Zaman: Prş Mar 28, 2024 18:33

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Amerika, Sevres Antlaşması Ve “Ermenistan” Sınırları

Amerika, Sevres Antlaşması Ve “Ermenistan” Sınırları

Fahir Armaoğlu

1919 Ocak ayında toplantılarına başlayan Paris Barış Konferansı’nda Birleşik Amerika’nın Osmanlı Devleti’yle ilgili faaliyetlerini, Sevres Öncesi ve Sevres Sonrası diye ikiye ayırmak gerekmektedir.

ANKARA, 30 Ağustos 2007 Perşembe

Dünya Savaşı’nı sona erdiren barış antlaşmalarını hazırlamak üzere 1919 Ocak ayında toplantılarına başlayan Paris Barış Konferansı’nda Birleşik Amerika’nın Osmanlı Devleti’yle ilgili faaliyetlerini, Sevres Öncesi ve Sevres Sonrası diye ikiye ayırmak gerekmektedir. Başka bir deyişle, birincisi 1919 yılını ...
Read more : Amerika, Sevres Antlaşması Ve “Ermenistan” Sınırları | Görüntüleme : 1243 | Yanıtlar : 7

Dünyada kaybettiklerini Türkiye'den çıkarıyorlar...

Dünyada kaybettiklerini Türkiye'den çıkarıyorlar...

ABD'DE geçen yıl başlayan ve giderek derinleşerek, tüm ekonomileri de etkisi altına alan finansal krizin faturasının tüm tahminleri de aşacağı ortaya çıktı. Geçen yıl ABD başta olmak üzere, IMF ve diğer ilgili kişi ve kuruluşların toplam kayıplarının 500 milyar dolarla, 1 trilyon dolar arasında olacağını tahmin etmelerinin de oldukça iyimser olduğu anlaşıldı. Bu krizi ve gidişatı önceden gören, iyileşmenin ve krizden çıkışın en az 12-18 ay süreceğini ilk olarak söyleyen ...
Read more : Dünyada kaybettiklerini Türkiye'den çıkarıyorlar... | Görüntüleme : 507 | Yanıtlar : 0

16 no'lu ülke Türkiye ve Graham Fuller

Yılmaz Polat’ın kitabı

Gazeteci Yılmaz Polat, 28 yıldır Washington’da,Türk-ABD ilişkilerini izliyor... Polat bu süre içerisinde hem mesleğini hem kendisini korumayı bildi, söz konusu ilişkiler nedeniyle ruhunu Pentagon’a kiralamadı... Bu yüzden köşeyi dönemedi, ceberutların muteber adamı olarak ülkesi aleyhine kurulan oyunlarda rol almadı, yurtsever bir onurlu kişi olmayı seçti...

Kitap yazıyor...

Yazdığı kitaplarda da, doğruları yansıtıyor... Son kitabı “CIA’nın muteber adamı” Ulus Dağı Yayınları tarafından basılıp piyasaya sürüldü... Mutlaka okumalısınız... Ben, lafı uzatmadan kitaptan bazı ...
Read more : 16 no'lu ülke Türkiye ve Graham Fuller | Görüntüleme : 1967 | Yanıtlar : 5

Citius altius fortius falan

Citius altius fortius falan

Michael Phelps...

7 altın aldı.

Bir Türk dünyaya bedel.

Adam tek başına 7 Türkiye!

*

Haşemayla bu kadar yüzülüyor.

*

Takunyayla anca ne kadar

koşulduğunu da atletizmde gördük.

70 milyon, 1 Elvan çıkaramadı.

*

Güreşçilerimizin sırtı yara oldu yere yapışmaktan... Boksörlerimizi döve döve öyle eskittiler ki, memlekete döndüklerinde anneleri bile görünce tanıyamayacak... Tek tesellimiz var; okçularımız yanlışlıkla birbirini vurmadı! Buna da şükür.

*

Bakın bir liste vereyim size...

2004 Atina. ...
Read more : Citius altius fortius falan | Görüntüleme : 760 | Yanıtlar : 1

Özür Diliyorum!!

Özür Diliyorum!
.
.
.
.
O gün biz AKP kapatılsın diye bekleyenler ve AKP kapatılmasın için dua edenler olduğunu söyledikten sonra, “her iki tarafın da mahkeme sonucundan memnun olamayabileceğinin” altını çizmiştik.
Nitekim öyle de oldu.
Biz daha bu dava açıldığı günden beri aynı görüşteydik, çünkü, Yargıtay Başsavcılığı AKP için, “Laiklik karşıtı eylemlerin odağı haline geldi” diye düşünse ve Anayasa Mahkemesi de 10’a karşı bir oyla, “Evet, AKP laiklik karşıtı olayların odağı haline ...
Read more : Özür Diliyorum!! | Görüntüleme : 611 | Yanıtlar : 0

Üç Dava Sorunların Üstünü Örtünce…

Üç Dava Sorunların Üstünü Örtünce…

Yaklaşık bir yıldır toplum: Türban, AKP’yi kapatma ve Ergenekon davaları ile yatıyor, bu davalarla kalkıyor. İç ve dış sorunlar Allah’a emanet!

