Zaman: Prş Mar 28, 2024 21:25

News News of GuncelMeydan

Site map of GuncelMeydan » Dizin : GuncelMeydan

Cenk Akyol NBA için gitti!

Resim

Cenk Akyol NBA için gitti!

Efes Pilsen'in genç oyuncusu Cenk Akyol, NBA takımlarından Atlanta Hawks ile antrenmanlara katılmak üzere ABD'ye gitti.. Akyol, "Efes ile sözleşmem devam ediyor. Olmazsa burada devam edeceğim. Ama olacak gibi duruyor" dedi..

THY'ye ait uçakla bu sabah Şikago'ya hareket eden Cenk Akyol'u, Atatürk Havalimanı'ndan ailesi ve arkadaşları uğurladı.

Cenk Akyol, 2005 yılında Atlanta Hawsk'ın kendisini seçtiğini ve o günden bu yana Efes Pilsen'de oynadığı 2 yılın kendisi için iyi geçtiğini ...
Read more : Cenk Akyol NBA için gitti! | Görüntüleme : 1034 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Basketbol

Serkan-Kaya durdu, Kerem devam!

Resim

Serkan-Kaya durdu, Kerem devam!

İspanya 1. Basketbol Ligi "ACB"de play-off yarı final maçlarında Kerem Tunçeri'nin forma giydiği Real Madrid, DKV Joventut'u yenerek finle yükselirken, Serkan Erdoğan ve Kaya Peker'in oynadığı TAU Ceramica, Vitoria Winterthur Barcelona'ya elendi..

Yarı final serisinin son maçları dün akşam oynanırken, evinde oynama avantajını iyi kullanan Real Madrid, DKV Joventut'u 65-61 yenmeyi başardı. Karşılaşmaya ilk 5'te başlayıp 16 dakika oyunda kalan Kerem, 3 sayı, 2 ribaunt, 1 asist ve 4 faul ...
Read more : Serkan-Kaya durdu, Kerem devam! | Görüntüleme : 1083 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Basketbol

Spurs Adım Adım Şampiyonluğa !

SPURS ADIM ADIM ŞAMPİYONLUĞA!

NBA final serisine bu sabaha karşı yapılan 3. maçla devam edilirken, Batı Konferansı şampiyonu San Antonio Spurs, Cleveland Cavaliersı bir kez daha yenerek seride 3-0 öne geçti. Ev sahibinde LeBron yetersiz kalırken, Spursde Tony Parker, Tim Duncan ikilisinin uyumu galibiyeti getirdi.

Şampiyonluk serisinin ilk 2 maçında sahasında Cavaliersı 2 kez mağlup eden Spurs, Cavaliersın sahasında oynanan 3. maçı da 75-72 kazanarak şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerledi.

Clevelanddaki Quicken Loans Arenada oynanan ...
Read more : Spurs Adım Adım Şampiyonluğa ! | Görüntüleme : 840 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Basketbol

Büyük sınava dört gün kala son taktikler!!!

4 gün kala son taktikler

Üniversite adayları için geri sayım başladı. ÖSS’ye sayılı günler kala gençler, pür dikkat kendilerine sunulan tavsiyeleri dinliyor, kendi sınav stratejilerini oluşturmaya çalışıyorlar. 195 dakika içinde hedefledikleri üniversiteye girebilmek için ter dökecek gençlerin kafasında hep aynı sorular var. ÖSS’ye bir hafta kala neleri yapmalıyım nelerden uzak durmalıyım ? Nasıl daha rahat bir sınav geçirebilirim? Ve tabii tüm bu soruların cevaplarını nasıl öğrenebilirim. İşte ÖSS öncesi huzurlu ve rahat bir hafta geçirebilmeniz ...
Read more : Büyük sınava dört gün kala son taktikler!!! | Görüntüleme : 1253 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Diğer

en büyük harekat geliyor(fatih çekirge)

EN BÜYÜK HAREKAT GELİYOR

Ankara’da toplanan toplanan güvenlik zirvesinin detaylarına ancak bu sabah ulaşabiliyorum…

Saat 07.30 sularında iki önemli telefon konuşması, zirvenin kapılarını açıyor….

Sevgili okuyucular; aslında şimdi size aktaracaklarım bir süredir hükümet ve asker arasında güvenlik konusunda oluşmuş “ortak hissiyatların” ve kararların dün kü zirvede daha rafine bir hale getirilmesinden ibarettir.

Şimdi detaylara girebiliriz….

Dün zirve öncesinde bölgenin bazı önemli valileri Ankara’da çok kritik değerlendirmeler yaptılar. Yeni direktifler aldılar. Bölge valileri yoğun insiyatif kullanma ...
Read more : en büyük harekat geliyor(fatih çekirge) | Görüntüleme : 1091 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Gazete Köşe Yazarları

El Fetih'ten boykot kararı

El Fetih'ten boykot kararı
Filistinli El Fetih hareketi, Gazze'de ateşkes sağlanana kadar, Hamas ile oluşturdukları ulusal birlik hükümetinin tüm kabine toplantılarını boykot edeceğini açıkladı.

