Zaman: Çrş Şub 20, 2019 21:46

News News of Gündem

Site map of Gündem » Dizin : Gündem

MEHMETÇİK RUHUYLA OYNAMAK… Dr. Noyan UMRUK

MEHMETÇİK RUHUYLA OYNAMAK… Dr. Noyan UMRUK

Seçimler geldi, çattı bir kez daha… Bu kez de Cumhuriyet Türkiyesi için hayati bir seçim yine…

İşte bu nedenle halkın önüne envai çeşit havuçlar atılıyor her seçim öncesi olduğu gibi…Krizin de dayatması ile esnafa nefes kredisi, kısmi mali aflar, şirket kredi ve borçlarının yeniden yapılandırılması, imar barışı ya da affı vs…vs…

Ammaaa, bunlardan bir tanesi var ki; anaların, babaların vicdanlarında derin yaralar açıyor, gençlerin ülkeye, adalete inancını derinden sarsıyor, ...
Read more : MEHMETÇİK RUHUYLA OYNAMAK… Dr. Noyan UMRUK | Görüntüleme : 171 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

KEŞKE OLMASAYDI…Dr. Noyan UMRUK

KEŞKE OLMASAYDI…Dr. Noyan UMRUK

*Rahmetli Şükrü Server AYA’nın aziz anısına…

Evet, keşke olmasaydı… Asırlarca birlikte, birbirlerini onurlandırarak yaşayan imparatorluğun “iki milleti” keşke birbirlerine kırdırılmasaydı…

Keşke, Galiçya’da, Yemen’de, Sarıkamış’ta, Çanakkale’de savaşmak durumunda olan bir ülke sırtından vurulmak endişesiyle “Millet-i Sadıkası” ile karşı karşıya getirilmeseydi.

O zaman Ermenistan’ın ilk başbakanı Kaçaznuni gibi ciddi devlet adamı 1923 Taşnak Kongresinde “Denizden denize Ermenistan hayaliyle ayaklandık… Olayların sebebi bizdik, aldatıldık… Başımıza ne geldiyse emperyalistlerin emellerine hizmet etmekten geldi… Yüzlerce yıl ...
Read more : KEŞKE OLMASAYDI…Dr. Noyan UMRUK | Görüntüleme : 635 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Genel - Güncel Konular

ELİN AĞZI TORBA DEĞİL Kİ; BÜZESİN… Dr. Noyan UMRUK

ELİN AĞZI TORBA DEĞİL Kİ; BÜZESİN…

Dr. Noyan UMRUK

16 yıldır yalnız ve güzel ülkemin semalarında envai çeşit balonlar uçuşuyordu… Halk, başlangıçta umutlanmış görünüyordu… Yolsuzlukların önüne geçilirse bizim de pastadan alacağımız pay artar, durumumuz düzelir umudu ile…

Ne var ki; zaman geçtikçe balonlar, ortalığa dayanılmaz kokular saçarak büyük gürültülerle teker teker patlayıp paramparça oldular… Balonların sahipleri ise gittikçe hırçınlaşıyorlar…

3Y BALONLARI…

16 yıl önce büyük bir coşkuyla uçurulan “yasaklar, yoksulluk ve yolsuzluklara son” balonları patlayınca, ...
Read more : ELİN AĞZI TORBA DEĞİL Kİ; BÜZESİN… Dr. Noyan UMRUK | Görüntüleme : 466 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

NEDEN VENEZUELA? :!: :?: Dr. Noyan UMRUK

NEDEN VENEZUELA? :!: :?:
Dr. Noyan UMRUK

Çünkü ”Venezuela, turnusol kâğıdı; kendini dünya güzeli zanneden kraliçeye asıl yüzünü gösteren ayna. Bölgenizde, dünyanızda, hayatınızda neler olup bittiğini, ya da neyin olmayıp bitmediğini kavrayabilmek açısından, günümüzün en ilginç ülkelerinden biri de Irak, Libya ve Suriye ‘den sonra Venezuela…

Çünkü Irak ya da Libya’nın işgalinin gerekçesi sayılan yığınla hikâyenin son örneği de ...
Read more : NEDEN VENEZUELA? :!: :?: Dr. Noyan UMRUK | Görüntüleme : 550 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

LEPİSKA SAÇLI ADAM ve BOP’ÇULARI… Dr. Noyan UMRUK

LEPİSKA SAÇLI ADAM ve BOP’ÇULARI… Dr. Noyan UMRUK

Hala batırılacak bir ekonomimiz olduğunu sanan sarı lepiska(1) saçlı adam “Mahvederim ekonominizi…” diye kükrüyor…
BOP’çular “ Üzdün bizi abi…” diyor…

Memetçiğin başına çuval geçirildiğinde bu onur kırıcı duruma karşı “ Nota mı vereceğiz, ne notası, müzik notası mı…” diyenler derhal telefona sarılıyor ve hemen her konuda anlaşılmış oluveriyor…

Kuzey Suriye operasyonu sesleri kesiliveriyor…

“Kalın” bir sözcü “ Bu episodun-işin bu bölümü- geride kalmıştır…”diyor.

