Zaman: Cmt Şub 29, 2020 11:13

News News of Genel - Güncel Konular

Site map of Genel - Güncel Konular » Dizin : Genel - Güncel Konular

Genel & Güncel Konular

“ÖLÜME YATMAK ya da YATIRILMAK”…Dr. Noyan UMRUK

“ÖLÜME YATMAK ya da YATIRILMAK”…Dr. Noyan UMRUK :olmaz:

Atatürk; "Vatanın müdafaası mecburiyeti olmadıkça savaş bir cinayettir..."

Aborjinler, Eskimolar, Kızılderililer gibi doğayla barışık topluluklarda “Ölüme Yatma” nın bir gelenek olduğu bilinir.

Elden, ayaktan kesilerek, ölümün soğuk nefesini ensesinde hisseden yaşlı yerliler sevdikleri basit eşyaları ile doğanın ıssız bir köşesine çekilip, ağıtlar yakarak ölüme yatarlar…

Doğal yaşamın içinde bir çok canlıda izlenir bu ritüel, törensel davranış… Filler gibi.

Yaşam ...
Read more : “ÖLÜME YATMAK ya da YATIRILMAK”…Dr. Noyan UMRUK | Görüntüleme : 220 | Yanıtlar : 2


Müdüre 139 Bin Lira Yardımcılarına 73’er Bin Lira Maaş!

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü’nün 139 bin lira, genel müdür yardımcılarının da 73 bin lira maaş aldıkları ileri sürüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, kurum adından “Türkiye” ibaresinin kaldırılmasına da dikkat çekti.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü’nün 139 bin lira, genel müdür yardımcılarının da 73 bin lira maaş aldıkları ileri sürüldü. Cumhuriyet gazetesinden Sena Yaşar’ın haberine göre, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Hazine ve Maliye Bakanı Berat ...
Read more : Müdüre 139 Bin Lira Yardımcılarına 73’er Bin Lira Maaş! | Görüntüleme : 128 | Yanıtlar : 0


AÇILIMDAN SAÇILIMA

Bir ara açılım modası vardı. Öyle açıldılar ki, aça aça kapalı hiçbir şeyleri kalmadı. Eli kanlı küresel eşkiyayı davul zurnayla karşıladılar. Devletin savcısı-hakimi-valisi-kaymakamı katillerin ayağına gitti. Öyle ki, katiller ne zaman bir cana kıysa, öpülmüş güruh hep bir ağızdan;

-Haşa, bizim çocuklar cicidir. Asla ve kat’a böyle bir hata yapmaz… Tam da sarmaş-dolaş olmuşken, ‘ zamanlama manidar(!)’ diyerek askeri işaret ettiler. Hırslarını alamayıp, 40 silahsız evladımızı kurşuna dizen kanlı katili gizli tanık yapıp, komutanları yargıladılar. ...
Read more : AÇILIMDAN SAÇILIMA | Görüntüleme : 105 | Yanıtlar : 1


"Hareket edersen ölürsün" dediler... Market sahibi: Şaka sandım

Adana'da silahlı ve maskeli beş kişi tarafından gasp edilen market sahibi Hasan Özkaya, yaşadıklarını anlattı. Şaka olduğunu sanarak tepki vermediğini belirten Özkaya, soyguncuların "Hareket edersen ölürsün, canını seviyorsan akıllı dur" diye tehdit ettiklerini söyledi.
Resim
Adana’da market sahibi Hasan Özkaya‘yı av tüfeğiyle etkisiz hale getirip, 120 sigara ve 4 bin 500 lirayı alan maskeli beş kişi tutuklandı.

“Ne olduğunu anlamadım. Şaka olduğunu sanarak tepki vermedim” diyen Özkaya, şunları söyledi:

“Olayın gerçek soygun olduğunu anlayınca ellerimi ...
Read more : "Hareket edersen ölürsün" dediler... Market sahibi: Şaka sandım | Görüntüleme : 89 | Yanıtlar : 1


İYİ Partili Ümit Özdağ'dan Suriyeli sığınmacılarla ilgili dikkat çeken uyarı!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Suriyelilerin belirli bir proje kapsamında Türkiye'ye göç ettirildiğini belirterek, ‘Bu bir stratejik göç mühendisliğidir’ dedi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Kahramanmaraş'ta partisinin il teşkilatınca düzenlenen 'Türkiye'nin ve bölgemizin gerçek beka sorunu Suriyeliler' konulu konferansta Suriyeli sığınmacılarla ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Suriyelilerin ülkelerine gitmesi gerektiğin bunun da İYİ Parti iktidarında olacağını söyleyen Özdağ; ‘Türkiye'de kayıtlı 3.6 milyon, kayıtsızlarla birlikte 5.3 milyon Suriyelinin yaşadığını ifade etti.

