Zaman: Cmt Tem 11, 2020 23:16

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Kader mi kendi seçimimiz mi?

Kader mi kendi seçimimiz mi?

Bugün yine tembellik hakkımı kullanıp, kendim yazmak yerine bir dostumdan gelen elektronik postayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Hani şu herkesin beğenip birbirlerine forward ettikleri türden…

Yazının gerçekte kime ait olduğunu bilmiyorum ama böylesine güzel bir yazıyı kaleme aldığı, bana yeni bir bakış açısı kazandırdığı için çok teşekkür ediyorum. İşte o yazı:

90/10 KURALI

Hayatın %10'u,sizin başınıza gelenlerden oluşur. Hayatın diğer % 90'ı ise sizin bu başınıza gelenlere nasıl davrandığınızla gelişir. Nasıl ...
Read more : Kader mi kendi seçimimiz mi? | Görüntüleme : 558 | Yanıtlar : 0

First Lady...

First Lady...

Halı.

Koltuk.

Avize.

Sehpa.

Vazo.

Biblo.

Tablo.

Gümüş.

Porselen.

*

Nedir bunlar?

"Hayrünnisa Gül’ün Dolmabahçe Sarayı’ndan istediği eşyalar" diyenler, yanıldı...

Semra Sezer’e "hediye edilen" ve Semra Sezer’in evine götürmektense, Çankaya Köşkü’ne bıraktığı eşyalar...

1.243 parça.

*

Halı.

Koltuk.

Avize.

Sehpa.

Vazo.

Biblo.

Tablo.

Gümüş.

Porselen.

İşte bunlar, Hayrünnisa Gül’e "hediye edilmeyen" ama, Hayrünnisa Gül’ün Dolmabahçe Sarayı’ndan istediği eşyalar...

35 parça.

*

Aslına bakarsanız, Kaşıkçı Elması’nı istemediğine şükredin...

Çünkü, prensip olarak, Topkapı Sarayı’ndaki Kaşıkçı ...
Read more : First Lady... | Görüntüleme : 544 | Yanıtlar : 2

’Kara cüppeliler’den ’Dam üstünde saksağan’a

’Kara cüppeliler’den ’Dam üstünde saksağan’a

YARGITAY bir bildiri yayınladı ve son zamanlarda yurtiçinden ve dışından yargıya yapılan baskılara karşı itirazlarını ortaya koydu. Adalet Bakanı, bildiri için "dam üstünde saksağan" benzetmesini yaptı. Yeniden tarihe bir not düşülmesi gerekiyor bu gelişmeler karşısında... Peki ’hukukçu dostumuz’ ne diyor:

"Birkaç gün önce de yargı mensupları ile bir toplantıda "yargının standardizasyon zorunluluğu"ndan bahsederken "Artık hıyarın da bir standardı var, kabağın da bir standardı var" diyerek yargı mensuplarına, nasıl bir yargı ...
Read more : ’Kara cüppeliler’den ’Dam üstünde saksağan’a | Görüntüleme : 522 | Yanıtlar : 0

Yargıtay falan...

Yargıtay falan...

Tay’a binerken, tay’ming hatası yapıp, yere yapışmasından belliydi aslında... Tay’yip Erdoğan’ın başı tay’larla dertte...

*

Yargı’tay.

Danış’tay.

Sayış’tay.

*

Kaderin cilvesi mi desek, elastiki Türkçe’nin kıvraklığı mı, bilmem...

Ama verilen mesaj çok açık:

Yargı’tayyip.

Danış’tayyip.

Sayış’tayyip.

*

İstenen sadece bu.

*

Anayasal görevlerini yerine getiren onurlu hukukçulara "saksağan" diyeceğimize, bunların "beline kazma vurulması" gerektiğini ima edeceğimize; Avrupalılarla konuşurken Burhan "Kuzu", kendi hukukçularımızla konuşurken Mehmet Ali "Şahin" olacağımıza; "İstediğiniz gibi olmuş mu" diyerek, Anayasa ...
Read more : Yargıtay falan... | Görüntüleme : 487 | Yanıtlar : 0

Banu Avar ne yaptı?

‘Sınırlar Arasında’ TRT sansürü

BATILI devletlerden birinin elçisi memleketine giderken, Osmanlı sadrazamına vedaya gelmiş:
‘’Dönüşte size ne getireyim?’’
Sadrazam gülümsemiş:
‘’Yeni meseleler, yeni dertler getirme de ne getirirsen getir!’’
TRT’nin yayından kaldırdığı ‘’Sınırlar Arasında’’ belgesel programının yapımcısı Banu Avar, ‘’Avrupalılar beni istemedi’’ demiş...
Osmanlı sadrazamı ile elçi arasındaki bu konuşma bize Banu Avar’ı hatırlattı.
* * *
DOĞRUSU hiç de yadırgamadık, ‘’sömürge valisi’’ kılıklı Avrupalıların bize sıfat biçtiği, ‘’Faşist laikler’’ yakıştırmasını yaptığı, ‘’Size şöyle bir ...
Read more : Banu Avar ne yaptı? | Görüntüleme : 881 | Yanıtlar : 1

Liman von Sanders

Dün...

