Zaman: Cum Mar 29, 2024 10:12

News News of GuncelMeydan

Site map of GuncelMeydan » Dizin : GuncelMeydan

Seçimlerde oy atacağınız partiyi belirlediniz mi?

Seçimlere 1 ay gibi bir zaman kaldı. Partilerin amaçlarından biri kararsız seçmenleri kendilerine çekmek. Peki siz oy kullanacağınız partiyi belirlediniz mi? Yoksa sizin düşünce yapınıza hitap eden bir parti yok mu? Hangi parti diye sormuyorum, sadece belirleyip belirlemediğinizi merak ettim.
Read more : Seçimlerde oy atacağınız partiyi belirlediniz mi? | Görüntüleme : 2552 | Yanıtlar : 42 | Dizin : Güncel Meydan Çöp Tenekesi

Şehit mesajında 'soysuzlar' öfkesi

Cumhurbaşkanı Sezer, Binbaşı Murat Özyalçın’ın Yüksekova’da şehit edilmesi sonrası en sert açıklamayı yaptı: 'Bu hain saldırıyı gerçekleştiren soysuzlar, arkasındaki güçler kim olursa olsun hak ettikleri karşılığı en güçlü ve sert biçimde alacaktır'

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Hakkari Yüksekova’da şehit düşen Binbaşı Murat Özyalçın’ın ardından yayımladığı mesajla dikkat çekti. Kullandığı sözler daha önceki hiçbir mesajında yer almamıştı. Mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti, acıları derinleşse de, terörle savaşımda asla yılgınlığa kapılmayacak, bu savaşımın gerektirdiği ulusal ve uluslararası düzeydeki tüm ...
Read more : Şehit mesajında 'soysuzlar' öfkesi | Görüntüleme : 551 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Son Karnemi Aldım :(

Bugün öğrencilik hayatımın son karnesini aldım ve liseden mezun oldum, çok dduygulu anlar yaşadım, anlatamam.. Karne almış başka kimseler varsa onların durumlarını ve yorumlarını bekliyorum...
Read more : Son Karnemi Aldım :( | Görüntüleme : 2165 | Yanıtlar : 35 | Dizin : Güncel Meydan Çöp Tenekesi

Baydemir saldırıyı lanetledi

Osman Baydemir, Diyarbakır'da yapılan bombalı saldırıyı lanetledi ve;
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, bombalı eylem sonucu yaralananları Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ziyaret etti.

Ziyaret sonrası basına açıklama yapan Baydemir, “Umarım, ülkemiz, kentimiz açısından bu saldırı, bu karanlık saldırı bu çirkin saldırı son olur" dedi. “Saldırganları, saldırganların sığındığı mantığı, saiki lanetliyorum" diyen Baydemir, şunları söyledi:

SALDIRI İSTİKRARA, HUZURA
“Bu saldırının 12 Eylül’de kentimize yöneltilen, yurttaşlarımıza yöneltilen saldırı gibi karanlıkta kalmamasını temenni ediyorum. Eğer bunların ...
Read more : Baydemir saldırıyı lanetledi | Görüntüleme : 749 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Haberler

Erdoğan'dan Maliki'ye davet

Başbakan Erdoğan, Irak Başbakanı Maliki'yi Ankara'ya davet etti...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak Başbakanı Nuri El Maliki'yi Ankara'ya davet etti. Daha önce ''PKK'yı konuşmak için Maliki'yi davet edebilirim'' diyen Başbakan'ın çağrısına Bağdat'tan henüz yanıt gelmedi.

13 Haziran Çarşamba günü iletilen Başbakan Erdoğan'ın davetinde Maliki'ye "Tüm konuları masada konuşmak istiyoruz" denildi.

Davette Irak Başbakanı ile bir an önce, mümkünse haziran ayında görüşülmek istendiği belirtildi.

İki gün önce iletilen davete henüz bir yanıt gelmedi.

Yetkililer, davetin sadece ...
Read more : Erdoğan'dan Maliki'ye davet | Görüntüleme : 627 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Haberler

Sezer referandum istedi

Sezer paketi referanduma sunulması için Başbakanlığa gönderdi. Bunun anlamı;
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, cumhurbaşkanını halkın seçmesine yönelik anayasa değişikliği paketini onayladı.

