Zaman: Cum Nis 19, 2024 15:45

News News of GuncelMeydan

Site map of GuncelMeydan » Dizin : GuncelMeydan

Yeşil Başlı Gövel Ördek [Ömer Baba]

Yeşil Başlı Gövel Ördek Klip

Yeşil başlı gövel ördek
Uçar gider göle karşı
Eğricesin tel tel etmiş
Döker gider, yâre karşı

Telli turnam sökün gelir
İnci mercan yükün gelir
Elvan elvan kokun gelir
Yâr oturmuş yele karşı

http://www.kurtlarvadisidizisi.net/images/download.jpg
Boyut: 18.2 MB
Cözünürlül: 640x480

Barzani'nin Türkiye'deki şirketleri

Barzani ve aşiretinin Türkiye'de 180 civarında şirketi olduğu tahmin ediliyor. Mesut Barzani'nin kişisel serveti ise iki milyar dolar civarında.

Barzani ve ailesinin Türkiye'de hemen her alanda şirketleri var. Bunlardan bazıları şöyle;

-TATİLYA BARZANİ'DE: Türkiye'nin "Mini Disneyland"ı Tatilya Barzani ailesine geçti. Bayındır Holding'in kurduğu Tatilya, iflasın ardından Barzaniler tarafından satın alındı. Malaşin Barzani, Tatilya'yı 1.1 milyon dolara satın aldı.
-İÇKİ VE SİGARA; Neçirvan Barzani’nin şirketleri Irak’taki içki sigara, çay, şeker ve pirinç ihtiyacının neredeyse tümünü tek ...
Read more : Barzani'nin Türkiye'deki şirketleri | Görüntüleme : 768 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Ve> Eledim eledim türküsü

Eledim eledim türküsü

Aysun dereci dizide çalan kendi orjinal türküsü

BURADAN DOWLOAD
Read more : Ve> Eledim eledim türküsü | Görüntüleme : 1477 | Yanıtlar : 7 | Dizin : Güncel Meydan Çöp Tenekesi

ABD,İhlalin Genelkurmay'ın Sitesinde Yeralmasından Rahatsız

ABD, ihlalin Genelkurmay'ın sitesinde yeralmasından rahatsız oldu

İki Amerikan F-16'sının geçtiğimiz perşembe günü Hakkari-Üzümlü bölgesindeki sınır ihlali Ankara'nın gündeminde. ABD hava sahası ihlalinin nedenini 'pilot hatası' olarak tanımlıyor. Konuyu incelediklerini belirten ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, ''Biz konuyu kapanmış sayıyoruz'' dedi.
Wilson, ihlalin bir kaza olduğunu söyledi ve "Pilot, uçuş sırasında Irak'ın kuzey kısmında sınırın yerini yanlış anlamış" dedi.
Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun ile olayı değerlendirdiklerini belirten Wilson, "Konuyu araştırdık. Biz konuyu kapanmış ...
Read more : ABD,İhlalin Genelkurmay'ın Sitesinde Yeralmasından Rahatsız | Görüntüleme : 803 | Yanıtlar : 4 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Avrupa'daki minare düşmanları !

http://image.haber3.com/haber/91976.jpg
"İslamın Avrupa'yı ele geçirmesini ve şeriatı simgeledikleri" gerekçesiyle minarelerin yasaklanması istendi.

İsviçre'de koalisyonun en büyük ortağı sağcı Halk Partisi, 'İslamın Avrupa'yı ele geçirmesini ve şeriatı simgeledikleri' gerekçesiyle minarelerin yasaklanması amacıyla referandum kampanyası başlattı

İsviçre'de, dini bir simge olduğu gerekçesiyle camilere minare yapılmasının yasaklanması isteniyor. Dört partili koalisyon hükümetinin en büyük partisi olan sağcı İsviçre Halk Partisi, minarelerin yasaklanmasına imkân verecek anayasa değişikliğinin yapılması amacıyla referanduma gidilmesi için imza kampanyası başlattı. Halkın da yüzde 43'ü ...
Read more : Avrupa'daki minare düşmanları ! | Görüntüleme : 632 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Psikolojik İlkyardım

Kriz nedir?

Slaikeu krizi bireyin daha önce karşılaştığı durumlarla baş etmede başarılı olduğu problem çözme becerilerinin artık etkili olmadığı geçici bir organizasyonsuzluk, kötülük durumu olarak tanımlar.

Yaşama düşen bir bomba gibi de tanımlanabilecek kriz durumunda kişi çok çabuk doğru bir şey yapmak gerektiğini hissetmesine rağmen ne yapacağını bilememe durumu yaşar. Diğer bir ifade ile de var olan dengenin bozulduğu durumdur. Denge ne kadar şiddetli bozulursa yeni dengenin kurulması yani krizin atlatılması da o oranda ...
Read more : Psikolojik İlkyardım | Görüntüleme : 1132 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Diğer

Panik Atak

Panik atağı nedir?

Yoğun korku ve huzursuzluk durumunun olduğu, aniden başlayıp, rahatsızlığın en geç 10 dakika içinde en üst düzeye ulaştığı ve 13 adet vücutsal ve düşüncesel belirtiden, en az 4 unun varolduğu bir kaygı nöbetidir. Bu 13 belirti şunlardan oluşmaktadır:

1- çarpıntı,kalp hızında artış,kalp seslerini duyuyor gibi hissetme
2- terleme
3- titreme ve ya sarsılma hissi
4- boğulma ya da nefes alamama, nefesinin yetmediği hisleri
5- tıkanma ,soluğun kesilmesi hisleri
6- göğüste ağrı veya ...
Read more : Panik Atak | Görüntüleme : 1269 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Diğer

Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma

Sınav Kaygısı Nedir?
Beklenen sınavlardan kaynaklanan stresin doğurduğu karmaşık fizyolojik ve duygusal tepkilerdir.

Sınav Kaygısının Nedenleri Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları,
Yüksek beklenti düzeyi,
Mükemmeliyetçi yaklaşım,
Görev ve sorumlulukları erteleme,
Başarısız olma ve değerlendirilme korkusu vs.

Sınav Kaygısının Fiziksel Belirtileri
Kalp çarpıntısı,
Hızlı nefes alıp-verme,
Nefes darlığı,
Terleme ve/veya titreme,
Mide şikayetleri,
Karın ağrısı,
Bağırsak hareketlerinde değişme (ishal-kabızlık),
Organize olamama,
Başağrısı,
Baş dönmesi,
Huzursuz uyku, kabus görme, aşırı uyku veya uykusuzluk,
Konsantrasyon bozuklukları, ...
Read more : Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma | Görüntüleme : 803 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Güncel Meydan Çöp Tenekesi

Keş olsaydın ne yapardın¿?

Herhangi bir şeyin, keşi olsan ne yapardın, ne ederdin, neler söylerdin¿? :D

Not: ( -kolik, -ist, ... bağımlısı, ... aşığı ) ekleri, kelimeleri vb. tabirler geçerlidir. Hâl ve durumunuz, zaten herhangi bir keşlik içindeyse, mühim değil. :twisted:
Read more : Keş olsaydın ne yapardın¿? | Görüntüleme : 745 | Yanıtlar : 11 | Dizin : Güncel Meydan Çöp Tenekesi

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147918 ileti • Toplam 45546 başlık • Toplam 24813 üye

x