Zaman: Cum Şub 28, 2020 5:37

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

TanzanyaCUMHURBAŞKANI türbanı onaylayacak mı, onaylamayacak mı?

Boş verin şimdi siz onu...

Tanzanya’ya niye gidiyor?

*

İsmet İnönü’den Evren’e, Ahmet Necdet Sezer’e, Menderes’ten Özal’a, Ecevit’e, Demirel’e, bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti adına bir kişi gitmemiş Tanzanya’ya... Gezinti rekoru kırarak, neredeyse dünyada ayak basmadık toprak bırakmayan Tayyip Erdoğan bile gitmedi Tanzanya’ya... Gül niye gidiyor?

*

Svahili dilinde sormuyorum...

Türkçe soruyorum.

*

"Büyükelçiyi özlemiştir" desek...

Tanzanya’da elçiliğimiz yok ki!

Kenya’daki bakıyor oraya.

*

"Ticaret" desen...

Aramızda ticaret micaret ...
Read more : Tanzanya | Görüntüleme : 727 | Yanıtlar : 3


Bir AKP klasiği: Biat! Tam biat!GÖZÜKEN odur ki, kadrolaşma konusunda zaten tek sloganı olan "Benden olsun da, isterse kör cahil olsun!" prensibi çerçevesinde alabildiğine pervasız davranan AKP iktidarı artık sınır tanımaz hükümetler grubuna girmeye hazırlanıyor.

AKP döneminde bürokraside görev alabilmek için Milli Görüş’ten hanımefendisinin türbanlı olduğuna ve her gün 5 vakit namaz kıldığına ve dahi bu iki durumun da son 10 yıldır geçerli olduğuna dair kartvizit almak gerekiyor.

Ama, Ahmet Necdet Sezer döneminde 3’lü kararnameyle atanan bazı görevler ya ...
Read more : Bir AKP klasiği: Biat! Tam biat! | Görüntüleme : 557 | Yanıtlar : 1


Başbakan sinirlenmedi hatta öfkelenmediPAZAR günü Başbakan Erdoğan atv’de kendisini üzmemeye, sinirlendirmemeye özen gösteren gazeteci arkadaşlarımızın sorularını yanıtladı.

Sorular gerçekten iyiydi.

Başbakan da bunları sinirlenmeden, öfkelenmeden yanıtladı.

Sakindi. Hatta zaman zaman espriler bile yaptı.

Başbakan söyleşinin bir yerinde Cumhuriyet mitinglerine gönderme yaparak "Gerilim yanlısı olsak o meydanlara on katını toplardık. Bunu yapmaya örgütüm müsait" dedi.

Belli ki Başbakan ve arkadaşları Cumhuriyet mitinglerine karşı duydukları öfkeyi seçim zaferine rağmen hálá içlerinden atamamışlar.

Ama o dönemde karşı gösteriler yapmayı göze ...
Read more : Başbakan sinirlenmedi hatta öfkelenmedi | Görüntüleme : 535 | Yanıtlar : 0


Mahkemeden mesaj var


BİZ tartışaduralım, Anayasa Mahkemesi bugünkü iktidarın "hukukun" bir zerresinden bile haberdar olan herkesi kahkahayla güldüren marifetlerinden biri vardı ya... O konuda karar vererek, kanımızca önemli bir mesaj verdi.

Lafı fazla uzatmadan konuya girelim:

Hani Cumhurbaşkanlığı seçimini de son bir ayı aşkın süredir içinden çıkamadığımız "türban" tartışmasına çevirmiştik ya...

Sayın Başbakan o sırada celallenip "Madem benim istediğim kişiyi Meclis’te seçmemize engel oluyorsunuz, ben de cumhurbaşkanını halka seçtiririm" demişti ya...

Bu ayaküstü verilmiş kararı gerçekleştirmek için ...
Read more : Mahkemeden mesaj var | Görüntüleme : 588 | Yanıtlar : 0


Akp ve Libaraller

Fehmi Koru’yu yıllardır okurum. Gerek kendi imzasıyla yazdığı yazıları, gerekse Taha Kıvanç imzasıyla yazdığı “kulisleri” okumadan, “merkez medyanın” çarpıttığı gerçeklerin asıl yüzünün anlaşılmasının zor olduğunu düşünürüm.

Birçok gerçeğin “arka cephesini” onun yazılarından öğrendim.

Dün de onun sütununda beni epeyce irkilten gerçeklerle karşılaştım.

Şöyle yazıyordu:

“Ak Parti’ye yakın görüş sahipleri, nicedir, ‘liberaller kendi gündemlerini sürdürüyorlar, o gündem içerisinde Ak Parti tabanını doğrudan ilgilendiren konular bulunmuyor’ diye yazıp söylüyorlardı.”