16 Mayıs, cuma, Mustafa Kemal'in Bandırma vapuruyla Samsun'a gitmek üzere yola çıktığı gün, yani 16 Mayıs, cuma, Bandırma limanı ile Samsun limanı satıldı!

*

Samsun'a bi varacak ki...

Liman satılmış.

"Ordu limanına yanaşalım" dese...

Satıldı.

"Çek Trabzon'a" dese...

O da satıldı.

"Rize?"

Satıldı.

"Bari Hopa'ya gidelim..."

O da satıldı.

"Dönün kardeşim Sinop'a!"

Satıldı.

"Ereğli limanı?"

Satıldı.

"Yarımca limanına gitsek..."

Satıldı.

*

"Bana satılmayan liman bulun" dese, dün itibarıyla, memleketi Karadeniz üzerinden kurtarması mümkün değil. ...
Read more : Liman von Sanders | Görüntüleme : 598 | Yanıtlar : 0

Sabah'ın acınacak hali

SABAH'IN ACINACAK HALİ

Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, 'bir hakimin laiklik ilkesinin karşısında 'tarafsızım' deme hakkı ve lüksü yoktur' dedi.

Medya mahallesine yeni gelen Ahmet Çalık'ın Sabah gazetesinin yazarı aklınca soruyor:

'Hakim taraflı davranacaksa, o makamda ne işi var? Taraflı olmak için mi maaş alıyorlar?'

Buna en basit adıyla mugallata denir.

Neden mi? Şundan:

Anayasamız devletimizi tanımlarken hukukumuzu da tanımlıyor:

'Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir.'

İlkokul düzeyinde dil bilgisi sahibi olan herkes, ...
Read more : Sabah'ın acınacak hali | Görüntüleme : 540 | Yanıtlar : 0

KKTC'de Amerikan ve İsrail Üsleri mi?

Son aylarda herkes Talat-Hristofias görüşmeleriyle oyalanırken örtünün altında çok garip operasyonlar yürütülüyor.

- Geçitkale Havalimanı KKTC’nin kuzeydoğusunda, G. Magosa’ya yakın bir yerdedir. TSK tarafından inşa ettirilmiş askeri bir tesis (üs) olmakla birlikte, Ercan’ın bakım ve onarımı yapıldığı dönemlerde, sivil havalimanı olarak da zaman zaman kullanılıyor.

Türkiye ve KKTC bakımından stratejik bir öneme sahip olan bu askeri havalimanı KKTC hükümeti tarafından ihale ile CAS adlı ve 2005’te kurulmuş bir İngiliz şirketine verildi. İşin arkasında, “Amerika’nın bulunduğu” ...
Read more : KKTC'de Amerikan ve İsrail Üsleri mi? | Görüntüleme : 543 | Yanıtlar : 0

Cevizoğlu Soruyor: Ceviz Kabuğu Nerede Olmalı?

Ceviz Kabuğu nerede olmalı?..

Geçen hafta, 12 Mayıs’ta, kurulduğundan bu yana (yaklaşık 3 yıldır) birlikte olduğum Kanaltürk televizyonunun satıldığı açıklanmıştı. Üstelik bugüne değin aleyhinde büyük yayınlar yapılan Fethullah Gülen’i seven bir işadamına. Eğer kanalda kalırsa Ceviz Kabuğu gibi programlara “inceden serte doğru bir müdahalenin” olacağını adım gibi biliyorum. O yüzden, şimdi sizlere soruyorum. Hani Ceviz Kabuğu programında sorduğumuz SMS (kısa mesaj sorusu) vardı ya, onun gibi.

“Ceviz Kabuğu nerede olmalı?”

NELER OLABİLİR?..

Önümüzdeki olasılıkları ...
Read more : Cevizoğlu Soruyor: Ceviz Kabuğu Nerede Olmalı? | Görüntüleme : 738 | Yanıtlar : 0

Türk Telekom'un sabit ücretine karşı 150 bin imza

Tüketiciler Birliği'nce 29 Mart'ta başlatılan ‘Sabit Soyguna Son’ adı verilen kampanya kapsamında Konya'da Hacıveyiszade Camii önünde stand açıldı. Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, topladıkları 150 bin imzayı 250 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Kaya, Türk Telekom tarafından tüketicilerin hiçbir hizmet karşılığı olmadan tarifesine göre değişen rakamlarda sabit ücret ödemek zorunda bırakıldığını savundu. Kaya, şöyle dedi:

“Standart hat abonesi olan bir tüketici yılda 170 bin YTL sabit ücret ödemektedir. Bu paraya 1287 yumurta, 425 ekmek, 12.5 ...
Read more : Türk Telekom'un sabit ücretine karşı 150 bin imza | Görüntüleme : 599 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 143313 ileti • Toplam 43073 başlık • Toplam 24608 üye

x