Zaman: Cum Mar 29, 2024 1:57

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Gümrükteki sayımın arkasından skandal çıktı!..

Sayımdan Skandal Çıktı!..

Rusya, ihracatta miktar ve fiyat saptırmalarını önlemek için “iki taraf iki şirket kursun, denetimi yapsın” teklifini yapar. Gümrüklerden Sorumlu Bakan Hayati Yazıcı, bürokratlarına anlaşmayı onaylatır. Bunu duyan Dışışleri karşı çıkar. Rusya “Bu nasıl iş” deyip resti çeker...

İşte Ruslarla yaşanan Aziz Yıldırım’lı, Ali Şen’li devlet skandalı!
Aktaracaklarım tevatür ya da hikâye değil, belgeli hakikattır.
Yazdıklarımı okuduktan sonra Türkiye’nin nasıl yönetildiğine siz hüküm verin.
Hadise şudur:
Türkiye ile Rusya arasında ticaret ...
Read more : Gümrükteki sayımın arkasından skandal çıktı!.. | Görüntüleme : 587 | Yanıtlar : 0

Ilhan Berk'i Kaybettik...

Şair Ilhan Berk Bodrum'da hayatını kaybetti......................

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0lhan_Berk

............................................................................

üç kez seni seviyorum diye uyandım
tuttum sonra çiçeklerin suyunu değiştirdim
bir bulut başını almış gidiyordu görüyordum.

sabahın bir yerinden düşmüş gibiydi yüzün.

sokağı balkonları yarım kalmış bir şiiri teptim
sıkıldım yemekler yaptım kendime otlar kuruttum
-taflanım! diyordu bir ses duyuyordum.

cumhuriyetin ilk günleri gibiydi yüzün.

kalktım sonra bir aşağı bir yukarı dolaştım
şiirler okudum şiirlerdeki yaşa geldim
karanfil sakız kokan ...
Read more : Ilhan Berk'i Kaybettik... | Görüntüleme : 765 | Yanıtlar : 0

Ferda Paksüt’ten Gıcık Aldım

Ferda Paksüt’ten Gıcık Aldım

Üçüncü Dünya Savaşı gelmiş kapımıza dayanmış, bizim burada yazmak zorunda kaldığımız mevzulara bakın…

Zaten haftalardır iddianame eklerindeki yıldız falı, yemek tarifi, kocakarı ilaçları, büyü bozma, beyin kontrolüyle darbe yapılabilir mi sorusu, MİT raporları, sağlık raporları, bina krokileri, alışveriş listesi, “sevgili günlük” diye başlayan notlar, karı-koca kavgaları, aşk dedikoduları, tehdit mektupları, gizli tarikatlar, Nazi şifreleri, epigramlar, manifestolar, örgüt şemaları, idrar tahlilleri, cunta reçeteleri, şeytani planlar, askeri plan ve haritalar, polis ifadeleri, nümizmatik ...
Read more : Ferda Paksüt’ten Gıcık Aldım | Görüntüleme : 930 | Yanıtlar : 0

Azerbaycan'da takiyenin daniskası!..

Azerbaycan'da takiyenin daniskası!..

[size=134]???[/size] :hmm: yazdı:"İsrail, nasıl bir aysbergse, Ermenistan da bu bölgede bir aysbergdir. Bugün bunu hafife alabilirsiniz, fakat ileride karşımıza büyük bir düşmanı çıkarttığımızı görürsünüz. Çünkü, dış desteği olan, Türkiye'nin büyümesini, Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen bütün dünya ülkelerinin desteğine sahip olan bir Ermenistan'ın, büyüyeceğini bugünden göremezseniz, bu dış politika çok yanlış demektir."

""Dünya kamuoyunun baskısı altındayım" falan diye bahaneler uydurarak, Ermenistan'a yardımlar yapılmıştır. Bu yardımlar, aslında ...
Read more : Azerbaycan'da takiyenin daniskası!.. | Görüntüleme : 572 | Yanıtlar : 0

Bahçeli AKP'ye tuzak mı kuruyor, omuz mu veriyor?

Bahçeli AKP'ye tuzak mı kuruyor, omuz mu veriyor?

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin AKP’ye yaptığı öneri tartışılıyor.
Yapılan kimilerine göre yeni bir tuzak, kimilerine göre de omuz vermek.
Peki gerçek hangisi mi?
Önce Bahçeli’nin teklifine bakalım:
MHP Genel Başkanı Anayasa Mahkemesi’nin görev ve yetkilerini düzenleyen maddeler bağlamında AKP’ye destek vereceklerini söylüyor.
Amacı bu destekle üniversitelerde türbanın önünü açmak.
Ancak burada bir çelişki var.
MHP bu teklifi neden türban Anayasa Mahkemesi’nde görüşülürken değil de bugün gündeme getiriyor? ...
Read more : Bahçeli AKP'ye tuzak mı kuruyor, omuz mu veriyor? | Görüntüleme : 684 | Yanıtlar : 3

Du yu andırsitend?

