Zaman: Prş Mar 28, 2024 21:51

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Sadaka hortumculuğu, Deniz Feneri Yolsuzlugu, Carpitmalar

Sadaka hortumculuğunu, Hilton'a imar hikâyesiyle örtmek!
Sabahattin Onkibar, Yenicag Gazetesi
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/a_hab ... ityaz=5091

Sadaka hortumculuğunu, Hilton'a imar hikâyesiyle örtmek!

Ergenekon soruşturması haham adayı Tuncay Güney’in evinde bulunan arşiv evrakıyla başlatılmamış mıydı?
Bu olaya aylardır manşet çekip ortalığı ayağa kaldıranlar için ifadesi bile alınmayan bir uçuk ve tuhaf adamın evinde bulunan kâğıt parçaları delil olabiliyor da, Alman mahkemesinin somut verilerle yürüttüğü bir inanç soygunculuğu yargılaması nasıl delil olamıyor?
Almanya’da Mehmet ...
Read more : Sadaka hortumculuğu, Deniz Feneri Yolsuzlugu, Carpitmalar | Görüntüleme : 592 | Yanıtlar : 0

AKP'nin İlkleri...

AKP'nin İlkleri...

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın Ermenistan’a gidip Hocalı Katliamı’nın emrini veren Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan’ın elini sıkmasını, “Bir ilk” diye yere-göğe koyamayanları gazetelerden okudukça bir dostun bize gönderdiği, “AKP’nin ilkleri” listesini hatırladık.
Bakınız bu “ilk” ler listesinde neler var!
1- İlk defa bir Başbakan “ Tezkere geçmezse memura maaş ödeyemeyiz” dedi.
2- İlk defa ekonomi büyürken işsizlik arttı.
3- İlk defa cari açık verilirken döviz kuru düştü.
4- İlk defa bir Başbakan zam ...
Read more : AKP'nin İlkleri... | Görüntüleme : 871 | Yanıtlar : 0

Tayyip Erdogan'in Santaj Cabalari, Aydin Dogan'in Cevabi

Acilamalarin Videosunun Linki;

http://i.milliyet.com.tr/ed/dogan.wmv

Milliyet Gazetesindeki yazili haber Linki;

http://www.milliyet.com.tr/Siyaset/Habe ... leID=98813 9&Date=08.09.2008&b=Bizim%20grubumuz%20biat%20etmez

‘Bizim grubumuz biat etmez’
İSTANBUL Milliyet
Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, "Bildiklerimi açıklarım" diye kendisini tehdit eden Başbakan'a "Ne biliyorsan hemen açıkla" çağrısında bulundu. Doğan, "Erdoğan, yandaş olmayan medyayı susturmak istiyor ama bizim medya grubumuzda biat kültürü yok" dedi

Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan ...
Read more : Tayyip Erdogan'in Santaj Cabalari, Aydin Dogan'in Cevabi | Görüntüleme : 914 | Yanıtlar : 3

TSK'YA karşı girişilen linç kampayasının amacı...

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde “konsept” değişiyor... Resim

İlker Başbuğ öncesi son iki Genelkurmay Başkanı’nın “karnelerine” bakar ve özellikle 1997 sonrası “TSK’ya başlayan yoğun saldırıya” nasıl karşılık verdiklerini değerlendirirsek durum çok parlak değil! Hatta “oldukça” içler acısı!

Maça gitmek, futbol takımı rozetiyle dolaşmak “yerinde” ama TSK’ya karşı atılan adımlara “karşı hamleler” oldukça zayıf. Uzun lafın “kısası” elde “tutulabilir” bir karşı hamle yok! Başbuğ dönemi “nasıl olacak” hep birlikte göreceğiz. Ama belli ki daha ilk günden “konsept” değişiyor ...
Read more : TSK'YA karşı girişilen linç kampayasının amacı... | Görüntüleme : 662 | Yanıtlar : 1

Kelle Meselesi...

Kelle Meselesi!!
Ahmet B. ERCİLASUN
bercilasun@yahoo.com

16 Ağustos 2008 Cumartesi gününe ait gazeteler Başbakan Erdoğan’ın “kelle” sabıkasını yazdılar. Şehitlerden “kelle” diye bahsettiği için Erdoğan’a verilen mahkûmiyet kararı Yargıtay 3. Hukuk Dairesi tarafından onanmıştı. Bilindiği gibi bu davada şehit ailelerinin avukatı Kemal Kerinçsiz idi. Kerinçsiz şu anda Ümraniye soruşturması kapsamında tutuklu bulunmaktadır. “Kelle” sabıkasının onanması dolayısıyla Kerinçsiz’in yaptıklarını ve bu davanın seyri sırasındaki bazı beyanları hatırladım.
Avukat ...
Read more : Kelle Meselesi... | Görüntüleme : 651 | Yanıtlar : 0

Türk Ortodoks Patrikhanesi..