İrkilmemin nedeni çoktandır kuşkulandığım bir gerçeğin Koru gibi ...
Read more : Akp ve Libaraller | Görüntüleme : 586 | Yanıtlar : 0


İş ahlakının dışındakilere işsiz denir-Rüşdü Paşa

18 Şubat 2008

İş ahlakının dışındakilere işsiz denir

"insanlığı 'düzeltmek', herhalde benim vaat edeceğim en sonuncu iş olurdu. yeni putlar dikmiyorum ben; önce eskiler öğrensin, balçıktan ayakları olmak ne demekmiş. putları devirmek- zanatım asıl bu benim. insanlar ülküsel bir dünyaya uydurdukları ölçüde gerçeğin değerini, anlamını, doğruluğunu harcadılar."
nietzsche

Herşey çirkin.

Şehir, Türklerde ev ve dükkan yığınıdır. İstanbul'un üslubu yok. İstanbul, üç Roma'ya karşı işlenmiş en büyük suçtur. Kimliksiz, hiçbir sanat anlayışını yansıtmayan, doğayı tamamlamayan, şekil ...
Read more : İş ahlakının dışındakilere işsiz denir-Rüşdü Paşa | Görüntüleme : 664 | Yanıtlar : 0


Altan Kardeşlerin hazin sonu-18 Şubat 2008

Altan Kardeşlerin hazin sonu
Yazar - eski Milletvekili Çetin Altan’ın oğulları Ahmet ve Mehmet Altan’ın içine düştüğü traji-komik durumun farkında mısınız? Her iki kardeş de emir eri oldukları AKP’nin, kendilerini ‘dışlaması’ ve “azarlaması”na çok öfkelenmişler. Halbuki onlar, verdikleri hizmetin karşılığı olarak, “el üstünde tutulmayı” ve daha yüksek maaşlarla taltif edilmeyi bekliyorlardı!

Ancak öyle olmadı! “Dinci” Tayyip Erdoğan, demokrasinin sınırını çizdi, Mehmet Altan’a “Kendine gel” dedi. Altan’ın son beş yılda yoksulluk üzerine yazdığı tek bir yazı ...
Read more : Altan Kardeşlerin hazin sonu-18 Şubat 2008 | Görüntüleme : 900 | Yanıtlar : 5


Etki Ajanları

--------------------------------------------------------------------------------

Bir grup insan ortalığı birbirine katıyor. İçlerinde profesyonel gazeteciler olduğu gibi, emekli diplomatlar, akademisyenler vs. de var. Aynı veya benzeri laflarla dönem dönem Türkiye’nin ulusal çıkarları aleyhine propaganda yapıyorlar; hatta psikolojik harp yürütüyorlar.
Bir zaman AB propagandası için çırpınıyorlar. Ama AB konusu sarpa sarıyor. Söyledikleri hemen hemen her şeyin yalan dolan olduğu ortaya çıkıyor. Ama özür dilemek bir yana, içlerinden hiç birisi daha önceki söylediklerinin yanlış olduğunu veya zaman içinde yanlışlandığını söyleme ihtiyacı bile ...
Read more : Etki Ajanları | Görüntüleme : 496 | Yanıtlar : 0


Putin bizim devlet başkanımız mı?

Putin bizim devlet başkanımız mı?

16.02.2008
HASAN ÜNAL
--------------------------------------------------------------------------------

HAFTALARDIR Kosova-Kıbrıs mukayeselerine dair söylediklerimize evvelki gün Putin de dikkat çekti. Gerçi Putin, Batı dünyasının Kosova’yı tanımasına mani olmak için bunu yapıyor; ama KKTC konusunda söylediklerinin neredeyse tamamı doğru.
Putin, hafta sonunda bağımsızlık ilan etmesi beklenen Kosova’yı tanımaya hazırlanan Batı dünyasına epeyce kızgın. Aslında o kalibrede bir devlet adamının bu saatten sonra Kosova’nın bağımsızlık ilanının durdurulabileceğini zannediyor olması düşünülemez. Putin özellikle Amerika ve Batılı müttefiklerine karşı ...
Read more : Putin bizim devlet başkanımız mı? | Görüntüleme : 673 | Yanıtlar : 5


Mafya Babası Ne Okur

Takvimler 2007 Mart’ını gösterdiğinde, Atina’nın da içinde bulunduğu Attika bölgesinin Emniyet Müdürü Drosos Bugadis, saatler süren toplantıdan sonra teşkilatın birim şeflerine dönerek kararlı bir şekilde konuştu:

"Beyler artık şu Stefanakos’u yakalayın. Bu iş için kaç polisi görevledireceksiniz bilmem ama yakalayın".

Birim şefleri arasında işbirliği yapıldı. Her birimden en iyi polisler seçildi. Tam 18 kişilik özel bir tim oluşturuldu. Yunan emniyet teşkilatı, son yılların en ünlü mafya babası Vasilis Stefanakos’un peşine düştü.

Stefanakos, bu ...
Read more : Mafya Babası Ne Okur | Görüntüleme : 690 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 142521 ileti • Toplam 42700 başlık • Toplam 24570 üye

cron

x