Zaman: Pzr May 31, 2020 8:26

News News of Genel - Güncel Konular

Site map of Genel - Güncel Konular » Dizin : Genel - Güncel Konular

Genel & Güncel Konular

Enkaz fotoğrafı çekiminin faturası 415 bin TL - 415 bin TL'ye enkaz fotoğrafı ihalesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Elazığ depreminde yıkılan binalara ait enkaz kaldırma çalışmalarının fotoğraf çekimini, 415 bin TL karşılığı AKP Ankara İl Başkan yardımcısı Cemalettin Kömürcü’nün şirketine yaptırdı ..
Resim
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı, 24 Ocak’ta meydana gelen ve 41 kişinin hayatını kaybettiği, bin 607 kişinin de yaralandığı Elazığ depreminden sonra fotoğraf ve video çekimi yaptırdığı AKP Ankara İl Başkan Yardımcısı Cemalettin Kömürcü’nün şirketine 415 bin TL ödedi.

Çevre ve ...


27 MAYIS’IN FARKINI ANLAMAK… Dr. Noyan UMRUK

27 MAYIS’IN FARKINI ANLAMAK… Dr. Noyan UMRUK

Bu gün 27 Mayıs… 68 kuşağının “Anayasa ve Özgürlük Bayramı”… Yakın tarihimizin önemli bir köşe başı…

Sosyal bilimlerde bir altın kural var: Her olguyu kendi “zaman”, “zemin”, “mekan” boyutları içinde el almak, değerlendirmek…Aksi takdirde, şaşkın ördek misali suya tersinden girmek yanlışına düşmek mümkün.

Gelin, o günlere bir bakalım:

Toplumların tarihlerinde, devlet işlerinin iyi gitmediğini düşünen basiret sahibi, ciddi fikir adamları ve düşünürlerin iktidarların uyarmalarına dair ilginç örnekler vardır. ...
Read more : 27 MAYIS’IN FARKINI ANLAMAK… Dr. Noyan UMRUK | Görüntüleme : 339 | Yanıtlar : 0


Her Aptal Toplum ‘layık olduğu’ tokatçıyı üretir...

İşte bunun adına din tüccarlığı denir. Daha kötüsü ülkede bu sahtekara inanacak çok insan var.koş koş bak depremden koruyan Kum gelmiş. Vatandaşı tebrik ediyorum.. Potansiyel salak kitleyi görmüş paraya çeviriyor....

İleride öbür taraftan sırat köprüsü de boğaza kurduk buradan geçen doğrudan cennete gider derlerse şaşmayın.
O beyinlerini boş yere taşıyıp kullanmadıkları için, her türlü dolandırıcılık bunlara haktır. Zaten yaratıcının verdiği beyni kullansalar, hem onlar hem de biz, şu an ülke olarak yaşadığımız saçmalıklara maaruz kalmazdık. ...
Read more : Her Aptal Toplum ‘layık olduğu’ tokatçıyı üretir... | Görüntüleme : 204 | Yanıtlar : 0


Yıllardır Millet, kendini bir türlü ekranlarda göremiyor

Televizyonlarda, daha biri bitmeden diğeri başlayan, yapımcıların yarış haline getirdiği dizi furyası, kanalların izlenme oranları açısından en büyük silahı konumunda. madalyonun diğer tarafına baktığımızda çok daha sinsi oyunları görmemiz mümkündür.
Resim
Eğer dizilerde yaşanan, gayrimeşru ilişki ve çocuklar, yapılan zinalar, gayriahlâkî olaylar, genç kızların erkek arkadaşlarıyla yaşadıkları ve ailelerinin bunu sevecen bir şekilde kabullenmesi toplumumuzca kabullenilmiş diyorsanız ve olması gerekenler zaten bunlar düşüncesindeyseniz zaten fazla söze gerek yok.

Özellikle çocuklarımız, çeşitli dizilerle, hayal dünyasını ve ...
Read more : Yıllardır Millet, kendini bir türlü ekranlarda göremiyor | Görüntüleme : 118 | Yanıtlar : 0


İBB yardımlarına AKP ve MHP engeli

İBB Meclisi'nde, AKP ve MHP grupları, salgın ve deprem gibi olağanüstü dönemlerde sosyal yardımlarda vatandaş beyanının yeterli görülmesine ’’Hayır’’ dedi. Bu nedenle İBB, artan başvuruların tespiti için yardım talebi toplamayı durdurdu. İhtiyaç sahibi İstanbullular, gerekli tespitler yapılana kadar yardımlara ulaşamayacak.
Resim
Korona virüsü salgını ile ortaya çıkan ekonomik zorlukları ve geçim sıkıntısını aşmak için çaba gösteren İBB, salgının yarattığı olağanüstü nedenlerle, vatandaş beyanını esas alarak yardım sürecini başlattı.

