Zaman: Prş Mar 28, 2024 12:54

News News of Halk Oylaması Yazıları

Site map of Halk Oylaması Yazıları » Dizin : Halk Oylaması Yazıları

Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ: "Öcalan'la pazarlık yapıldı"

Öcalan'la pazarlık yapıldı

PKK’nın ateşkes ilan etmesini değerlendiren Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Öcalan, kendisinin muhatap alınması için baskı uyguladı ve hükümetle pazarlık yaptı. Ateşkes karşılığında Öcalan’a ne sözü verildi” diye sordu.

Haber: Sümeyra YILMAZ

Prof. Dr. Ümit Özdağ, terör örgütü PKK’nın, Abdullah Öcalan ile AKP hükümeti arasında yapılan gizli pazarlık sonucunda “ateşkes” ilan ettiğini söyledi. PKK’nın referandum öncesinde “ateşkes” ilan ettiğini açıklaması ve sonrasında başlayan “kalıcı barış” tartışmalarını değerlendiren Prof. Dr. Ümit Özdağ Özdağ, çarpıcı ...
Read more : Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ: "Öcalan'la pazarlık yapıldı" | Görüntüleme : 927 | Yanıtlar : 0

Batı’nın 'müttefik'i yoktur, 'müşterisi' vardır

Batı’nın 'müttefik'i yoktur, 'müşterisi' vardır

Laik-militer devletten, İslami-polis devletine geçiş için, sivil darbeye halktan onay istiyormuş gibi yapıyorlar, biz de oy verip demokratik hakkımızı kullanıyormuş gibi yapacağız. Oysa, AKP için, Washington-Brüksel onayı her türden değişiklik için yeterli ve bu Anayasa değişikliği de zaten onların talimatı.

Her darbeci gibi, AKP de mevcut hukuku askıya alıp kendi hukukunu dayatıyor. Ve her sınırlarının değiştirilmesi planlanan ülke gibi, Türkiye’ye de, AKP eliyle BOP’a uygun yeni Anayasa dayatılıyor.

Aslında AKP’nin ...
Read more : Batı’nın 'müttefik'i yoktur, 'müşterisi' vardır | Görüntüleme : 712 | Yanıtlar : 0

PKK’nın evet kararı / Yavuz Selim DEMİRAĞ

PKK’nın evet kararı

Takke düştü, kel göründü. Ama benim asıl merak ettiğim, İmralı ile yapılan mutabakatı ne şekilde tevil edecekleridir. İmralı’ya kiralanan tekne ve kurye avukatların evet çağrısını görmezlikten gelen yandaş medya, bakalım Kandil’den yapılan açıklama karşısında nasıl bir tavır takınacak? Dahası devlet imkanlarıyla resmi açılışları evet kampanyasına dönüştüren Recep Bey, “CHP-MHP-BDP ve YARSAV ittifakı” sözlerini bir kere daha telaffuz etme cesaretini sergileyebilecek mi? “Gücü özgürlüğünde” iddiasındaki çanakçı gazeteci ve televizyoncular “İmralı ile, mutabakatı kim, ...
Read more : PKK’nın evet kararı / Yavuz Selim DEMİRAĞ | Görüntüleme : 712 | Yanıtlar : 0

AKP’ye “HAYIR” Demek, Türkiye’nin Bölünmesine “HAYIR” Demek.

AKP’YE “HAYIR” DEMEK, TÜRKİYE’NİN BÖLÜNMESİNE “HAYIR” DEMEKTİR

İP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Yurtçiçek: ABD EMRETTİ AKP VE PKK ANLAŞIYOR!

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Yurtçiçek, Abdullah Gül ve Karayılan’ın açıklamalarını değerlendiren bir basın açıklaması yaptı. Yurtçiçekin açıklaması şöyle;

Referandum tartışmaları gündeme geldiğinden bu yana, 12 Eylül günü oylanacak olanın, AKP’nin Türkiye’yi bölme Anayasası olduğunu belirtmiş, ısrarla “AKP ve ‘boykotçu’ görünümündeki PKK’nın yan yana olduğunu” ifade etmiştik.

AKP ise, PKK ile yan yana görünmenin oy ...
Read more : AKP’ye “HAYIR” Demek, Türkiye’nin Bölünmesine “HAYIR” Demek. | Görüntüleme : 710 | Yanıtlar : 0

Sadettin Tantan: "AKP-BDP gizli ittifak içinde"

“AKP-BDP gizli ittifak içinde”

Referandum tarihi yaklaştıkça siyasilerden daha net ve sert açıklamalar yükseliyor.

İçişleri eski Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan da, yaptığı açıklamada, AKP ile BDP’nin gizli bir ittifak içinde olduğunu söyledi. Tantan “Ülke genelinde yüzde 5’i geçmeyen bir oy oranına sahip etnik bölücü bir parti yüzde 95’lik oranı etkilemek için ters yönden böyle bir propaganda yürütmektedir” dedi.

