Zaman: Cum Mar 29, 2024 8:37

News News of Gündem

Site map of Gündem » Dizin : Gündem

Osmanlı torunu, Gates'i tahtından indirdi !

Dünyanın en zengin ismi artık 67.8 milyar dolarlık servetiyle Carlos Selim..

Dünyanın en zengin ismi 13 yıl sonra değişti. Meksikalı Carlos Slim (Selim)dünyanın en zengin adamı unvanını aldı

Osmanlı torunu olarak bilinen Meksikalı Carlos Slim (Selim), 67.8 milyar dolarlık servetiyle
Bill Gates’i yerinden ederek dünyanın en zengin adamı unvanını aldı

Dünyanın en zengin adamı Bill Gates, 13 yıldır kimseye bırakmadığı tahtını Osmanlı torunu olan Meksikalı Carlos Slim’e kaptırdı. Meksika’da yapılan saygın bir araştırmaya ...
Read more : Osmanlı torunu, Gates'i tahtından indirdi ! | Görüntüleme : 743 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Tuğrul Türkeş: ''Apo asılamaz''

http://image.haber3.com/haber/99460.jpg
MHP milletvekili adayı Tuğrul Türkeş, Apo'nun idamı konusunda net konuştu: Apo artık asılamaz.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin başlattığı Apo’yu asma polemiğine MHP’nin iki ünlü ismi Ankara adayları Deniz Bölükbaşı ve Tuğrul Türkeş de katıldı.

Star’a konuşan Türkeş, mevcut hukuk sistemi içinde idam cezasının kaldırılabileceğini ancak yasaların geriye doğru işlemesinin mümkün olmadığını belirterek şunları söyledi: ‘İdam cezası kaldırılmıştır. İdam cezası geri getirilse ve referanduma götürülse bile Türk hukuk sistemi ve evrensel hukuk sistemine göre cezalar ...
Read more : Tuğrul Türkeş: ''Apo asılamaz'' | Görüntüleme : 977 | Yanıtlar : 3 | Dizin : Genel - Güncel Konular

60 yaşındaki ölüm makinesi !

http://image.haber3.com/haber/99736.jpg
1947'de icat edilen Kalaşnikof tüm dünyada ölüm makinası olarak biliniyor.

Kalaşnikof, tüm dünyada şiddetin, savaşın, ölümün simgesi. Rus General Mihail Kalaşnikof'un geliştirdiği silah 60 yaşına girdi. General, ''Keşke çim biçme makinası icat etseydim'' diye pişmanlığını dile getirdi ama iş işten geçti. Bugün dünyada 100 milyon kalaşnikof her an ateşe, ölüme hazır bekliyor.

Kalaşnikof, ya da Türkiye'de bilinen adıyla "keleş" 60 yaşında. Kalaşnikof bugün dünyada şiddetin, savaşın, ölümün simgesi.

Ordulardan, teröristlere, milis gruplarından basit soyguncusuna ...
Read more : 60 yaşındaki ölüm makinesi ! | Görüntüleme : 835 | Yanıtlar : 4 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Şehitlerimize.. | Sizi hiç bir zaman unutmayacağız!

BEN ŞEHİT MİYİM, HAİN MİYİM?

Resim

1972 doğumluyum...

Şehidim, 1992''den beri....

Komando er olarak Diyarbakır''in Kulp ilçesinde görev yapıyordum.

Devriyeden dönüyorduk.

Ansızın üzerimize el bombaları fırlattılar; kurşun yağdırdılar. Karşılık verdik...

Teröristler kaçtılar...

Baktım ki teğmenim yaralanmış..

Gittim onu kucağıma aldım ve askeri cipe doğru götürmeye başladım.

Ansızın dünyam karardı...

Bir kurşun, kafamin sağından girip solundan çıktı...

Kucağımda teğmenim, yola devrildim...

Kanım toprağa yayıldı...

Ben ne suç işledim?

Ben Şükrü Eraslan...

Tokat'ın Reşadiye ilçesine ...
Read more : Şehitlerimize.. | Sizi hiç bir zaman unutmayacağız! | Görüntüleme : 7787 | Yanıtlar : 38 | Dizin : Genel - Güncel Konular

İşte yılın siyaset adamı !

http://image.haber3.com/haber/84048.jpg
Siyaset Dergisi 13. kuruluş yılında yılın en iyileri ödülleri verdi..

Siyaset Dergisinin 13. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen ödül töreni, siyaset, iş, spor ve sanat dünyasının ünlülerini buluşturdu.

Siyaset Dergisi Yönetim Kurulu Başkanı Gül Kılıçaslan, Sheraton Otel'de düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 13 yıldır sürdürdükleri çalışmalarda kendilerine destek sunanlara teşekkür etti.