El Fetih'in kararı hükümetten çekilme değil, ancak üyeliklerin askıya alınması anlamına geliyor.

El Fetih'in kararı, iki grup arasında son ayların en kanlı çatışmalarının yaşandığı iki günün ardından geldi.

Hamas'ın üstünlüğünü koruduğu gözlenen çatışmalarda, son iki günde 30'dan fazla kişinin öldüğü, 100'ü aşkın kişinin yaralandığı bildiriliyor.

Hem Filistin yönetimi lideri hem de ...
Read more : El Fetih'ten boykot kararı | Görüntüleme : 787 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Baykal:Terörü kavrayamıyor!

Terörü kavrayamıyor!
Başbakan Erdoğan’ın sınırötesi operasyon konusundaki açıklamalarına CHP lideri Deniz Baykal’dan tepki geldi. Baykal, “Erdoğan’ın açıklamaları, onun terör meselesini hiç kavramamış olduğunu gösterir” dedi.

Özel bir televizyon kanalında soruları yanıtlayan CHP lideri Baykal, Başbakan Erdoğan'ın Kuzey Irak'a olası bir operasyon konusunda söylediği, "Türkiye'deki teröristlerle mücadele bitti mi ki sıra Irak'takilerle mücadeleye gelsin' sözlerini eleştirdi.

Baykal, terörün Türkiye'nin en önemli konusu olduğunu söyledi.

Bu konuda yeni bir yaklaşım sergilenmesi gerektiğini ifade eden Baykal, terör örgütünün ...
Read more : Baykal:Terörü kavrayamıyor! | Görüntüleme : 714 | Yanıtlar : 4 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Kürtler, PKK kozunu kullanıyor

Kürtler, PKK kozunu kullanıyor

ABD’nin etkili gazetelerinden, Christian Science Monitor (CSM), Kuzey Irak’taki Kürt liderlerin Kerkük’ün denetimini ele geçirmek amacıyla PKK’yı bir pazarlık kozu olarak kullandığını, ABD’nin öncelikli olarak Irak’ta güvenliği sağlamaya çalıştığı için Kürt peşmergelere ihtiyaç duyduğunu yazdı.

Gazete, Türkiye'nin bölgeye kapsamlı müdahalesinin Irak'ta istikrarsızlığı daha da artıracağını ve İran'ın da askeri müdahalesine davetiye çıkartabileceğini iddia etti. CSM, şöyle devam etti:
"Olası sınır ötesi operasyon Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girme şansını yok etmese bile ciddi ...
Read more : Kürtler, PKK kozunu kullanıyor | Görüntüleme : 700 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Generallerden yanıt!

Generallerden yanıt!

Erdoğan 'Emekli paşalar saygı sınırlarını aşıyor' dedi. Emekli paşalardan yanıt gecikmedi..

Başbakan Erdoğan'ın televizyon televizyon dolaşmakla suçladığı emekli subaylardan tepki yağdı.

Biz halkı bilgilendiriyoruz

Emekli Tuğgeneral Armağan Kuloğlu: Bizim görevimiz toplumu provoke etmek değil, doğru bilgilerle donatmak, paylaşmak, yol göstermektir. Emekli olduktan sonra 8 yıl strateji merkezlerinde çalıştım. Ayrı bir tecrübe de edindim. Bilgi ve birikimimle değerlendirme yapıyorum.

Özgürlüğümüz var

Emekli Tümgeneral Osman Özbek: Bizler birer vatandaşız. Emekli olmuşuz, sivil vatandaşız, konuşma özgülüğümüzü ...
Read more : Generallerden yanıt! | Görüntüleme : 700 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

K.Irak sınırında olağanüstü önlemler

K.Irak sınırında olağanüstü önlemler

TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin 'güvenlik bölgesi' ilan ettiği ve PKK'lı teröristlere yönelik başlattığı operasyonlar sürdüğü Şırnak ve çevresinde operasyon yoğun olarak sürerken, güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. Stratejik bölgelerin tutulduğu bölgede arttırılan kontrol noktalarında insanlar ve araçlar didik didik aranıyor.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, PKK'lı teröristlere yönelik başlattığı 'Balyoz operasyonu' Şırnak'ın Cudi, Gabar Dağları ile Bestler Dereler bölgesinde sürerken, Genelkurmay Başkanlığı'nın Şırnak'ın İdil İlçesi'nden Hakkâri'nin Yüksekova İlçesi'ne kadar güvenli bölge ilan ettiği ...
Read more : K.Irak sınırında olağanüstü önlemler | Görüntüleme : 653 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x