İBB, hızla yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı sürdürürken ...
Read more : İBB yardımlarına AKP ve MHP engeli | Görüntüleme : 101 | Yanıtlar : 0


Enayilerin Tartıştığı Konu: - 10 MİLYON LİRA TAZMİNAT, 125 BİN LİRA NAFAKA

Enayilerin Tartıştığı Konu: - 10 MİLYON LİRA TAZMİNAT, 125 BİN LİRA NAFAKA
Ilıcalı’nın boşanma için Subaşı’ya 10 milyon lira tazminat ve her ay 125 bin lira nafaka ödeyeceği belirtildi. Ayrıca şu an oturdukları evi de kızları Melisa Ilıcalı’ya bırakacak. Acun Ilıcalı 2016 yılında bitirdiği bir önceki evliliği için Miami, Bodrum, Beykoz ve Zorlu Center’daki evlerini ilk eşine bırakıp iki çocuğu için aylık 150 bin lira ödemeyi kabul etmişti. Bu keramet nereden geliyor diye bakmak günah ...


“BARYAM OSSUN DA… GUTLU OSSUN GAARİ…” Dr. Noyan UMRUK

“BARYAM OSSUN DA… GUTLU OSSUN GAARİ…”
Dr. Noyan UMRUK

“Purompıtır vaakene işlee eyi gidiyodu, tiplomeye miplomeye falan gerek yoğidi, emme başındaki dangalak namaza gidende purompıtır bozulvence herifçioğlu feleğni şaşırveedi be daayı…

Yüce rabbi kavak gibi boy vereceğine, bu gaden de agıl veriveeseydi be yaa...
Tevellütü bene tertip emme, tek parti devrisinde 75 gişilik sınıflaada ogutmuşlaa buncağzı gaari… Emme essahdan önemlisi önüveesiteyi neede, gaç gişilik yeeleede oguyuveemiş; onu deyiveese keşkem bi yol…

Cangurtaran arabalaanı da o ...
Read more : “BARYAM OSSUN DA… GUTLU OSSUN GAARİ…” Dr. Noyan UMRUK | Görüntüleme : 241 | Yanıtlar : 1


En sonunda anlıyoruz ki aslında Vahdettin ülkeden kaçmamış. Oyunculuk eğitimi için gitmiş(!)

Atatürk'ü Samsun'a çıktıktan 20 gün sonra görevden alan, 50 gün sonra rütbelerini söken, bir yıl sonra idama mahkum eden, fermanında katli vaciptir yazan, İngilizlerle işbirliği yapan, sonunda da İngiliz gemisiyle kaçan Vahdettin haindir.

Bu, Vahdettin'in Mustafa Kemal'i Anadolu'daki Türk direnişini engellenmesi için gönderdiği diyorum. ''İngilizler öyle sansın diye yapmıştır'' diyor!

Bu, Vahdettin'in Mustafa Kemal hakkında çıkardığı idam fermanı diyorum. ''Ya ne yapacaktı, baskı altındaydı'' diyor!

Bu, Vahdettin'in Mustafa Kemal'e suikast girişimi diyorum. ''Onu desteklediği belli ...


Diyanet’ten yeni rekor : 4 ayda 3.8 milyar harcama

Kurumların 4 ayda bütçeden yaptıkları harcamalar netleşti. Diyanet İşleri Başkanlığı 4 ayda yaptığı 3.8 milyar liralık harcama ile 7 bakanlığı geride bıraktı.

Cumhurbaşkanlığı’nın 4 aylık harcaması 875.1 milyon lira oldu. En fazla harcamayı ise bütçeden en fazla payı alan Hazine ve Maliye Bakanlığı yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın verilerine göre, Cumhurbaşkanlığı’nın nisan ayı harcaması 120.9 milyon lira oldu. Cumhurbaşkanlığı’nın bütçe başlangıç ödeneği 3.1 milyar liraydı. Sonrasında aktarmalarla 3.5 milyar liraya çıkarıldı.

Cumhurbaşkanlığı’nın 4 aylık harcama ...
Read more : Diyanet’ten yeni rekor : 4 ayda 3.8 milyar harcama | Görüntüleme : 129 | Yanıtlar : 1


HER YAŞTAN MİLYONLARCA GENÇ HER 19 MAYISTA ANDINI TAZELİYOR ATATÜRK'Ü İLE… Dr. Noyan UMRUK

HER YAŞTAN MİLYONLARCA GENÇ HER 19 MAYISTA ANDINI TAZELİYOR ATATÜRK'Ü İLE…

Dr. Noyan UMRUK

Dörtnala gelip Uzak Asya'dan Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan, üç yanı özene bezene denizlerle donanmış bu güzelim memleketin tarihini ve kaderini çizen büyük gelişmeler deniz’lerin dağ gibi dalgaları ile başlıyor.

Bandırma vapuru ile başlıyor destanımız…

Kurtuluş savaşının Gazi’nin ceviz kabuğu gibi bir vapurla Karadeniz’in amansız dalgalarının kucağında Samsun’a çıkışı ile başlaması ne yaman bir başlangıç, ne engin bir hayal gücüdür... ...


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 143103 ileti • Toplam 42963 başlık • Toplam 24603 üye

x