Kıbrıs sorunu Talat’ın eline bırakıldı. Barış ve sorunlara çözüm umudu iki toplum arasındaki görüşmelere bağlandı.

Acaba çözüm; iki devletten kurulu bir yeni cumhuriyet mi yoksa, Rum Cumhuriyeti namı altında Kıbrıs Türklerini devlet olmaktan azınlık konumuna düşürecek formül mü?

Enflasyon çift haneli rakamlarda. Çarşı pazarda tüketim malları el yakıyor. Orta ...
Read more : Üç Dava Sorunların Üstünü Örtünce… | Görüntüleme : 676 | Yanıtlar : 1

Atatürk yaşasaydı İsrail olmazdı!

Atatürk yaşasaydı İsrail olmazdı!
Her gün, “Gizlenen bir Atatürk” le karşılaşıyoruz..
Yıl 1926’dır.
Daha önce (1924) Mekke’yi ele geçirip Hz. Peygamber(s.a.v)’in kızı Fatım’a’nın doğduğu ev ile Peygamberin namazgâhını tahrip edip, ilk Müslümanların Mekkeli müşriklerden gizlice toplandıkları Erkâm’ın evi kapısına kilit vuran Vehhabiler, Medine’ye yöneldiler. Vehhabi Faysal, Arabistan’ın en fanatik Vehhabilerinden olan Faysal Derviş’i Medine üzerine gönderdi.
Mesele uzun...
Netice olarak on ay kadar süren bir kuşatmadan, Vehhabi kuşatmasından sonra direnemez hale gelen Medine, ...
Read more : Atatürk yaşasaydı İsrail olmazdı! | Görüntüleme : 995 | Yanıtlar : 2

Bir "Zavallı" TRT ki!..

Bir "Zavallı" TRT ki!..

TRT'nin yeni Genel Müdürü İbrahim Şahin, Olimpiyatlar biter bitmez, spor servisi yönetimi hakkında bir soruşturma açtırmaz ve bu utanç verici yayıncılığın hesabını sormazsa o koltuğa oturmaya layık değildir..
Bu ekibin yayınladığı, daha doğrusu rezil ettiği kaçıncı Olimpiyat bu.. Dağdaki çobanları işin başına getirmiş olsan, bu kadar zamanda bir şeyler öğrenir, çağdaş televizyon, çağdaş Olimpiyat yayıncılığına biraz heves ederler ve bundan iyisini yaparlardı..
Bunların dünyayla alakaları yok.. Yapılan eleştirileri ...
Read more : Bir "Zavallı" TRT ki!.. | Görüntüleme : 720 | Yanıtlar : 0

Abdullah Gül’den Ne Bekliyordunuz ki?..

DÜNYADA BUGÜN

ALİ SİRMEN

Abdullah Gül’den Ne Bekliyordunuz ki?..

Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Rektör Adayı Prof. Sedef Gidener, Cumhurbaşkanı Gül’e soruyor:

- Sizin aldığınız yüzde 47 millet iradesi oluyor da benim ki neden olmuyor? Soru çok mantıklı olmasına karşın, yine de anlamsızdır. Çünkü Abdullah Gül Çankaya’ya, demokrasinin gereklerini yerme getirmek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin işleyişinde uyumu sağlamak, özerk kurumların bu niteliklerini güvenceye almak için gelmedi. O laik demokratik Cumhuriyete karşı yürütülen sivil ...
Read more : Abdullah Gül’den Ne Bekliyordunuz ki?.. | Görüntüleme : 608 | Yanıtlar : 0

Soros'un askerlerini nasıl eğittiniz?

Soros'un askerlerini nasıl eğittiniz?

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın geçen yıl 31 Mayıs tarihli konuşmasında “Ülkelerin üzerinde ekonomik manipülasyonlar, mikro etnik kışkırtmalar, ülkelerin rejimlerini ve düzenlerini yeniden tanımlamalar, ülkelere aşılanan renkli başkaldırılar (Soros’un turuncu devrimleri) ve ülke isimlerinin önüne eklenmeye çalışılan (serseri devlet, terörist devlet gibi) akıldışı sıfatlar karanlık savaş olarak isimlendirilmeye çalışılan yeni yaklaşımlar olarak da tanımlanabilir” dediğini hatırlatmıştım.

Bilindiği gibi Gürcistan tam da Büyükanıt’ın söylediği gibi turuncu devrim dedikleri Amerikan darbesi ile ...
Read more : Soros'un askerlerini nasıl eğittiniz? | Görüntüleme : 607 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x