington’un Büyük Ortadoğu ve Büyük Kürdistan’ı oluşturma planındaki jokerdir. PKK, ABD’nin uluslararası operasyonal gücüdür çünkü. Bu amaçla yarattıkları kanlı örgüt ile daha işleri bitmedi, PKK’yı kullanıp Suriye ve İran’ı da karıştırıp, bölüp, Büyük Kürdistan’ın parçalarını tamamlamak zorundalar.

Dün sohbet ettiğim bir uzmanın ...
Read more : PKK’ya karşılık ne verildi? | Görüntüleme : 793 | Yanıtlar : 0


PKK'lıya Gizli Af Nasıl Uygulanıyor

Resim


PKK’dan kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan teröristler “ben olaya karışmadım” derse suç işlemiş olsada cezadan kurtuluyor. Bunun adı “gizli af”

Hürriyet Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk PKK'lılara nasıl gizli bir af uygulandığını yazdı.
Çatışmada asker bile şehit etmişte olsa teslim olan PKK'lı serbest bırakılıyor. Bunun adı açıkça söylenmiyor ama fiiliyattaki gizli af . İşte o yazı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, PKK'nın dağ kadrosunu silahsızlaştırmak için bazı önlemler alınacağını söylediğinde, “PKK'lılara af mı geliyor?” sorusu ...
Read more : PKK'lıya Gizli Af Nasıl Uygulanıyor | Görüntüleme : 918 | Yanıtlar : 0


Libya, Ordusunu Türk Ordusu'nun Emrine Vermiştir.

http://www.etikhaber.com/images/stories/arifoktay.jpg

Arif OKTAY


"Libya Güvenlik Konseyimiz, aldığı bir kararla, Libya ordusunu Türk Genelkurmayının emrine vermiştir. Ayrıca, size ekonomik ambargo uygulanması ve harcamalarınızın artacak olması, sakın sizi telaşa düşürmesin, savaş boyunca Libya her türlü dolar ve petrol ihtiyacınızı karşılayacaktır!"

Korkmayın yukarıda ki satırları okuyup savaşa girdiğimizi falan sanmayın.

Bu metin 1974 Kıbrıs çıkartması yaptığımız günlerde Libya lideri Muammer Kaddafi'den gelen bir telgraf metnidir.

Daha 30 yıl öncesine kadar Ortadoğu coğrafyasında bize bu denli dost ...
Read more : Libya, Ordusunu Türk Ordusu'nun Emrine Vermiştir. | Görüntüleme : 781 | Yanıtlar : 0


AKP'li Erdoğan'ın 'kapatılma' korkusu

AKP'li Erdoğan'ın 'kapatılma' korkusu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı ilginç çıkışlar sürüyor. Erdoğan, PKK'ya silah bırakma çağrısı yapıyor, DTP'nin kapatılmak istenmesine ise "karşı çıkıyor." Başbakan, DTP'ye verdiği açık desteği, "Onbinlerce, yüzbinlerce oy almış insanları Meclis'ten çıkartamayız" sözleriyle gösteriyor.

Yargıtay Başsavcılığı'nın hazırladığı "kapatma istemli" davaya karşı en net tavrı koyan Erdoğan'ın bu tutumu, siyaset dünyasında "ilgiyle" izleniyor. Siyaset dünyasının gündemini tutan çevreler ise AKP'li Başbakan Erdoğan'ın tavrını farklı yorumluyor. Erdoğan'a ve dolayısıyla AKP'ye yakın analistler, DTP ...
Read more : AKP'li Erdoğan'ın 'kapatılma' korkusu | Görüntüleme : 634 | Yanıtlar : 1


Erdoğan'ın rakibi Ahmedinecad

AKP’nin aldığı uluslararası destek pek çok kişi için muamma.
Özellikle de, İslam karşıtlığının giderek yükseldiği bir dönemde, ABD gibi Hristiyan değerlere giderek bağlanan bir ülkenin, AB gibi bir Hristiyan kulübünün, İslamcı olduğunu gizlemeyen bir siyasi oluşumu destekleyen “Pro-akp” tavrı ilginç.
Oysa bunu çözmek hiç de zor değil.
AKP, oturmuş bir evrensel pozisyonu kökünden değiştiren bir parti.
AKP’ye kadar dünyanın her yerinde İslamcılık neydi?
Batı karşıtlığı, ABD karşıtlığı ve İsrail düşmanlığı.
Türkiye’de de, İran’da da, Kuzey ...
Read more : Erdoğan'ın rakibi Ahmedinecad | Görüntüleme : 612 | Yanıtlar : 1


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 141847 ileti • Toplam 42256 başlık • Toplam 24535 üye

x