Zaman: Cum Mar 29, 2024 8:56

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Başbakanın Öfke Sanatı

Başbakan Tayyip Erdoğan hafta başından itibaren üslubunu arazi vitesine attı. Sert konuşmalar yapıyor. Bundan da ziyadesiyle hoşnut!

Kendisini şöyle “takdir” ediyor:

-Öfke hitabet sanatıdır!

Bu “sanat dalı” ülkemizin cadde ve sokaklarında günün her saatinde özgürce icra ediliyor:

-Önüne baksana ulan!

-Yürü git ulan keriz, senden mi öğreneceğiz?

Sözlü başlayan bu “öfke sanatı” değişik biçimlere bürünerek devam ediyor.

Karşılıklı ana-avrat selamlanın ardından, tornavidalar, lövyeler çekilip kafa göz Allah ne verdiyse gidiliyor.

Bu sanatı daha “nitelikli” biçimde ...
Read more : Başbakanın Öfke Sanatı | Görüntüleme : 1379 | Yanıtlar : 7

İnadına... Gözüne soka soka..

İnadina... Gözüne soka soka..

Eveeeet, şov başladı!
Dün bir, bugün iki…
Durun daha bunlar ne ki?

Varan birrr!
Akmerkez’de namaz şov!
Hem de orta yerde…
Bir kadın bir erkek ardarda…
Seccade filan sermeden…
Kıbleye bile dönmeden…
Sordum soruşturdum.
Vallahi billahi kıblenin de tam tersine…
Ayakaltında, hatta ayaklar altında…
O kadar ki gelen geçenin yağan kardan çamurlanmış ayakkabıları altında…
Hem de Akmerkez’in 200 metre ilerisinde Belediye Sitesi Camii varken,
Hem o caminin imamı aydın, ...
Read more : İnadına... Gözüne soka soka.. | Görüntüleme : 794 | Yanıtlar : 0

Seni neden seviyorum?

Seni neden seviyorum?

Bugün “Sevgililer Günü”.. Anamsın, bacımsın, eşimsin, kızımsın.
Her şeyden önce Türk kadını, Türk kızı olduğun için seviyorum seni.
Türklüğünden gurur duymanı seviyorum.
Onurunu, gururunu, vakarını seviyorum.
Bayrağını, ülkeni, milletini sevmeni seviyorum.
Evine bayrak asmanı seviyorum.

Atatürk’ün kızı olmaktan gurur duymanı seviyorum.
Cumhuriyet’e bağlılığını seviyorum.
İnançlı ve bilinçli Müslüman olmanı seviyorum.
Hoşgörünü, sevecenliğini, yardım severliğini seviyorum.
Aydınlık yüzünü, ışıl ışıl gözlerini seviyorum.
Dik duruşunu, dik yürüyüşünü seviyorum.
Saflığını, temizliğini, dürüstlüğünü seviyorum.
Açık ...
Read more : Seni neden seviyorum? | Görüntüleme : 842 | Yanıtlar : 0

Kayıkçı Kavgası | Emin Çölaşan

KAYIKÇI KAVGASI

AKP iktidarı ile Doğan Grubu arasındaki kayıkçı kavgasını gülerek, neşemizi bularak izliyoruz! Evet, bunun adı dostlar alışverişte görsün misali, kayıkçı kavgasıdır. Yarın öbürgün biter, unutulur gider, Doğan Medya Grubu AKP iktidarına destek vermeyi, yıllardır olduğu gibi aynen sürdürür.

Bu olaya şimdi kapışmış görünen iki taraf açısından bakmakta yarar görürüm.

1 - AKP iktidarı ve Recep Tayyip açısından: Bunlar 2002 yılında iktidar olduktan sonra, Doğan Grubu’nun inanılmaz desteğini gördüler. Ucuz döviz gerçeği, AB ...
Read more : Kayıkçı Kavgası | Emin Çölaşan | Görüntüleme : 995 | Yanıtlar : 0

Ümit Özdağ'dan Güler Kömürcü'ye cevap

Resim

Sayın Güler Kömürcü,

"Rahmetli Alparslan Türkeş’in aziz anısına yapılan saygısızlık niteliğindeki tutarsız iddia ile ilgili bu tarihi bilgileri sizinle, Türk Milleti ve Türk Dünyası ile paylaşmayı bir görev biliyorum."