Yayın hayatlarına başladıkları günden bu yana Atatürkçü düşünce ve demokrasi ilkeleri çerçevesi içinde kalmaya ve daima toplumsal sorumluluğa uygun olarak tarafsız hareket etmeye özen ...
Read more : İşte yılın siyaset adamı ! | Görüntüleme : 729 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

En Kötü Senaryo: Referandum Olmayabilir

En Kötü Senaryo: Referandum Olmayabilir

Hukukçulara göre yeni Meclis oluştuktan 30 gün sonra cumhurbaşkanını seçmek zorunda. Anayasa değişikliği ise geçen yasama döneminde sonuçlanmadığı için kadük, yani geçersiz kalabilir.

Hukukçuların değerlendirmesine göre, Anayasa uyarınca değişiklik paketinin Resmi Gazete’de yayınlandığı 16 Haziran tarihini takip eden 120 günden sonraki ilk pazar günü, referandum yapılacak.

Referandumda Anayasa değişikliği kararı kabul edilirse, 40 gün sonraki ilk pazar günü, halkın önüne bu kez cumhurbaşkanı seçimi için sandık konacak.

Ancak Anayasa’nın 102. ...
Read more : En Kötü Senaryo: Referandum Olmayabilir | Görüntüleme : 637 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Merkel’in Rum Kesimi Pişmanlığı

Merkel’in Rum Kesimi Pişmanlığı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Kıbrıs Rum yönetiminden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Merkel, “İç sorunlarını çözememiş bir ülkeyi Avrupa Birliği’ne almamalıydık” dedi.

Resim

Dönem başkanlığını 1 Temmuz’da Portekiz’e devreden Almanya’nın başbakanı Angela Merkel, kendi başkanlıkları dönemini Parlamento’nun Avrupa
Komisyonu toplantısında değerlendirdi.

Merkel, Sol Parti Meclis Grubu AB Genişleme Grubu Görevlisi ve AB Komisyonu üyesi Prof. Hakkı Keskin’in sorusu üzerine, Kıbrıs’ın AB üyeliğinin hata olduğunu söyledi.

Kıbrıs konusunun gerçekten çok zor bir konu ...
Read more : Merkel’in Rum Kesimi Pişmanlığı | Görüntüleme : 599 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

İzmir Yanacak, Erdoğan’ın Miting Alanı Esecek

İzmir Yanacak, Erdoğan’ın Miting Alanı Esecek

Başbakan Erdoğan’ın pazar günü İzmir’de yapacağı miting için, sıcak havayı avantaja dönüştürecek bir formül bulundu. Miting meydanında hava, Türkiye’de ilk kez kullanılacak teknolojiyle 4 saat serinletilecek.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın pazar günü İzmir’deki Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak mitingi sırasında, miting meydanındaki hava Türkiye’de ilk kez uygulanacak formülle serinletilecek. 4 saat boyunca meydana yukarıdan “sisli su” zerrecikleri pompalanacak, su buharlaşarak, alana yayılmasını sağlayacak.

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Başbakan’ın pazar ...
Read more : İzmir Yanacak, Erdoğan’ın Miting Alanı Esecek | Görüntüleme : 903 | Yanıtlar : 6 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Kürtlerin kuzeydeki Ebu Garib skandalı

Kürtlerin kuzeydeki Ebu Garib skandalı

Bağdat’ta korkunç işkencelere sahne olan Ebu Garib skandalının bir benzeri Kürt bölgesinde ortaya çıkarıldı

İNSAN Hakları İzleme Örgütü’nün (HRW) raporuna göre, Kürtlerin denetimindeki Kuzey Irak’ta, Kürt güvenlik güçleri tutuklulara, çeşitli yöntemlerle rutin olarak işkence yapıyor. Tutuklular aşırı kalabalık hapishanelerde hiçbir suçlama yöneltilmeden ve kanuni yardım alma hakkı tanınmadan tutuluyor.

BERAAT EDENE DE İŞKENCE

HRW raporunu 2006 yılının nisan ve ekim ayları arasında, aşırı kalabalık ve temizlik şartlarından yoksun tutuklama ...
Read more : Kürtlerin kuzeydeki Ebu Garib skandalı | Görüntüleme : 720 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Yaşar Büyükanıt:PKK ile mücadelede destek bulamıyoruz

PKK ile mücadelede destek bulamıyoruz

Büyükanıt, NATO generallerine seslendi: Biz, terör örgütüyle mücadelemizi sürdürürken, uluslararası işbirliği beklerken karşılaştığımız bazı durum ve tavırları anlamakta güçlük çekmekteyiz

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Antalya’da 8.’si düzenlenen Geleneksel İpekyolu-2007 General Amiral Semineri’nin açılışında terörün bumerang etkisi yaptığını, bu nedenle teröre destek verenlerin de terörün hedefi haline gelebileceğini dikkati çekti. Belek’te Gloria Golf Otel’deki seminer Genelkurmay Başkanı Büyükanıt’ın İngilizce konuşmasıyla başladı. Büyükanıt’ın terör üzerinde yoğunlaştığı konuşmasında dikkat çektiği unsurlar ...
Read more : Yaşar Büyükanıt:PKK ile mücadelede destek bulamıyoruz | Görüntüleme : 761 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x