Sezer paketi, halk oyuna sunulmak üzere Başbakanlığa gönderdi...
Referandum isteği 1. madde ile ilgili. Zira bu madde Anayasa değişikliği için gerekli olan oyu alamamıştı.

Sezer yasayı Başbakanlığa "Referandum isteği" ile göndermesi hükümete zaman kazandıracak. Bu şekilde iletmesi ile 45 günlük bekleme süresi ortadan kalkmış oluyor.

Köşk'ten gelen açıklamada Sezer'in paketle ilgili Anayasa mahkemesine başvuracağı ...
Read more : Sezer referandum istedi | Görüntüleme : 577 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Haberler

ÖSS ile ilgili 16 önemli uyarı

(Bugün siyaset, kuzey Irak falan yok. Pazar günü 1 milyon 500 bin öğrenciyi, yakınlarını da sayarsak yaklaşık 10 milyon insanı ilgilendiren ÖSS var. Bu nedenle bugün işimiz ÖSS rehberliği olsun.)

ÖSS en sert ve en keskin yaşam virajı. Savrulanlar, güvenle dönenler ve virajda kalakalanlar. Çok acımasız bir sınav. 3 saat 15�lık bir zaman diliminde sizden tüm hayatınızı etkileyecek bir performans bekleniyor. Telafisi var ama a da gençliğinizin 1 yılını götürüyor.

İşte sınavla ilgili 16 uyarı: ...
Read more : ÖSS ile ilgili 16 önemli uyarı | Görüntüleme : 899 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Haberler

Askerin Başına Çuvalı RTE İstedi....

AKP'li Danışmandan şok itiraf: Süleymaniye'deki askerin başına çuval geçirilmesini Erdoğan istedi.."
Alıntı yapılan kitap: AKP İntihara Gidiyor
Yazar: Ahmet AKGÜL
Basım: İstanbul 2007
Alıntı yapılan sayfalar: 278, 279Askerin Başına Çuvalı RTE İstedi

Kitabın yazarı Ahmet Akgül kimdir?

1949 doğumlu, inşaat ustası ve marangoz derviş Hacı Behzat Efendi'nin oğlu.Küçük yaşlardan itibaren Kur'an-ı Kerimi, tecvidi, Osmanlıca mızraklı ilmihali ve diğer temel dini bilgileri Hacı Dursun Efendi'den öğrenmiştir. Şu anda Medine'de hocalık yapan Hafız Mustafa Albayrak'tan Kur'an dersleri ...
Read more : Askerin Başına Çuvalı RTE İstedi.... | Görüntüleme : 784 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Sezer "referandum" dedi

Resim

Sezer "referandum" dedi
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi ve seçimlerin 4 yılda bir yapılmasını öngören anayasa değişikliği paketini, halkoyuna sunulmak üzere Başbakanlığa gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nin konuya ilişkin açıklamasında şöyle denildi:

''Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5678 sayılı 'Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'u, Anayasa'nın 175. maddesi uyarınca, halkoyuna sunulmak üzere yayımlanması için Başbakanlığa göndermişlerdir.

Sayın Cumhurbaşkanı, ayrıca Anayasa Mahkemesi'nde dava açacaklarını ifade etmişlerdir.''

Cumhurbaşkanı Sezer'in daha önce TBMM ...
Read more : Sezer "referandum" dedi | Görüntüleme : 663 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

vadi sezonu zirvede kapattı

SEZONU ZİRVEDE KAPATTI
Muhteşem Sezon Finali

14 Haziran Perşembe akşamı, muhteşem sezon finaliyle yaz tatiline giren Kurtlar Vadisi Pusu, birinciliği tüm sezon olduğu gibi yine kimseye kaptırmadı. İşte Kurtlar Vadisi Pusu’nun 9. bölümünün ratingleri…

Kurtlar Vadisi Pusu, sezon finaliyle genel izleyicide 11,90 izlenme oranı (rating), 40,80 izlenme payı (share) ile ve AB kategorisinde 11,50 izlenme oranı (rating), 38,00 izlenme payı (share) ile birinci oldu.

1KURTLAR VADISI PUSU SHOW 11,50 38,00
2KAVAK YELLERI KAND6,2021,60 ...
Read more : vadi sezonu zirvede kapattı | Görüntüleme : 695 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Güncel Meydan Çöp Tenekesi

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x