Sayın Güler Kömürcü,

15.1.2007 tarihli yazınızda Sayın İrfan Ülkü’nün Enver Altaylı’ya dayanarak kaleme aldığı kitabın bir bölümünü aktarmışsınız. 27 Mayıs İhtilali doçentlik tez konum olduğu için orijinal belgelere ve Milli Birlik Komitesi (MBK) üyeleri ile saatlerce kasete alınmış görüşmeye dayanarak hazırlamıştım. Tezimin çok önemli bir ...
Read more : Ümit Özdağ'dan Güler Kömürcü'ye cevap | Görüntüleme : 4335 | Yanıtlar : 34

Kanlı olacak...

Kanlı olacak...

Sevgili arkadaşlar, siz çok ciddi bir kavram kargaşası yaşıyorsunuz.

Yasayla anayasayı karıştırıyorsunuz.

411 adet elin kanla yazılmış bir temel metni; bir felsefeyi “sorunsuz” değiştirebileceğini varsayıyorsunuz.

Felsefeci İoanna Kuçuradi’nin anayasa kavramına getirdiği tanıma bir bakalım mı önce?

“Bir grup, bir başka gruptan siyasi bağımsızlığını kazandığında, yani yeni bir devlet kurulduğunda, günümüzde insanların yaptığı ilk iş, bir anayasa hazırlamaktır.”

“Siyasal bir birim olarak devletin iç yapısı ya da anayasası, başka bir deyişle belirli ...
Read more : Kanlı olacak... | Görüntüleme : 722 | Yanıtlar : 0

Öküz olmamak...

Öküz olmamak...

YIRTICI hayvanlar, yeşil otlaklara doğru yol almakta olan buffalo sürüsünün zayıf anını beklediler.

Sürüde yavrular vardı ve yırtıcıların hedefi küçüklerdi.

Bir su kıyısında yırtıcılar bir yavruyu kaptılar, yavru başını çevirip annesini aradı, acı acı bağırdı. Görmeliydiniz, kaçıp kurtulmak için nasıl çırpındı.

Buffalo sürüsü durdu.

Önce düşündüler.

Doğa gözlemcileri, bu durumlarda genelde buffaloların her zaman kaçtıklarını tespit etmişlerdi.

Bu sefer buffalolar döndüler.

Yavruyu yere yatırmış, üzerine kocaman pençelerini koymuş yırtıcıların çevresini sardılar.

Yırtıcılar ...
Read more : Öküz olmamak... | Görüntüleme : 859 | Yanıtlar : 1

Tıssssssssssssssssss!

8 Şubat 2008
Özdemir İNCE

Tıssssssssssssssssss!

EH artık şu işi (bir) sonuca bağlayalım. Türkiye'de düşünceyi açıklama ve tartışma özgürlüğü olanağını gerektiği zaman kullanma bilinci bilinçsizlik düzeyinde! Kullanan yok! Türkiye'de gerçeğin şimşekleri, düşüncelerin çarpışmalarından çıkmıyor. Onun yerine elektronik çakmaklarla tutuşturulan havai fişekler kullanılıyor.

Bu yazının atış menzilinde sadece sürekli müşteriler (İslamcılar, Neoliberaller, İkinci Cumhuriyetçiler) değil has cumhuriyetçiler ve turfanda demokratlar da yer alıyor!

Nûr Suresi 31. Ayet hakkında yazdığım yazılar sanki yazılmamış muamelesi gördü. Ahmet Hamdi ...
Read more : Tıssssssssssssssssss! | Görüntüleme : 853 | Yanıtlar : 3

"İran'da örtü okula sinsice girdi; 3 yılda herkes örtün

Eski Tahran Büyükelçisi Korkmaz Haktanır'ın eşi Handan Haktanır'dan uyarı var:
"İran'da örtü okula sinsice girdi; 3 yılda herkes örtündü"

Önceki gece NTV'de akademisyenlerle türbanı tartışıyorduk, ki internet adresimize bir mektup düştü.
Tahran'da yaşamış, "adının açıklanmasını istemeyen" bir diplomat eşi, İran'daki örtünme konusundaki deneyimini aktarıyor, Türk kadınlarını uyanık olmaya çağırıyordu. İsmi kontrol ettik; doğruydu.
Mektup, 1991-94 yılları arasında Türkiye'nin Tahran Büyükelçiliği'ni yapan Korkmaz Haktanır'ın eşi Handan Haktanır'dan geliyordu.Yayında isim vermeden, mektuptan bölümler okudum.
Yayından sonra da ...
Read more : "İran'da örtü okula sinsice girdi; 3 yılda herkes örtün | Görüntüleme : 822 | Yanıtlar : 0

Tilki

Tilki
Read more : Tilki | Görüntüleme : 682 | Yanıtlar : 1

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x