“HÜKÜMETİN ÜLKEYİ BÖLEN UYGULAMALARI OYLANACAK”

Anayasa değişikliği oylamasının basit bir oylama olmadığının altını ...
Read more : Sadettin Tantan: "AKP-BDP gizli ittifak içinde" | Görüntüleme : 936 | Yanıtlar : 0

Referandum Gündemi ve CHP / Bedri BAYKAM

REFERANDUM GÜNDEMİ ve CHP

Türkiye’nin kuşatılmışlığının en derin sahnelerini geçen cuma Silivri’de, Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay’ın kızlarıyla hasret giderme anlarında, o soğuk ve anlamsız duruşma salonunda yaşlı gözlerle izlerken yaşadım. Ülkeye bu affedilmez insanlık suçlarını yaşatan yetki sahibi bazı malum şahıslar ise timsah gözyaşları döküp sanki Silivri’de yatan aydınları kendileri kurtaracakmış gibi bir havaya bürünüverdiler!

Referandumda “Evet” çıkması için mücadele eden bu kesimin başlarından Bülent Arınç’ın daha geçen hafta Hürriyet’te tam sayfa gibi “Neden ...
Read more : Referandum Gündemi ve CHP / Bedri BAYKAM | Görüntüleme : 676 | Yanıtlar : 0

Selim KOTİL: “Neden hayır demeliyiz?”

“Neden hayır demeliyiz?”

1) Sahip olduğumuz en az 3 katrilyon dolarlık servetimizin elimizden gitmemesi için bu referanduma hayır demeliyiz.

• Çünkü; Akp iktidarı 2004 yılında çıkardığı 5177 sayılı kanunla yabancıların çıkardığı madenden devlet payını % 2'ye düşürdü. O günden bu ana kadar 350 yabancı maden firması topraklarımızın % 23.5 ne karşılık gelen arazileri ele geçirdi ve yılda 100 milyarlarca dolarlık madenimizi gemilere yükleyip yurt dışına çıkarıyorlar.

Bu yabancı firmalarla bu iktidarın ortaklıkları da mevcut, örneğin ...
Read more : Selim KOTİL: “Neden hayır demeliyiz?” | Görüntüleme : 15778 | Yanıtlar : 0

AKP’nin Hap’ı Yutulacak mı?.. / Mehmet FARAÇ

AKP’NİN HAP’I YUTULACAK MI?..

Referandum mitinglerinden yansıyan suni görüntüler yurttaşların tepkisini çekiyor…

AKP’nin tek parti faşizminden illallah eden kitleler, iktidar partisinin referandumdan kazançlı çıkma uğruna psikolojik savaş yürüttüğünden yakınıyor.

Yani ortada gündemi değiştirme uğruna tezgâhlanmış bir propaganda stratejisi var!.. Havuz, Tunceli, bomba, soy sop, boy pos vs…

İktidarın kiralık kalemşorları ise tüketilmiş bir ülkenin acı gerçeklerini kamuoyundan gizlemek için rant tezgâhına hizmet ediyor!..

Son haftalarda dolaştığım tüm beldelerde tepkiler şu gerçeğe yoğunlaşıyor: AKP’nin gündemi değiştirme ...
Read more : AKP’nin Hap’ı Yutulacak mı?.. / Mehmet FARAÇ | Görüntüleme : 728 | Yanıtlar : 0

PKK 'Evet' Dedi!

PKK ‘EVET’ DEDİ!

Terör örgütünü İmralı’dan yönetmeyi sürdüren bebek katili BDP’nin ‘boykot’undan daha etkin destek için devreye girdi.

AKP, ABD, AB ve PKK aynı safta
Söylemlerİ daha önce de sık sık örtüşen AKP ve terör örgütü PKK, referandum için de aynı çizgide buluştu. Sıkı ’evet’çi ABD ve AB’nin ardından AKP’ye açık destek veren terör örgütünün İmralı’daki elebaşı Abdullah Öcalan, avukatları aracılığıyla ’evet’ için adeta kampanya başlattı.

Sözde boykot yerine aktif destek!
DTP’nin kapatıldığı dönem ’sine-i ...
Read more : PKK 'Evet' Dedi! | Görüntüleme : 3463 | Yanıtlar : 13

Referandumda 'Evet' Çıkarsa Türkiye Bölünür

REFERANDUMDA ‘EVET’ ÇIKARSA TÜRKİYE BÖLÜNÜR

Özerklik planının son etabı için geri sayıma geçildi!
İşte Ankara’yı sarsan senaryo: AKP-BDP-PKK işbirliği, sandıktan çıkacak sonuca göre ‘açılım’ın finaline hazırlanıyor. Bölgeye BM Barış Gücü getirilmesi için düğmeye basıldı.

Bahçeli, defalarca uyarmıştı
MHP Genel Başkanı’nın ’yıkım projesi’dediği açılımda sona gelindi. AKP’nin elini güçlendirmek için BDP’nin ’boykot’ve Kandil’in de ’ateşkes’desteği sağlaması, başkentte ’hazmettirme sürecinin sonuna gelindiği ve özerklik için fiilen düğmeye basılacağı’iddialarını alevlendirdi.

Terör örgütü, BM yolunda!
Sİnsİ planın ayrıntıları, PKK’nın ...
Read more : Referandumda 'Evet' Çıkarsa Türkiye Bölünür | Görüntüleme : 872 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x