Zaman: Cum Mar 29, 2024 1:04

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Hangi demokrasi kurtuldu?

Demokrasi kurtuldu mu?

Bir şeyin kurtulması için, önce var olması gerekir.

Özellikle iktidar medyası, AKP'nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmamasıyla demokrasinin kurtulduğunu iddia ediyor.

Hangi demokrasi?

Varolmayan demokrasi mi, yoksa varolan kör ve topal demokrasi mi?

Bir torba kömür karşılığında alınan oylara "halkın iradesi" diyenlerin demokrasisi mi?

Lider oligarşisine zemin hazırlayan demokrasi mi?

Milletvekili adaylarının siyasi parti genel başkanları tarafından belirlenmesini sağlayan Seçim ve Siyasi Partiler yasalarına sahip ucube demokrasi mi?

Dinin siyasete alet edildiği demokrasi ...
Read more : Hangi demokrasi kurtuldu? | Görüntüleme : 592 | Yanıtlar : 0

Cemil İpekçi Hindistan’a Kaçmayacak Şükürler Olsun!..

Cemil İpekçi Hindistan’a Kaçmayacak, Şükürler Olsun!..

Haşim Kılıç, AKP’nin kapatılmadığını açıkladığında ilk aklıma gelen şey bu oldu ve sevincimi gizleyemeyip “Allah!” diye bağırmışım…

İtiraf edeyim ki ben, AKP’nin kapatılmasından en çok bu açıdan endişe ediyor; ancak okuyucularımız tepki gösterir diye konuyu gündeme getiremiyordum. Şimdi artık olayın bütün boyutları konuşulacağına göre işin bu kısmını da tartışmakta beis yok.

Cemil İpekçi, sürmeli gözlerini üzüntülü bir ifadeyle süze süze, “AK Parti kapatılırsa, ben varımı varidatımı bırakıp Hindistan’a giderim” ...
Read more : Cemil İpekçi Hindistan’a Kaçmayacak Şükürler Olsun!.. | Görüntüleme : 692 | Yanıtlar : 0

Neden kapatmadılar?

NEDEN KAPATMADILAR???

AKP’nin kapatılmaması bizim için büyük bir sürpriz olmuştur.
Öyle ya 367 olayı ile türban konularında malum tavrı alan üyelerin adeta örtülü rejim değişikliği anlamına gelen dünkü karara imza atmış olmaları anlaşılır değildir.
Peki AKP neden mi kapatılmadı?
Bunun için bugünden itibaren çok şey yazılıp çizilecek.
Mesela bazı üyelerin demokratlığının ağır bastığı söylenecek.
Son tahlilde ülkenin kaos’a girmesini istemedikleri yazılacak
Güneydoğu’ya dikkat çekilip üyelerin bölünme endişesi sebebiyle DTP’ye subap olan AKP’ye razı oldukları kaydedilecek. ...
Read more : Neden kapatmadılar? | Görüntüleme : 617 | Yanıtlar : 0

Karar Erdoğan'ın zaferidir!

KARAR ERDOĞAN'IN ZAFERİDİR!!

Kimse kendini ya da başkalarını kandırmaya kalkmasın. Sonuç; Tayyip Erdoğan ve avanesi için zafer, benim de yer aldığım karşıtları için de hüsrandır.
Neymiş efendim, kararda ağır bir ihtar varmış!
Neymiş efendim, mahkeme krizi tespit etmişmiş!
Neymiş efendim, para cezası verilerek AKP’nin odak olduğu tespit edilmişmiş!
Neymiş efendim, AKP laiklikten sabıkalı bir parti olmuşmuş!
Neymiş efendim, AKP hüküm giymişmiş!
Geçiniz, bunlar teselli ifadeleridir.
Kervan yürüyor yani AKP yoluna devam ediyor mu?
Gerisi lafügüzaftır. ...
Read more : Karar Erdoğan'ın zaferidir! | Görüntüleme : 566 | Yanıtlar : 0

Kapatmayı kimler engelledi?

KAPATMAYI KİMLER ENGELLEDİ???

Yok yok bu kapatılmama işinde bazıları gibi akçeli işler var demeyeceğim.
Ankara’da fısıldandığı gibi hanım tarafından akraba olan ünlü işadamından da söz etmeyeceğim.
Bunların hepsi zırva.
Böylesine tarihe not düşecek bir davada bunların geçerliliği olamaz.
Peki o zaman ne midir kapatmaya engel olan şey ya da kim midir kapatmaya engel olan güç?
Tayyip Erdoğan’ı proje olarak Türkiye’ye sunan ve kabul ettiren kim ise o...
Gelin hep beraber mini bir hafıza turuna çıkalım: ...
Read more : Kapatmayı kimler engelledi? | Görüntüleme : 910 | Yanıtlar : 3

