Zaman: Cum Nis 19, 2024 15:41

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Yolun sonu

AKP, ekonominin seçimlere etkisi konusunda dersini iyi çalışmışa benziyor ama, bazen evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor.
ABD ve Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Türk seçmeni de, iktidarın özellikle son bir yıllık ekonomi performansını değerlendiriyor.
Bunu yaparken, onu sadece iki sonuç ilgilendiriyor: Kişi başına yurtiçi hasıladan aldığı pay, yani reel geliri ve enflasyondaki artış veya düşüş...
Açıkçası iktidarın kaderini son bir yılda ekonomide görülen iyileşme veya kötüleşme belirliyor.
Demokrasi, özgürlükler, insan hakları, dış politika, dış ticaret, hatta son ...
Read more : Yolun sonu | Görüntüleme : 550 | Yanıtlar : 0

Fetullah'tan Özür Dilemek

Fetullah'tan Özür Dilemek

Dün (24 Haziran) Yargıtay Ceza Genel Kurulu aldığı kararla, Fetullah diye tanınan hoca efendinin suçsuz olduğuna hukuken son nokta konuldu.

Bu ülkede demokrasiye inanan, hukukun tarafsızlığı ve bağımsızlığına güvenen bir vatandaş olarak, Yargıtay Ceza Genel Kurulunun verdiği bu kararı saygı ile karşılıyorum.

Türkiye içinde ve dışında İslamı yani Dinimiz’i, ABD çıkarları doğrultusunda kullanma görevi üstlendiği değerlendirilen Fetullah denen kişi hakkında demek ki yanılmışım.

Bu güne kadar rejimimizi hedef aldıkları iddiası ile ...
Read more : Fetullah'tan Özür Dilemek | Görüntüleme : 1346 | Yanıtlar : 4

Meydan okuyan ödlekler takımı

AKP’nİn rejimle sorunu olabilir. Fakat altı yıllık iktidar tecrübesi, rejimle hesaplaşmasının zor ve rejimi değiştirmesinin imkansız olduğunu ona göstermiş olmalıdır.
Yandaşı medya, sivil toplum örgütleri ve omurgasız aydınlar tarafından yönetilen ve yönlendirilen değil, kendi aklı ve mantığı ile hareket eden, ham ve tehlikeli hayaller peşinde koşmayan, gerçekleri görüp kabul edebilen, kısacası sorumlu davranan ve ayakları yere sağlam basan parti kimliğini kazanmalıdır.
Aslında bunun ilk şartı, kimi kavramları nalıncı keseri gibi hep kendine yontmaktan, inattan ve ...
Read more : Meydan okuyan ödlekler takımı | Görüntüleme : 816 | Yanıtlar : 0

Travmatize . . .

‘Travmatize’

Dengir Mir Mehmet Fırat ne demişti?

Atatürk devrimlerinin Türk toplumunu travmatize ettiğini, bir gece içinde kıyafetlerini, dillerini değiştirmelerinin istendiğini, dinlerinin altüst edildiğini söylemişti.

Kime söylemişti?

New York Times gazetesine.

Ve ardından kıyamet kopmuştu. Her ne kadar Fırat durum vaziyeti her zaman olduğu gibi kurtarmaya çalışsa da genellikle sözlerinin arkasında olduğunu söyledi. Fırat’a yüklenenler, Cumhuriyet’in, Atatürk devrimlerinin toplumu travmatize falan etmediğini, toplumun devrimleri benimsediğini söylediler. Hâlâ da söylüyorlar. Fırat zihniyetinin Cumhuriyet ve Atatürk devrimleri ile ...
Read more : Travmatize . . . | Görüntüleme : 1004 | Yanıtlar : 0

Korkunç Plan!

Atatürk’e ve devrimlerine pervasız saldırılar, ABD projesinin uzantısıdır. ABD, Büyük Ortadoğu Projesi’nin altyapısını oluşturmak amacıyla özellikle 11 Eylül saldırısından sonra, "Ilımlı İslam Modeli”ni devreye sokmuş ve bunun için de İslam’ın yükselişte olduğu Türkiye’yi pilot ülke seçmiştir.
Ilımlı İslam’ın önündeki en büyük engel ise, Atatürkçülük ve laikliktir. Öyleyse Atatürkçülüğü ve laikliği savunan kurumlar, yani ordu ve yargı hedef alınmalı, yıpratılmalı ve etkisizleştirilmelidir.
ABD’nin bu projesinin destekçileri, AKP, DTP, ÖDP gibi siyasi partiler; Mazlum-Der, Genç Siviller, TGTV, ...
Read more : Korkunç Plan! | Görüntüleme : 913 | Yanıtlar : 1

Darbeci sivillerin darbe karşıtlığı sahtekârlığı!

Darbeci sivillerin darbe karşıtlığı sahtekârlığı!

