Zaman: Prş Mar 28, 2024 14:04

News News of Halk Oylaması Yazıları

Site map of Halk Oylaması Yazıları » Dizin : Halk Oylaması Yazıları

Bakatoğlu Tayyip ve Eskortçu Bakanı / Rifat SERDAROĞLU

Bakatoğlu Tayyip ve Eskortçu Bakanı

Sanki biri veya birileri bunları sıkıştırıyor, arada bir fırça atıyor;

“Haydi kardeşim, benim acelem var, kamuoyum bastırıyor, benim süratle Irak’tan çekilmem gerek. Bak, Avrupa’nın hiçbir yerinde bulunmayan, dünyanın en geniş pistli havaalanını Kuzey Irak’a yaptım. B-1 bombardıman uçakları bile rahatça inebilir. İsrail ile birlikte acil olarak yapmamız gereken işler bekliyor. Sen daha “Demokratik Özerkliği” bile kabul edemedin. Referandum’dan sonra diyorsun ama, referandum da beklediğimiz gibi gitmiyor. Türk Milleti uyanıyor gibi. ...
Read more : Bakatoğlu Tayyip ve Eskortçu Bakanı / Rifat SERDAROĞLU | Görüntüleme : 1443 | Yanıtlar : 0

Oylanacak Olan BOP Eşbaşkanlığıdır / Doğu PERİNÇEK

Oylanacak Olan BOP Eşbaşkanlığıdır
DOĞU PERİNÇEK'ten YAŞAMSAL BİR STATEJİK BELİRLEME:
HAYIR NASIL ÇIKAR?

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Aydınlık'ın son sayısındaki başyazısında, 12 Eylül'de yapılacak halkoylamasında HAYIR'ın nasıl çıkacağını ele alıp canalıcı bir strateji belirlemektedir. Sayın Perinçek'in, Türkiye'den yana tüm güçlerin dikkatle inceleyip gereğini yapmaları için görev yükleyen başyazısını önemle dikkatinize sunuyoruz.

• Henüz kararsız kesim, dindar olmakla birlikte, bölünme yönündeki gidişten kaygılıdır. Bu yurttaş topluluğu sonucu belirleyecektir. Tayyip Erdoğan, o kesim üzerinde yoğunlaşmaktadır. ...
Read more : Oylanacak Olan BOP Eşbaşkanlığıdır / Doğu PERİNÇEK | Görüntüleme : 915 | Yanıtlar : 1

'Hayır' diye haykır güzel kardeşim...

'Hayır' diye haykır güzel kardeşim...

Hep düştün, hep savruldun, kurumuş yaprak gibiydin kardeşim… Bir kere kendin olmadın, bir kere gücüne inanmadın. Hep birilerinin peşine takıldın. Solu büyüteceğiz dediler, cüzdanlarını büyüttüler, yedin… Açılım yapacağız dediler, metres açılımı yaptılar, onu da yedin… Geçmişinin, tarihinin dinci gazetelere çarşaf çarşaf satılmasına için acıdı ama yüzün yoktu sustun… Daha ne kadar susacaksın kardeşim?

Bak… Sana göre ben radikalim, kafam geride benim, 100 yıllık lafları bozuk plak gibi tekrarlarım, sığım ben, ...
Read more : 'Hayır' diye haykır güzel kardeşim... | Görüntüleme : 783 | Yanıtlar : 2

PKK'dan AKP'ye Referandum Desteği!

PKK'dan AKP'ye Referandum Desteği!

...Ve gerçekleşti!

‘Açılım’ın mimarı, CIA ajanı H. Barkey’in planları tıkır tıkır işliyor. Referandum için AKP’yi destekleyen PKK ‘ateşkes’ ilan etti.

Resim

Başrolde Barkey var
AKP’nin PKK açılımının organizatörü, CIA ajanı Henri Barkey’in Diyarbakır teftişleri (!) sonrası başlattığı oyun sahneye kondu, Karayılan ve BDP’nin ardından PKK da rolünü oynadı: 13 Ağustos-20 Eylül arası ateşkes ilan ettik.

‘Siyasi talepler’ geldi
İktİdarIn elini güçlendirmek amacıyla yazılan senaryoda “Kandil’in siyasallaşması” da unutulmadı ve talepler dile ...
Read more : PKK'dan AKP'ye Referandum Desteği! | Görüntüleme : 1344 | Yanıtlar : 1

Halkı Bir Dönem Kandırabilirsiniz.../ Mustafa BALBAY

HALKI BİR DÖNEM KANDIRABİLİRSİNİZ...

Ahmet Taner Kışlalı’nın sık yaptığı değerlendirmelerden biri şuydu:

Bir devlette ayrılıkları öne çıkartırsanız işte parçalanan Yugoslavya, ortak yanları öne çıkartırsanız işte Mustafa Kemal’in Türkiyesi!

Kışlalı bugün hayatta olsaydı eminim bu değerlendirmesine AKP iktidarının icraatını da ekler, kaygılarını o cesur ve bilgili kalemiyle dile getirirdi. Bunu yaparken halktan da hiçbir zaman umudunu yitirmezdi.