Suriyelilerin vatanlarına dönmeleri için ...


“Birkaç tane şehidimiz var. ”Evlat senin değilse ne kolaydır feda etmek!

“Birkaç tane şehidimiz var. ” diyor.Duygu yoksunu bir söz bu. Sanki birkaç domatesten söz ediyor. Evlat senin değilse ne kolaydır feda etmek!
Kendi çocuklarını askere göndermeyen, şehitliği fakir fukaranın çocuklarına havale eden bir anlayış bu.
Resim
Libya'ya çok kıymetli subaylarımız da gönderildi.
Bunlardan biri Albay Okan Altınay'dı.
Görev yaptığı gemi de hedef alındı. Bombalı saldırıda şehit düştü. Cenazesi Türkiye'ye getirildi, sessiz sedasız, törensiz toprağa verildi.
Albay Okan Altınay'ın Libya'da şehit düştüğü nedense kamuoyuna açıklanmıyordu.
Devre ...


Ankara'da ücretsiz okul servisi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla Başkent’te sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının servis ücretleri karşılanmaya başladı.
Resim
Ankara Büyükşehir Belediyesi; ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören çocuklarının servis ücretlerini karşılamaya başladı.

Başlatılan uygulama kapsamında Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, pilot bölge olarak Altındağ ve Yenimahalle ilçesinde bin 83 öğrencinin servis ücretlerini ödüyor.

Ankara’da okuyan öğrencilerin su faturalarında yüzde 50 indirim uygulamasını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi; ücretsiz çorba dağıtımı, solo otobüs ...
Read more : Ankara'da ücretsiz okul servisi | Görüntüleme : 68 | Yanıtlar : 1


Konyalı Esnaf “kendime” Diye Bir Şiir Paylaşıp İntihar Etti

Konya güne üzücü bir haberle uyandı. Sille de uzun zamandır kafe işletmeciliği yapan Taner Turan sahibi olduğu kafeyi yakarak intihar etti.
Resim
Alınan bilgilere göre Taner Turan'ın uzunca bir süredir ekonomik sorunlar yaşadığı iddia edildi. Turan'ın girdiği bunalım sonucunda intihar ettiği belirtiliyor. Turan'ın akşam 22:19'da sosyal medya aracılığıyla yapmış olduğu paylaşımın ardından sahibi olduğu kafeyi yakarak hayatına son verdiği öğrenildi.

KENDİME..
"Oysa ben kapıları çalmaya gelmiştim, kovalamaya kuşları dallarından..
Kucaklamaya gelmiştim doğan günü.. Yakalamaya sevinçleri ...
Read more : Konyalı Esnaf “kendime” Diye Bir Şiir Paylaşıp İntihar Etti | Görüntüleme : 73 | Yanıtlar : 0


Ankara'da Yeni Uygulama Başlıyor: Dar Gelirli Öğrencilere 'Simit Kahvaltı Kartı' Dağıtılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası ile birlikte dar gelirli öğrencilere yönelik “Simit kahvaltı kartı” vermek için anlaşma yaptı. Dar gelirli 5 bin öğrenci, bu kartla ücretsiz simit alıp kahvaltı edebilecek.
Resim
Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası Başkanı Savaş Delibaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışma başlattıklarını belirtti.

"5 bin öğrenci yararlanacak"
Delibaş, “Maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizi tespit edeceğiz ve onlara simit-kahvaltı kartı çıkaracağız. 5 bin öğrencimizin sabah ...


Erdal Sarızeybek: "Hava saldırısı Rusya’dan geldi"

İdlib’de 2 askerimizin şehit olması ile ilgili Yeniçağ’a özel değerlendirmelerde bulunan emekli asker Erdal Sarızeybek, “Rusya açıklama yaptı, ‘Hava desteğini biz veriyoruz’ dedi. Dolayısıyla verdiğimiz şehitler, doğal olarak Rusya’nın açtığı ateş ile olacaktır” dedi.

Emekli asker Erdal Sarızeybek, Suriye’nin İdlib kentinde 2 askerimizin hava saldırısı ile şehit olmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Rusya’nın Suriye ordusuna havadan destek verdiğini hatırlatan Sarızeybek, Türk askerine yönelik gerçekleştirilen hava saldırılarında, dolaylı yoldan Rusya’nın parmağı olduğunu ifade etti.

Erdal Sarızeybek, Türkiye’nin ...
Read more : Erdal Sarızeybek: "Hava saldırısı Rusya’dan geldi" | Görüntüleme : 156 | Yanıtlar : 1


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 142525 ileti • Toplam 42702 başlık • Toplam 24571 üye

x