Zaman: Cmt Tem 11, 2020 0:39

News News of GuncelMeydan

Site map of GuncelMeydan » Dizin : GuncelMeydan

Cahiliye Devri

Cahiliye, cahil insanların yaşadığı dönem manasına gelmez. Cahiliye, bir devrenin adıdır. Cahiliye olageldiği coğrafyada yaşayan insan topluluğu içerisinde aklı selim, bilgili, öngörülü, kültürlü insan enflasyonu yaşanması demektir.
Cahiliye devrinin uzun sürmesi olageldiği toplumda onarılamaz yaralar geri dönülemez gedikler açacaktır.

Türkiye, siyasal islamın iktidara gelmesiyle ve öncesinde yeşil kuşağa yol verilmesiyle çok hızlı bir şekilde cahiliye devrine geçiş yaptı. Geneli İmam Hatip Lise mezunu olan kadrolar bilime ve müspet ilimlere şiddetle karşı çıkmakta, bunlarca din ticari ...
Read more : Cahiliye Devri | Görüntüleme : 291 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Sizin Makaleleriniz


Ölenlere neden otopsi yapılmıyor?

"Covid-19 salgını" denilen korku kampanyası sırasında bütün dünyayı kaplayan yalanların oluşturduğu kalın sis tabakası dağılmaya başlayınca, somut ve net gerçekler ortaya çıkmaya başladı. Bütün dünyada, bilimsel gerçek diye dayatılan kabuller ve buna bağlı olarak uygulanan tedavi yöntemleri sorgulanıyor.
Resim
Türkiye'de bu sorgulamayı yapanlardan biri olan kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Gülümser Heper, veryansıntv.com'da yayınlanan "Covid-19 Bilim Kurulu bilimsel midir?" başlıklı yazısında, Aging adlı dergide yayınlanan makaleden alıntılar yaparak şu bilgileri verdi:

* Covid-19 ölümlerinde eşlik eden ...
Read more : Ölenlere neden otopsi yapılmıyor? | Görüntüleme : 242 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Arslan BULUT


Ayasofya mı? / Zahide UÇAR

AYASOFYA MI?
Tarlalar ekine, meralar hayvana doydu(!).. İşsiz kimse kalmadı(!).. Fabrikalarımız ülkeye yayıldı(!).. Üniversitelerimiz dünya üniversiteleri ile yarışıyor(!).. Şirketler Üniversitelerle el ele vererek kurduğu argelerde çağı yakalayan ve geleceğe yönelik bilimsel çalışma yapıyor(!). Teknoloji üretiyor(!)..
Devlet yurtları 3 yıldızlı otel seviyesine gelince, özel yurtlara ihtiyaç kalmadı(!).. Çocuklarımız devlet baba güvencesinde, devlet ana şefkatiyle korunarak okullarına devam ediyor(!)..

İhracatımız ithalatımızı geçti(!).. Türkiye istikrarlı bir şekilde büyüyor(!).. PKK ve diğer terör örgütleri kendini lağvetti(!).. Komşularımızla iyi ilişkiler ...
Read more : Ayasofya mı? / Zahide UÇAR | Görüntüleme : 215 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Zahide UÇAR


Laik Devletin Düşmanları - Yusufhan Güzelsoy

Laiklik, ülkemizde, kasıtlı olarak sekülerizmle birbirine karıştırılmıştır. Basit tanımıyla, laiklik, din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıdır. Ancak bu, devletin dinleri tanımadığı anlamına gelmez. Örneğin, ülkemizde Diyanet İşleri vardır. Dini bayramlar resmi tatil ilan edilir. Devletin toplumu din dışı bir yaşam tarzına yönlendirme amacı yoktur.

Söz gelimi, bir öğrenci, okullar arası futbol turnuvasına katıldı. Maçtan önce dua ediyor, kendi inancı gereği Tanrıdan yardım istiyor. Laik devlet, buna müdahale etmez. Bu örneği neden verdiğimi ise birazdan daha ...
Read more : Laik Devletin Düşmanları - Yusufhan Güzelsoy | Görüntüleme : 149 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Gazete Köşe Yazarları


Vakıfbank yönetimine atanan Hamza Yerlikaya üniversiteyi sahte diplomayla bitirmiş

Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na atanan Hamza Yerlikaya'nın sahte lise diplomasıyla üniversiteye kayıt yaptırmaktan yargılandığı ortaya çıktı.
Resim
Eski Milli güreşçi Hamza Yerlikaya, Vakıfbank Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Atama işlemi KAP’a bildirilerek resmiyet kazanırken Gerçekgündem’de yer alan habere göre, kariyerinde ulaşılması güç bir spor geçmişi olan Hamza Yerlikaya’nın uzmanlığı dışındaki alanlarda görev yapması, eğitim durumunu gündeme getirdi. Türkiye Gazetesi’nin arşivinde yer alan bir haberde, Hamza Yerlikaya’nın 1999 yılında sahte diploma nedeniyle hakim karşısına çıktığı belirtiliyor. ...