Türk Ortodoks Patrikhanesi
Ahmet B. ERCİLASUN
bercilasun@yahoo.com

2008 Ocağında Emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve Avukat Kemal Kerinçsiz ile birlikte Sevgi Erenerol da göz altına alınıp tutuklandı. Sevgi Erenerol Türk Ortodoks Patrikhanesinin basın sözcüsü idi. Fener Rum Patrikhanesinin genişleme ve evrensel olma faaliyetlerine karşı mücadele vermekle kalmıyor, Türklük karşıtı faaliyetlerle de mücadele ediyordu. Van’a gidip konferans veriyor ve Anadolu’da misyonerlik çalışmalarının artmasından dolayı endişelerini dile getiriyordu. Boğaziçi ...
Read more : Türk Ortodoks Patrikhanesi.. | Görüntüleme : 808 | Yanıtlar : 0

İki fotoğraf arasındaki farkı görebilecek misiniz?

İKİ FOTOĞRAF ARASINDAKİ ABDULLAH GÜL FARKINI GÖRECEK MİSİNİZ?

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un Zafer Bayramı 86’ıncı yıldönümü resepsiyonundan iki anı aktarıyorum.

Başbuğ, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü kapıda karşıladığında üzerinde ne var diye dikkatle bakıyorum. Gül’ün takım elbise ile geldiğini görüyorum.

Şimdi aşağıdaki iki resmi inceleyelim:

1.resim

Resim

Tarih: 14 MAYIS 2008.

Gül, İngiltere Kraliçesi 2’inci Elizabeth ve eşi Edinburg Dükü Prens Philip onuruna Çankaya Köşkü'nde yemek veriyor. Üzerinde ilk defa smokin var.

O günün en ...
Read more : İki fotoğraf arasındaki farkı görebilecek misiniz? | Görüntüleme : 721 | Yanıtlar : 0

Sonbahar..

POLİTİKA GÜNLÜĞÜ

HİKMET ÇETİNKAYA

Sonbahar...

Sonbahar kapımızı çaldı ansızın... Güneş kırmızı adalar gibi suskundu... Deniz dalgalı...

Yazlıkçılar sonbaharı beklemeden dönmüşlerdi...

İki kanatlı kapı çoktan açılmıştı bir Ege sabahında. Gökyüzü maviydi. Eylül kendi yalnızlığıyla kıyı kasabalarını kuşatmıştı.

O benim anlata anlata bitiremediğim çocukluk ve gençlik düşlerim, bir müziğin sessiz çığlığında, güneş alıp başını gidiyordu denizin üzerinden...

Pelinler, meşeler ve zeytinliklerle çevrili Dikili’de Genco Erkal’ın Nâzım Hikmet’in dizelerinden sahneye uyarladığı tek kişilik oyunu ...
Read more : Sonbahar.. | Görüntüleme : 679 | Yanıtlar : 2

Medyamıza Maaşallah...

PENCERE

İLHAN SELÇUK

Medyamıza Maşallah!..

Ferit İlsever İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı..

Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni..

Ergenekon soruşturmasında tutuklanmıştı..

Hastaydı..

Sağlık sorunları nedeniyle tahliye edildi..

Ve İşçi Partisi İstanbul İl Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenledi...

İlginç açıklamalar yaptı...

*

Dün bütün gazeteleri gözden geçirdim...

İlsever’in açıklamaları yok.. yok.. yok..

Ergenekon tertibindeki on para etmez dedikokuları manşetlerine geçiren o biçim gazeteler, davanın önemli bir sanığı, bir partinin genel başkan yardımcısı, bir TV kanalı ...
Read more : Medyamıza Maaşallah... | Görüntüleme : 617 | Yanıtlar : 0

Bırakın çocuğun pipisini kardeşim!..

Pipi

Yazmayayım diyorum...

Haksızlığa dayanamıyorum.

Adamcağız, stadyum kiralayıp, helikopterle falan, alt tarafı 10 bin kişilik mütevazı bir sünnet düğünü yaptı.

Burnundan geldi.

*

Ayıptır, ayıp.

*

Dışişleri Bakanımız, palyaçolar tarafından taşınan tahterevalliyle getirdiği oğulcuğuna, saltanat töreni gibi sünnet düğünü yapmamış mıydı? Beş yıldızlı otelin göbeğine padişah otağı gibi yatak kurdurup, ayak ucuna da davetlilerin gönlünden kopanı bırakması için "altın sandığı" koymamış mıydı?

*

Neymiş efendim, stadyumda helikopterli sünnet yapan adamcağız, oğlunu evlendirirken F16’ya bindirecekmiş... ...
Read more : Bırakın çocuğun pipisini kardeşim!.. | Görüntüleme : 786 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x