Zaman: Pzt Şub 24, 2020 13:32

News News of Gündem

Site map of Gündem » Dizin : Gündem

"Hareket edersen ölürsün" dediler... Market sahibi: Şaka sandım

Adana'da silahlı ve maskeli beş kişi tarafından gasp edilen market sahibi Hasan Özkaya, yaşadıklarını anlattı. Şaka olduğunu sanarak tepki vermediğini belirten Özkaya, soyguncuların "Hareket edersen ölürsün, canını seviyorsan akıllı dur" diye tehdit ettiklerini söyledi.
Resim
Adana’da market sahibi Hasan Özkaya‘yı av tüfeğiyle etkisiz hale getirip, 120 sigara ve 4 bin 500 lirayı alan maskeli beş kişi tutuklandı.

“Ne olduğunu anlamadım. Şaka olduğunu sanarak tepki vermedim” diyen Özkaya, şunları söyledi:

“Olayın gerçek soygun olduğunu anlayınca ellerimi ...
Read more : "Hareket edersen ölürsün" dediler... Market sahibi: Şaka sandım | Görüntüleme : 35 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

İYİ Partili Ümit Özdağ'dan Suriyeli sığınmacılarla ilgili dikkat çeken uyarı!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Suriyelilerin belirli bir proje kapsamında Türkiye'ye göç ettirildiğini belirterek, ‘Bu bir stratejik göç mühendisliğidir’ dedi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Kahramanmaraş'ta partisinin il teşkilatınca düzenlenen 'Türkiye'nin ve bölgemizin gerçek beka sorunu Suriyeliler' konulu konferansta Suriyeli sığınmacılarla ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Suriyelilerin ülkelerine gitmesi gerektiğin bunun da İYİ Parti iktidarında olacağını söyleyen Özdağ; ‘Türkiye'de kayıtlı 3.6 milyon, kayıtsızlarla birlikte 5.3 milyon Suriyelinin yaşadığını ifade etti.

Suriyelilerin vatanlarına dönmeleri için ...

“Birkaç tane şehidimiz var. ”Evlat senin değilse ne kolaydır feda etmek!

“Birkaç tane şehidimiz var. ” diyor.Duygu yoksunu bir söz bu. Sanki birkaç domatesten söz ediyor. Evlat senin değilse ne kolaydır feda etmek!
Kendi çocuklarını askere göndermeyen, şehitliği fakir fukaranın çocuklarına havale eden bir anlayış bu.
Resim
Libya'ya çok kıymetli subaylarımız da gönderildi.
Bunlardan biri Albay Okan Altınay'dı.
Görev yaptığı gemi de hedef alındı. Bombalı saldırıda şehit düştü. Cenazesi Türkiye'ye getirildi, sessiz sedasız, törensiz toprağa verildi.
Albay Okan Altınay'ın Libya'da şehit düştüğü nedense kamuoyuna açıklanmıyordu.
Devre ...

Ankara'da ücretsiz okul servisi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla Başkent’te sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının servis ücretleri karşılanmaya başladı.
Resim
Ankara Büyükşehir Belediyesi; ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören çocuklarının servis ücretlerini karşılamaya başladı.

Başlatılan uygulama kapsamında Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, pilot bölge olarak Altındağ ve Yenimahalle ilçesinde bin 83 öğrencinin servis ücretlerini ödüyor.

Ankara’da okuyan öğrencilerin su faturalarında yüzde 50 indirim uygulamasını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi; ücretsiz çorba dağıtımı, solo otobüs ...
Read more : Ankara'da ücretsiz okul servisi | Görüntüleme : 62 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Konyalı Esnaf “kendime” Diye Bir Şiir Paylaşıp İntihar Etti

Konya güne üzücü bir haberle uyandı. Sille de uzun zamandır kafe işletmeciliği yapan Taner Turan sahibi olduğu kafeyi yakarak intihar etti.
Resim
Alınan bilgilere göre Taner Turan'ın uzunca bir süredir ekonomik sorunlar yaşadığı iddia edildi. Turan'ın girdiği bunalım sonucunda intihar ettiği belirtiliyor. Turan'ın akşam 22:19'da sosyal medya aracılığıyla yapmış olduğu paylaşımın ardından sahibi olduğu kafeyi yakarak hayatına son verdiği öğrenildi.