Son aylarda bir darbe karşıtlığı havası estiriliyor. AKP iktidarının Türkiye topraklarını, akarsularını, göllerini ve ormanlarını bile satışa çıkaran uygulamalarına karşı çıkan herkese darbeci diyorlar! Halbuki darbeden, darbecilikten şikâyet edenler, NED, NDI ve IRI gibi Amerikan derin devletinin uzantıları tarafından yönetilen güdümlü toplum kuruluşlarının sözcüleridir.

* * *

Model, Yugoslavya’nın dağıtılmasında, Sırbistan iktidarının değiştirilmesinde, Gürcistan’da ve Ukrayna’da denenmiş ve sonuç alınmıştır. Bir avuç “sivil genç” ile başlattıkları düdüklü ...
Read more : Darbeci sivillerin darbe karşıtlığı sahtekârlığı! | Görüntüleme : 629 | Yanıtlar : 1

Dışişleri Bakanlığından!!!!!

Resmi Gazete 1 Eylül 2004 Sayı 25570

Tebliğler

Dışişleri Bakanlığından:

ABD'ne Ait Destek Hamulesinin İthal/İhraç ve Ülke İçi Nakil ve Tevziine Dair Tebliğ

Amaç

Madde 1 -
Amerika Birleşik Devletleri Makamları tarafından Türkiye'ye ithal ve buradan ihraç olunacak askeri malzeme, teçhizat, ikmal maddeleri ve eşyalarının (bundan sonra "Destek Hamulesi" diye anılacaktır) giriş/çıkış ve ülke içi nakil işlemlerinin yürütülmesinde aşağıdaki usuller uygulanacaktır.

Kapsam

Madde 2 -
ABD destek hamulesinin giriş ve çıkış işlemlerinde Türk mevzuatına ve ...
Read more : Dışişleri Bakanlığından!!!!! | Görüntüleme : 702 | Yanıtlar : 0

Karacaoğlan İtalyanca konuşurdu...

Karacaoğlan İtalyanca konuşurdu...

Ben yürürem yane yane

Aşk boyadı beni kane

Ne akilem ne divane

Gel gör beni aşk neyledi

(Yunus, 13’üncü yüzyıl.)

*

Düşman geldi tabur tabur dizildi

Alnımıza kara yazı yazıldı

Tüfek icat oldu mertlik bozuldu

Eğri kılıç kında paslanmalıdır

(Köroğlu, 16’ncı yüzyıl.)

*

Bana kara diyen dilber

Gözlerin kara değil mi

Yüzünü sevdiren gelin

Kaşların kara değil mi

(Karacaoğlan, 17’nci yüzyıl.)

*

Yarın kavga kurulur

Öter tüfek davlumbazlar vurulur

Nice koç yiğitler ...
Read more : Karacaoğlan İtalyanca konuşurdu... | Görüntüleme : 695 | Yanıtlar : 1

Korkunç “gerçeği” açıklıyorum...

Korkunç “gerçeği” açıklıyorum...

İlk etapta bir “iddialı” cümle daha yazayım; Mehmet Şimşek “faizle ilgili” yaptığı açıklamalar sırasında “doğruyu” söylemedi ve hala söylemiyor...

Daha kaba bir dille de yazabilirim! Ama yazmayacağım, beyefendilik bende kalsın!

Peki nerede doğru söylemiyor?

Birçok konuda bana göre “doğruyu” söylemiyor ama ben bugün sadece bir tanesine değineceğim. Hatırlarsanız, Şimşek açıklama yapmış ve “Türkiye faizle soyuluyor” iddialarımıza karşı çıkarak, Türk Hazine bonolarının % 80’inin yerli yatırımcıların elinde olduğunu söylemişti! İşte bu veri kesinlikle ...
Read more : Korkunç “gerçeği” açıklıyorum... | Görüntüleme : 627 | Yanıtlar : 0

Dengir Mir Cumhuriyet'e değil, Erdoğan'a meydan okudu

Dengir Mir Cumhuriyet'e değil, Erdoğan'a meydan okudu

Dengir Mir Fırat kimliğindeki bir siyasetçinin Atatürk devrimlerini "travma" olarak nitelemesinden daha doğal ne var?

Şimdiye kadar savunduklarına ve yaptıkarına aykırı bir şey mi söylemiş de şaşırıyoruz?

Şaşırtıcı olan, Mir Dengir Mehmet Bey'in kafasından böyle fikirler geçmesi değil. Şaşırtıcı olan, Başsavcının ve kendisine karşı açık bir "cihat" ilan edilmiş olan Anayasa Mahkemesi'nin değirmenine su taşırcasına böyle bir dönemde, bir Amerikan gazetesine böyle bir demeç verilmesi..

Son zamanlarda nedense ...
Read more : Dengir Mir Cumhuriyet'e değil, Erdoğan'a meydan okudu | Görüntüleme : 755 | Yanıtlar : 3

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147918 ileti • Toplam 45546 başlık • Toplam 24813 üye

x