Zaman: Prş Eki 17, 2019 20:45

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Fethullah'ın Dualı Altını...

Fethullah'ın Dualı Altını...

İstanbul' dan İzmir' e, Ankara'dan Adana' ya, Bursa'dan Gaziantep'e dek Türkiye'nin dört bir yanında Fethullahçı okullar, dershaneler, yurtlar, hastaneler, ışık evleri yok mu?

Üçüncü Dünya ülkelerinin neredeyse tümünde, Almanya, Avustralya, İngiltere gibi ülkelerle, Orta Asya Cumhuriyetleri'nde, Kuzey Irak'ta "Fethullahçı Okullar" CIA'nın desteğinde açılmıyor mu?

Bazı vakıf üniversiteleri Fethullahçıların değil mi?

"Soros çocukları" oldukları "tescilli" sözde bilim insanları, bazı gazeteciler, işadamları, sanayiciler " Fethullahçı yapılanmanın" Türkiye'deki ayaklarını oluşturmuyor mu?

Dolarlar, Avro'lar gelsin, televizyon ...
Read more : Fethullah'ın Dualı Altını... | Görüntüleme : 1206 | Yanıtlar : 3


Ahmet Hakan Cehenneme Gitmeye Razı

Resim

Ahmet Hakan ile Mehmet Şevket Eygi arasındaki polemik büyüyor. Ahmet Hakan, bugün cehenneme gitmeye razı olduğunu açıkladı...

Herkes sevdiğiyle beraber yargılansın

MEHMET Şevket Eygi, "Kanlı Pazar Manifestosu" başlıklı yazımda "Deniz Gezmiş'i savundum" diye bana cehennemin dibini anımsatıyor ve beni ateşle korkutuyor.

Eygi, "Kişi sevdiğiyle beraberdir" hadisinden yola çıkarak, "Madem adını Deniz Gezmiş'in yanına yazdırıyorsun.... O halde öteki dünyada onun gibi bir imansız anarşistin yanında yargılanacaksın" demeye getiriyor.

Buradan kendisine sesleniyorum:

Kendinizi boşuna yormayın Sayın ...
Read more : Ahmet Hakan Cehenneme Gitmeye Razı | Görüntüleme : 651 | Yanıtlar : 0


Yabancılara toprak satışı

Bugün basında sıkça yer alan ve gelecekte başımıza ciddi işler açabilecek olan yabancılara toprak satma konusuna aslında hiç de yabancı değiliz. Çünkü yabancılara toprak satışı ilk olarak Osmanlı İmparatorluğu'nda Islahat Fermanıyla 1856 yılında ele alınıp resmileştirilmişti ve hiç şüphesiz devletin yabancılarca ekonomik olarak teslim olmasına ve kapitülasyonlara yol açmıştı.
O tarihlerde Time Dergisi'nde yer alan "Toprak mülkiyeti hakkının yabancılara tanınması, Osmanlı ve Anadolu topraklarına yapılan yatırımların ve sermayenin teminat altına alınmasıdır. Bu diplomatik bir başarıdır. ...
Read more : Yabancılara toprak satışı | Görüntüleme : 2297 | Yanıtlar : 1


Densizlik

ABD Büyükelçisi’nin densizliklerine bir yenisi daha eklendi. Son vukuatında hazret ‘Kürt’ milletvekillerini toplamış ve onlarla ‘Kürt’ meselesinin nasıl çözülebileceğine dair fikir teatisinde bulunmuş.
Bu, neresinden bakarsanız bakın tam bir densizlik ve hasmane bir tavırdır. Böyle bir davranışın her hangi bir şekilde dostluk veye müttefiklikle bağdaştırılması mümkün değildir. Olamaz. Hem terbiyesiz hem küstah hem de hasmane bir tavır...
Bu ne ilk ne de son olacak
ASLINDA ABD büyükelçilerinin bu tavırları AKP döneminde başladı ve tam gaz ...
Read more : Densizlik | Görüntüleme : 576 | Yanıtlar : 0


Sıkmabaş Nereden Çıktı?

Mine Kırıkkanat, "sıkmabaş" olarak nitelediği kadının kafasının kapatılmasının tarihini yazdı.

Resim
Sıkmabaşın esrarı


İnsanlık tarihi, hangi dinden olursa olsun tüm toplumların ya geçmişte ya da halen, ama uzunca bir süre mutlaka, kadın kafasıyla uğraştığına tanıktır. Gelişmiş insanlıkla gelişmemiş insanlık arasında bu anlamdaki yegâne fark, birincilerin kadın kafasına değgin yasağı kaldırırken, ikincilerin hâlâ içinde debelenmesidir. Çünkü kadın kafasına yönelik saplantıyı din oluşturmaz. Ataerkil, yani erkek egemenliğindeki toplum yapısı oluşturur ve kadına konulan yasağı ya ...
Read more : Sıkmabaş Nereden Çıktı? | Görüntüleme : 762 | Yanıtlar : 0


Türkiye’yi kim yönetiyor?