KENDİME..
"Oysa ben kapıları çalmaya gelmiştim, kovalamaya kuşları dallarından..
Kucaklamaya gelmiştim doğan günü.. Yakalamaya sevinçleri ...
Read more : Konyalı Esnaf “kendime” Diye Bir Şiir Paylaşıp İntihar Etti | Görüntüleme : 67 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Ankara'da Yeni Uygulama Başlıyor: Dar Gelirli Öğrencilere 'Simit Kahvaltı Kartı' Dağıtılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası ile birlikte dar gelirli öğrencilere yönelik “Simit kahvaltı kartı” vermek için anlaşma yaptı. Dar gelirli 5 bin öğrenci, bu kartla ücretsiz simit alıp kahvaltı edebilecek.
Resim
Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası Başkanı Savaş Delibaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışma başlattıklarını belirtti.

"5 bin öğrenci yararlanacak"
Delibaş, “Maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizi tespit edeceğiz ve onlara simit-kahvaltı kartı çıkaracağız. 5 bin öğrencimizin sabah ...

Erdal Sarızeybek: "Hava saldırısı Rusya’dan geldi"

İdlib’de 2 askerimizin şehit olması ile ilgili Yeniçağ’a özel değerlendirmelerde bulunan emekli asker Erdal Sarızeybek, “Rusya açıklama yaptı, ‘Hava desteğini biz veriyoruz’ dedi. Dolayısıyla verdiğimiz şehitler, doğal olarak Rusya’nın açtığı ateş ile olacaktır” dedi.

Emekli asker Erdal Sarızeybek, Suriye’nin İdlib kentinde 2 askerimizin hava saldırısı ile şehit olmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Rusya’nın Suriye ordusuna havadan destek verdiğini hatırlatan Sarızeybek, Türk askerine yönelik gerçekleştirilen hava saldırılarında, dolaylı yoldan Rusya’nın parmağı olduğunu ifade etti.

Erdal Sarızeybek, Türkiye’nin ...
Read more : Erdal Sarızeybek: "Hava saldırısı Rusya’dan geldi" | Görüntüleme : 152 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

TİLKİYİ ÇİFTLİĞE KAHYA YAPINCA… Dr. Noyan UMRUK

TİLKİYİ ÇİFTLİĞE KAHYA YAPINCA…
Dr. Noyan UMRUK

Tilki kümesin önünde gezmektedir. Kümesin tavanına asılmış tavuk butlarını görür.
Karnı çok açtır ama, bu tilki de her tilki gibi çok şüphecidir; başlar kontrol etmeye… Görür ki bu bir bubi tuzağı…
Butlar iple bir bombaya bağlanmıştır…

Tilki butlardan uzaklaşır; başını kollarının üzerine koyarak çimenlerin üzerine uzanıp, yatar.
Biraz sonra kurt gelir, butları ve çimenlerin üzerinde yatan tilkiyi görür…
Tilkiye sorar ‘ne yapıyorsun dostum?’
Tilki cevap verir ‘Hiiiç… Yatıyorum’ ...
Read more : TİLKİYİ ÇİFTLİĞE KAHYA YAPINCA… Dr. Noyan UMRUK | Görüntüleme : 246 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Bu ayak ne ayak? - Servet AVCI

Şimdiye kadar FETÖ'nün siyasî böbreğini, siyasî dalağını, siyasî ciğerini buldular da organlar arasında tek eksik olan siyasî ayağı arıyorlar!..

AKP'nin veya yöneticilerinin olmadığı kesin!.. Zaten AKP, kendisini FETÖ'ye karşı öylesine korunaklı kıldı ki, Umum Berberler Odası'ndan Genelkurmay'a, adliyeden mehter takımına, istihbarattan üniversitelere, emniyetten belediyelere kadar sızan bu örgüt AKP'ye sızamadı!..

Partinin etrafında, sızmaları önlemek için açılıp kapanan köprüler, o köprülerin üzerine kurulduğu timsah dolu havuzlar vardı!.. Orayı aşanları ise partinin surlarına yerleşmiş, ellerinde kızgın yağlı ...
Read more : Bu ayak ne ayak? - Servet AVCI | Görüntüleme : 146 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Afganistanlı sığınmacılar, parkta oturan gençlere bıçakla saldırdı

Aksaray’da iki gence Afganistan uyruklu sığınmacı bıçakla saldırdı. Yaralı gençler, ambulansla hastaneye kaldırılırken, polisler kaçan şüphelilerin kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.
Resim
Aksaray’da parkta oturan iki genç Afganistan uyruklu 2 sığınmacının bıçaklı saldırısına uğradı. Afganistanlı sığınmacılar, Doğukan Çelik´i karnından, sırtından ve kalçasından, Mustafa Şahin'i ise sırtından ve kalçasından yaraladı.

HAYATİ TEHLİKELERİ BULUNUYOR
Saldırıya uğrayan iki genç, kanlar içinde kalarak yol ortasına yığıldı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk ...

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 142493 ileti • Toplam 42689 başlık • Toplam 24569 üye

x