Du yu andırsitend?

AKP’li belediyenin zabıtaları Keçiören’de içki satan gariban büfeciyi sopayla dövdüler ya... Amerikan Büyükelçiliği anında soruşturma başlattı.

*

Bazı salak arkadaşlar da sevindi...

"Büfeciye Amerikalılar sahip çıktı!"

*

Kardeşim!

Tekel bayii orası...

Tekel, British American!

Yeni Rakı satılıyor orada...

Yeni Rakı, Amerikalı!

Marlboro.

Camel.

Parliament zaten malum da...

Samsun, British American.

Maltepe, British American.

Viski satılıyor...

Johnnie Walker, İskoç.

Jameson, İrlanda.

Jack Daniel’s, Amerikan.

Absolut da satılıyor...

İsveç votkası.

Güzel güzel biralar ...
Read more : Du yu andırsitend? | Görüntüleme : 850 | Yanıtlar : 8

Yenilmeyeceksin!..

Yenilmeyeceksin!..

Ülkemizde neler olup, bitiyor…Anlamak isteyenlerin mutlaka ama mutlaka Malta Sürgünleri’ni okuması, okuyanların bir daha okuması gerekiyor. Bir “büyük sınav”da “zirve ve çukur”un ibretlik örnekleriyle dolu. “Kara listelerle” sürgüne gönderilenler arasında, müttefiki Fransızları bile çileden çıkaran hukuksuzluklara imza atan İngiliz’den himmet dileyen de, İngiliz Dışişleri Bakanı Curzon’a, “Kanımca yanlış bir yoldasınız ekselans…Kuşkusuz yüzeyde bazı başarılar kazanırsınız, ama dipteki taban, canlı ve kinci kalacaktır. Çünkü, Türk ulusunun milliyetçilik ateşini ve yüce onurunu söndürebilecek hiçbir kuvvet yoktur” ...
Read more : Yenilmeyeceksin!.. | Görüntüleme : 538 | Yanıtlar : 0

Türkiye’nin altı göz kamaştırıyor

Türkiye’nin altı göz kamaştırıyor

Dünya’da ticareti yapılan 90 çeşit madenden 77’si Türkiye’de bulunuyor. Altın potansiyeli açısından dünyada ikinci, bor potansiyelinin de yüzde 72’si Anadolu topraklarında… İşte toprak altındaki hazinelerin özet dökümü...

Türkiye maden rezervi açısından dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alırken, adeta büyük bir servetin üzerinde yaşıyoruz. MTA verilerinden derlenen bilgilere göre; Türkiye’nin karmaşık jeolojik yapısı çok çeşitli madenlerin ülkede bulunmasına olanak sağlıyor. Türkiye yer altı kaynakları yönünden dünya madenciliğinde adı geçen 132 ülke ...
Read more : Türkiye’nin altı göz kamaştırıyor | Görüntüleme : 712 | Yanıtlar : 0

AKP muhaliflerine izleme timleri!

AKP muhaliflerine izleme timleri!

Birkaç gündür tanık olduğumuz şu tesadüflere (!) bakar mısınız!

“Allah ile Aldatmak” kitabıyla AKP’yi can evinden vuran Prof. Yaşar Nuri Öztürk’e şahane (!) bir atış yapılıyor.
İddiaya göre Yaşar beyin, danışmanı Şahane Müftüoğlu ile ilişkisi varmış!
İddia ya da isnat her iki muhatap tarafından yalanlanıyor ama olsun.
Bir şeyin şuyuu vukuundan daha önemli olduğuna göre hedef vuruldu demektir.

Tam bu süreçte bir başka ilginç haber YARSAV Başkanı’nın askerlik olayıdır.
Başbakan’ın ...
Read more : AKP muhaliflerine izleme timleri! | Görüntüleme : 641 | Yanıtlar : 2

ABD, Kürt planı hazırlıyor

Sezgin Tanrıkulu: "ABD, Kürt planı hazırlıyor"
2008 07 28 - 22:59

“Silahlı bir örgüt Kürtlerin adına silah kullanıyor. Biz açık ve net olarak ona, ‘bizim adımıza silahlı şiddet yapma’ demeliyiz. Bunu diyebilmemiz için, devlet, Kürt sorununu demokrasiyle çözeceği inancını yaratmalı.”

Kürt aydınlarının önde gelen isimlerinden biri olan ve yıllardır sürdürdüğü insan hakları ve demokrasi mücadelesiyle tanınan Diyarbakır Barosu Başkanı Sezgin Tanrıkulu’yla yaptığımız ve dün birinci bölümünü verdiğimiz konuşmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Avrupa Birliği standartlarında ...
Read more : ABD, Kürt planı hazırlıyor | Görüntüleme : 934 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x