Türkiye’yi kim yönetiyor?

TÜRKİYE ve ABD’nin ortak düşmanı PKK’yı nasıl tasfiye edileceğinin mahrem ve namahrem planları (!) yapılırken, işler büsbütün arapsaçına döndü.

Eyalet valisi gibi davranmaya başlayan ABD’nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, sabah kahvaltısına davet ettiği ve aralarında AKP milletvekillerinin de bulunduğu bazı Kürt politikacılarla sözde “Kürt sorunu”nun nasıl çözüleceğini görüşebiliyor!

Bu davet ve görüşmeden ne TBMM Başkanı’nın haberi var, ne Başbakan’ın ve ne de Dışişleri Bakanlığı’nın...

ABD’nin Adana Başkonsolosu Eric Green ise, ABD Kongre ...
Read more : Türkiye’yi kim yönetiyor? | Görüntüleme : 796 | Yanıtlar : 1


Gidişat

Gidişat

2007... Isparta’da bir öğretmen hakkında, öğrencilerine, ön yüzünde Atatürk portresi, arka yüzünde "Cumhuriyet’e sahip çık" yazılı tişörtler giydirip Cumhuriyet Mitingi’ne götürdüğü için soruşturma açıldı. Suçlu bulundu. Maaşı kesildi.

2008...

İzmir Atatürk Lisesi’ne yapılan baskında, 3 Atatürk büstü, 2 Gençliğe Hitabe, 8 Nutuk ele geçirildi. Öğrencilerin beynini yıkamaya çalışan 9 "yobaz" öğretmen soruşturmanın selameti için açığa alındı.

2009...

Kadıköy Anadolu Lisesi’nde gizli gizli "Atatürk’ü anma töreni" yapıldığı duyumlarını alan Milli Eğitim müfettişleri, operasyon düzenledi. 200 ...
Read more : Gidişat | Görüntüleme : 624 | Yanıtlar : 0


6 Ağustos 1919 Belgesi - Siyasi Çözüm

http://www.ortadogugazetesi.net/yazarresim/5.gif
Taylan SORGUN
29.11.20076 Ağustos 1919 Belgesi- Siyasi Çözüm- Kahveci Ve Prens Sabahattin...

Hepsi ardı ardına gelmektedir. Şimdi artık, Washington ve Brüksel'in, "tetikçi terörün" ortaya çıkarılmasının ardından ortaya attıkları 1- Kürt sorunu, 2- Teröre siyasi çözüm, 3- Anayasal değişiklik, 4- Çözüm modelleri zamanına geçilmiştir. DTP artık kendisinin "tetikçi terörle bağlantısını" bütün hataları ile ortaya koymaktadır. DTP Grup Başkanı Ahmet Türk grup toplantısında "...Demokratik özerklik..." talebini daha açık ortaya koymuştur.
WASHİNGTON ...
Read more : 6 Ağustos 1919 Belgesi - Siyasi Çözüm | Görüntüleme : 672 | Yanıtlar : 0


Mısır...

Mısır...

CUMHURBAŞKANI’nın TED Koleji’nde okuyan 16 yaşındaki oğlu, internette kurduğu "Adresime gelsin" pazarlama şirketinden sonra, kutuda mısır işinde de gözüktü. (:arrow: Gül'ün oğlu şirket kurdu)

Ortaklarıyla Daily Fresh marka haşlanmış taze mısırın satışını yapıyorlar. Ankara’da Armada, Cepa gibi büyük mağazaların girişinde gördüğünüz kutu içinde taze mis mısırlar odur işte.

Onlar asla sıradan mısırlar değildir.

Ben o mısırları gördüğümde, her zaman saygı ile eğilirim.

Daha yaklaşırken ceketimi iliklerim.

Tam mısırcının önüne geldiğimde, iki elimi yanlara yapıştırır, ...
Read more : Mısır... | Görüntüleme : 721 | Yanıtlar : 1


Ya DTP bu işi hiç anlamamış ya da..

http://www.ensonhaber.com/images/news/64397.jpg

DTP mağduru oynamaya çalışıyor

“Başbakanın bir elinde gül

Bir elinde balta var”
diyor

“Gülü halka uzatıyor,

Baltayı da halkın iradesi ile seçilmiş partimize sallıyor”
Oysa tanımladığı manzara kamu oyunda tamamen AKP’ye yarıyor

Yeni bir uygulama var

Türk Ceza Kanununun 221. maddesine göre

Örgütün faaliyetleri çerçevesinde herhangi bir suça iştirak etmeksizin gönüllü olarak güvenlik kuvvetlerine teslim olan ceza almayacak.

Ben buna gül uzatmak derim.

Ya silahı bırakır bu gülü alırsın

Ya da ...
Read more : Ya DTP bu işi hiç anlamamış ya da.. | Görüntüleme : 496 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 141948 ileti • Toplam 42330 başlık • Toplam 24541 üye

x