Ayıyla yatağa girmenin hazin ...
Read more : LEPİSKA SAÇLI ADAM ve BOP’ÇULARI… Dr. Noyan UMRUK | Görüntüleme : 539 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Genel - Güncel Konular

SAVUNMA SANAYİ ÜLKENİN NAMUSUDUR... Dr.Noyan UMRUK

SAVUNMA SANAYİ ÜLKENİN NAMUSUDUR... Dr..Noyan UMRUK

Evet, bu ülke halkının, ABD başkanlarından Johnson’un rahmetli İnönü’ye gönderdiği onur kırıcı mektupla başlatıp, Kıbrıs Barış Harekâtı sonrası ivme kazandırarak, büyük bir özveriyle, çok büyük zorluklara, sıkıntılara, darlıklara katlanarak, dişini tırnağına takarak yarattığı savunma sanayinin kalelerinden birinden bahsediyoruz...

Halk tabiri ile Tank-Palet Fabrikası…

1nci Ana Bakım Merkezi Sakarya ili Arifiye ilçesinde 1milyon 804 bin metrekarelik çok değerli(!) bir arazide,1975 ten itibaren yarım asırda oluşmuş bir savunma sanayi kompleksi...

Bu ...
Read more : SAVUNMA SANAYİ ÜLKENİN NAMUSUDUR... Dr.Noyan UMRUK | Görüntüleme : 448 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

MEMLEKETİM, MEMLEKETİM, MEMLEKETİM… Dr. Noyan UMRUK

MEMLEKETİM, MEMLEKETİM, MEMLEKETİM…

Dr. Noyan UMRUK

Yeni yıla iyi haberlerle girmedik dostlar…

New York Times, Türkiye’den yurt dışına göçün, “Sürüler halinde” sözcüğünü kullanarak ciddiyet ve vahametini ortaya koyuyor…
Ülke tarihinde ilk kez, kültür ve iş hayatına yön veren üst ve üst -orta sınıf ailelerin Türkiye’yi terk ettiğini vurguluyor…
Haberde çok sayıda kişinin de Yunanistan, Portekiz ve İspanya’dan mülk alma yoluyla göç yolunu kullandığı kaydediliyor….

Haberde, Küresel Varlık Göçü İncelemesi’nin (Global Wealth Migration Review) Türkiye’ye ilişkin ...
Read more : MEMLEKETİM, MEMLEKETİM, MEMLEKETİM… Dr. Noyan UMRUK | Görüntüleme : 685 | Yanıtlar : 4 | Dizin : Genel - Güncel Konular

“YERLİ-MİLLİ” YENİ YILIMIZ KUTLU OLSUN DOSTLAR… Dr. Noyan UMRUK

“YERLİ-MİLLİ” YENİ YILIMIZ KUTLU OLSUN DOSTLAR…
Dr. Noyan UMRUK

Bizde her bir şey “Yerli-Milli”… Mesela 10’ar yıl süren etnik(PKK) ve ümmetçi(Cemaat) ve nihayet birden milliyetçi kesilip de MHP ile koalisyon modelleri de “Yerli-Milli”…

Mesela ekonomi “Yerli Milli”

Mesela bir cep telefonu alabilmek için 2 ton domates üreten ve satan ekonomi “Yerli-Milli”…
Yıllardır yabancının parası ile ayaktayız. Yıllardır yabancının parası ile büyüyoruz. Yıllardır yabancının malı ile refah yaşıyoruz. Ürettiğimizden çok fazlasını tüketiyoruz. Açığımızı da yabancı kapatıyor… ...
Read more : “YERLİ-MİLLİ” YENİ YILIMIZ KUTLU OLSUN DOSTLAR… Dr. Noyan UMRUK | Görüntüleme : 431 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Genel - Güncel Konular

HALASKAR* PAŞALAR… HULUSKAR* PAŞALAR… Dr. Noyan UMRUK

HALASKAR* PAŞALAR… HULUSKAR* PAŞALAR…
Dr. Noyan UMRUK

Bu yazı, 2-3 yıl önce yayınlanmıştı ama, zaman teşhisi bir kez daha doğrulayınca, okurlarla yeniden paylaşmak gereğini duydum…

Bilirsiniz “paşalık” aslında bir Osmanlı ünvanı idi ve de “Osmanlı'da "paşa" mebzul miktarda idi...

Okullarda anlatılan Osmanlı tarihi bir "savaşlar tarihi" olduğu için, paşaların hepsi "asker" zannedilirdi. Ne zaman ki sivil olması gereken birçok görevliye "paşa" denildiği görüldü, akıllar karıştı.. Sonradan öğrenildi ki; hekim olan Marko efendinin, posta memuru olan ...
Read more : HALASKAR* PAŞALAR… HULUSKAR* PAŞALAR… Dr. Noyan UMRUK | Görüntüleme : 392 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

BİTCOİN YATIRIMCILARI DA AĞIR ZARARDA...

BİTCOİN YATIRIMCILARI DA AĞIR ZARARDA...
Kyn: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/cift ... _content=m

2018’de dijital paralar yatırımcısına yüzde 80’in üzerinde zarar ettirdi. Bu paraların üretimi için kurulan bitcoin çiftlikleri ise maliyetlerini karşılayamaz hale geldi. Türkiye’de çok sayıda kişinin yurtdışından bu çiftlikleri kurmak için getirdiği binlerce liralık işlemci ve ekran kartı çöpe gitti. 1000’e yakın üretim merkezinin kapandığı tahmin ediliyor.

GERİDE bırakmaya hazırlandığımız yılın en çok konuşulan konularından biri dijital paralardı. Bu paralar yaklaşık ...
Read more : BİTCOİN YATIRIMCILARI DA AĞIR ZARARDA... | Görüntüleme : 249 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 140529 ileti • Toplam 41735 başlık • Toplam 24490 üye

x