12 Eylül referandumuna da bu pencereden bakardı.

Halkın bir bölümünü kandırabilirsiniz. Elinizdeki bütün olanakları kullanıp çoğunluğunu da kandırabilirsiniz. Ama ...
Read more : Halkı Bir Dönem Kandırabilirsiniz.../ Mustafa BALBAY | Görüntüleme : 793 | Yanıtlar : 0

PKK’dan ‘Evet’e Katkı / Neval KAVCAR

PKK’dan ‘Evet’e Katkı

PKK’nın Ramazan Ayı boyunca saldırmayacağı iddiasını dillendirmiştim. Geçtiğimiz yıl ‘Kürt Açılımı’ başladığında, PKK yine benzer tavır içine girmişti. Açılım, ağzını sulandırmıştı. Vatandaş tepki gösterince, iktidar frene basıyor gibi yaptı ardından. Terörde o gündür bugündür iktidara ‘yola devam’, vatandaşa da ‘Açılıma karşı çıkarsan Türkiye’yi cehenneme çeviririz’ gözdağını verdi.

İktidar halk oylaması politikasını, iki temelde sürdürüyor. İlki darbe, diğeri ‘hayırcıların’ BDP ve PKK ile hareket ettiği.

Son günlerde ikinci tezi gerçek gösteren haberler duyulmaya ...
Read more : PKK’dan ‘Evet’e Katkı / Neval KAVCAR | Görüntüleme : 914 | Yanıtlar : 0

Türk Devleti’nin Başına Çuval Geçirmek… / Zahide UÇAR

Türk Devleti’nin Başına Çuval Geçirmek…

ABD’nin talebi doğrultusunda hazırladıkları Anayasa değişikliği içine kendilerini kurtarma maddelerini de sokuşturan Aldatma Kirletme Partisi, halka attığı kazıkları saklayabilmek için 12 Eylül darbesine sığındı… ABD tarafından dikte ettirilen maddelere güvenseler maddeler üzerinden destek isteyecekler ama halk uyanır diye maddeler üzerinden propaganda yapamıyorlar. 12 Eylül darbesinin karanlık yüzünde yetişip, 28 Şubat sürecinde “vaftiz” edilen protestan Müslümanlar 12 Eylül darbesinden arsızca medet umuyor.

Bunlar utanmıyor! Anlatsanız anlamıyor. Dünyaları küçük ama hırsları çok ...
Read more : Türk Devleti’nin Başına Çuval Geçirmek… / Zahide UÇAR | Görüntüleme : 955 | Yanıtlar : 0

Sakat İktidar, Sakat Anayasa, Sakat Referandum! / E.KONGAR

SAKAT İKTİDAR, SAKAT ANAYASA, SAKAT REFERANDUM!

1982 Anayasası’nı referanduma sunan “iktidar, sakat bir iktidardı”.

Askerlerin bir darbe iktidarıydı.

Türkiye’deki demokrasiyi, siyaseti, solu, yargıyı, üniversiteleri, sendikaları, medyayı ezdi geçti:

Ülkeyi antikomünist bir ılımlı İslam iktidarına hazırladı.

Bu iktidarın hazırladığı “1982 Anayasası, sakat bir anayasaydı”.

Vatandaş, devletin karşısında savunmasız bırakılıyor, hükümetin ve devletin işleyişi Cumhurbaşkanının ve başta YÖK olmak üzere, onun atadığı kişi ve kurumların otoriter denetimine veriliyordu.

Anayasa taslağı 13 haberlerinde açıklanmıştı.

Saat 17’de taslakla ...
Read more : Sakat İktidar, Sakat Anayasa, Sakat Referandum! / E.KONGAR | Görüntüleme : 884 | Yanıtlar : 3

Erdoğan “hayır”ı, “şer” gösteriyor! "George Kürdi"

Erdoğan “hayır”ı, “şer” gösteriyor!

Başbakan R. T. Erdoğan’ın “milletin değerlerini istismar etmeye dayalı politik anlayışı” referandum vesilesiyle ayyuka çıktı.
Dün “Minareler süngü, kubbeler miğfer” çıkışlarıyla meydanlarda muhafazakar kesimi gazlayan Erdoğan, bugün “ya Allah Bismillah!” nidalarıyla kilise açıyor.

En temel değerlerin içini boşaltıyor.

Erdoğan’ın istismarı öyle bir raddeye varıyor ki, AKP’nin “Amerikan patentli paketi”ne “hayır” diyenleri, “şer ittifakı” olarak dillendiriyor.

Erdoğan, Hatay’da “bunlar şerde ittifak ediyorlar” diye haykırıyor.

İmam bilmem ne yaparsa, cemaat bilmem ne yapar, ...
Read more : Erdoğan “hayır”ı, “şer” gösteriyor! "George Kürdi" | Görüntüleme : 688 | Yanıtlar : 0

Sevr Antlaşmasından “Yıkım”a Uzanan Sinsi Oyun’a Hayır…

Sevr Antlaşmasından “Yıkım”a Uzanan Sinsi Oyun’a Hayır…

Yaz mevsiminin en kavurucu günlerini yaşıyoruz! Buna rağmen, mübarek Ramazan ayını karşılamanın; mağfiret ve bereket pınarlarının akacağı günlerin de doludizgin heyecanını taşıyoruz... Okuyucularımın yapacağı ibadetlerin yüce Allah katında kabul edilmesini diliyorum. Ramazan ayının ‘hayır'lara vesile olmasını temenni ediyorum...

Her zamanki gibi, Türkiye'nin olaylarında bir değişiklik ve yenilik yok. Sorunlar çığ gibi büyüyor. İktidar karabasan gibi insanımızın üzerine çökmüş durumda! Referandum eksenli politik rekabet doruğa çıkmış halde. Başbakan, ...
Read more : Sevr Antlaşmasından “Yıkım”a Uzanan Sinsi Oyun’a Hayır… | Görüntüleme : 1044 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x