Türkiye’den bir adım daha: Erivan-Antalya Uçak Seferleri

Türkiye’den Bir Adım Daha: Erivan-Antalya Uçak Seferleri

Türkiye ve Ermenistan ilişkilerinde iki ülke arasındaki sorunların çözümüne yönelik atılan bazı önemli adımların 2007 yılından itibaren hız kazandığını söylemek mümkündür. 29 Mart 2007 tarihinde Akdamar adasında bulunan Akdamar (Ahtamar) Kilisesi’nin restore edilerek hizmete açılması ve açılışa Ermenistan’dan başta Kültür Bakan Yardımcısı Gagik Gürciyan olmak üzere 20 kişilik bir heyetin katılması, iki ülke ilişkilerine dair bazı umutlar vaad etmişti. Bu umutlar, Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan’ın başkanlık ...
Read more : Türkiye’den bir adım daha: Erivan-Antalya Uçak Seferleri | Görüntüleme : 592 | Yanıtlar : 0

Azınlık falan...

Azınlık falan...

"Demokrasi der ki, ’Her zaman parmak esasına göre üstün olanın düşünceleri geçerlidir’ der, bu bi vakıa."

"Tutturdular bir uzlaşma... Azınlığın çoğunluğa tahakkümü dünyanın hiçbir yerinde yoktur."

"Yüzde 47 oy aldık, hálá çıkıp,
’Çoğunluğun dediği mi olacak’ diyorlar!"

"Sayısal üstünlüğe sahip olan partinin herhalde düşüncelerinin kabul görmesi gerekir."

"Düşünün ki, 352 oyunuz olacak, ama öbür tarafta 15 oyu olan parti diyecek ki,
’eğer istemezsem olmaz’ diyecek... Bu durum, azınlığın çoğunluğa tahakkümü olmaz mı?" ...
Read more : Azınlık falan... | Görüntüleme : 593 | Yanıtlar : 2

İddianame...

İddianame...

Okurlar soruyor:

"İddianameyi niye yazmıyorsun?"

E boru değil, 2455 sayfa bu...

Anca okuduk!

Buyrun...

*

Atatürk’ün adı 303 kez geçiyor.

Tayyip Erdoğan, 102.

69 kez Tayyip, 18 kez Tayip, 15 kez Tayyib diye yazılmış... Y’sini B’sini bir türlü denk getirememişler Başbakan’ın.

Abdullah Gül, 33 kez.

Deniz Baykal, 41.

Devlet Bahçeli, 37.

Fethullah Gülen, 90.

Süleyman Demirel var, Bülent Ecevit var, Necmettin Erbakan var, Alpaslan Türkeş var, Kenan Evren var, Turgut Özal var, Ahmet Necdet ...
Read more : İddianame... | Görüntüleme : 702 | Yanıtlar : 4

Yola devam...

Yola devam...

BELKİ bundan sonraki buluşma yerleri "halanın evi"dir...

Halanın evindeki buluşmaya ilk gelen Cumhurbaşkanı, işaretparmağı ile perdenin tülünü hafif aralayıp açık tek gözü ile sokağa bakarken:

"Hala bir ses duydun mu?.."

Hala:

"Kedidir Abidullah..."

Cumhurbaşkanı:

"Kedi değilse o’dur hala... Bak, yine geldi tıkırtı... Sanki tık tık gibi..."

Hala:

"Pencerenin önünden de kara bir şey geçti mi?.."

"Geçti..."

"Kaç ayağı vardı?.."

"Neyin?..."

"Geçen şeyin... Dört ayağı varsa kedi... İki ayağı varsa demek ki Başbakan..."
...
Read more : Yola devam... | Görüntüleme : 565 | Yanıtlar : 0

‘Ergenekon 1923’te Kuruldu’

‘Ergenekon 1923’te Kuruldu’

Ergenekon iddianamesi geçen cuma günü açıklandı. Cumartesi günü Taraf gazetesinin manşeti şöyleydi:

- 1923’te kuruldu, 2008’de arınıyor.

Neydi 1923’te kurulan?.. Ergenekon!.. 1923 neyin tarihiydi?.. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun!.. Öyleyse neymiş Ergenekon? Türkiye Cumhuriyeti’nin ta kendisi!.. Bu durumda, 2008’de Ergenekon’la birlikte kimden arınıyormuşuz?..

- Türkiye Cumhuriyeti’nden!!!

Utanmasalar, bir türlü bulamadıkları “1 numara” olarak da “Büyük Devrimci”yi gösterecekler!.. Aslına bakarsanız Cumhuriyeti hedef göstererek bunu zaten yapmış durumdalar!.. Ben, bugüne dek, işbirlikçiliğin, emperyalizme alet, kendi ...
Read more : ‘Ergenekon 1923’te Kuruldu’ | Görüntüleme : 1114 | Yanıtlar : 3

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x