Çayın başkenti Rize'de kaçak çay yakalandı: Çay üreticiliği de mi bitti ki…

Rize'de geçtiğimiz gün devrilen bir TIR'ın dorsesinden kaçak çay sevkiyatı çıktı. Kazada TIR şoförü hayatını kaybederken, kaçak çayın İran'dan getirildiği iddia edildi. Skandalın ortaya çıkması çay şehri Rize'yi karıştırdı.
Resim
Rize'nin İkizdere ilçesinde TIR'ın devrilmesi sonucu bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.
İbrahim Karaca idaresindeki 76 DE 713 plakalı TIR, Sivrikaya köyü Çığ Tüneli mevkisinde devrildi. Sürücü, kaza yerinde hayatın kaybetti, oğlu Sergen Karaca yaralandı.

Sağlık ekiplerince İkizdere Devlet Hastanesine kaldırılan Karaca'nın hayati tehlikesinin bulunmadığı ...


DEMOKRASİ ÜZERİNE (VIII)

DEMOKRASİ ÜZERİNE (VIII)
Bu yazı dizisini sonlandırırken; ‘demokrasi’ kavramının ‘diktatörlük’le tamlaması gerçekte bir oxymore mudur yoksa bilimsel/felsefî bir yorumu da olabilir mi diye sorulabilir?
Burada öncelikle Lenin’in Cumhuriyeti “halkın silahı” (armement du peuple) olarak gördüğünü ve “Devlet ve dinin ayrılmış olması, bütüncül demokratik özgürlükler ile köktenci ekonomik reformlar” gibi liberal programa sahip çıktığını ve ilk ağızda ‘sosyalist diktatörlük’ değil ama ‘demokratik diktatörlük’ü savunduğunu belirtelim.
Öte yandan, Troçki ve Parvus’ün savundukları ‘sürekli devrim’ (révolution permanente) kuramı ...
Read more : DEMOKRASİ ÜZERİNE (VIII) | Görüntüleme : 168 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı


ÖP BABANIN ELİNİ!

ÖP BABANIN ELİNİ!

Yalanı, gerçeği saklamayı bıraktılar, doğruyu söylemekte sakınca görmediler, nasıl olsa dünya önlerinde eğilmiş, algılar tutsak.

Beklenen (?) aşının GDO’lu olduğu nihayet açıklandı;

“İngiltere merkezli haber ajansı Reuters'a konuşan Avrupa Birliği yetkilileri corona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında yeni bir adım atılacağını duyurdu. İki kaynak, gelecek haftadan itibaren GDO'lu corona virüsü aşıları için test sürecinin hızlandırılacağını açıkladı. Sözcü, 10 Haziran 2020”

Aşı bekleyenler, aşının genetik olacağını, aşı bahanesiyle insanların çipleneceğini, doğal insan yapısıyla oynanacağını ...
Read more : ÖP BABANIN ELİNİ! | Görüntüleme : 331 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Feza TİRYAKİ


Türk’üm Demek - Yusufhan Güzelsoy

Milletimizin yaptığı en büyük hata, “Türk’üm” demekten, özellikle insaniyet ve din adına kaçınmamızı salık veren kimselere kulak vermesidir. Bu türlü zararlı nasihatlarda bulunan kimselerin birçoğu, ya bir Alman, İngiliz ya da Amerikan NGO’sunun “etki ajanı” statüsündeki adamı ya da bilerek, bilmeyerek bunların söylemlerine yarar sağlayan düşünceler içerisine giren birtakım vatanseverlerdir.

Türk’üm demek, ne insanlığa, ne dine zarar verir. Türk’üm demek, sömürgeci güçlerle aramıza bir sınır çizmek, onlara karşı mücadele bayrağını açmaktır. Sömürgeci güçler, daima milli ...
Read more : Türk’üm Demek - Yusufhan Güzelsoy | Görüntüleme : 185 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Gazete Köşe Yazarları


Zulme Tepkisiz Kalmak, Yeni Zulümlere Işık Yakmaktır… ALİ ERALP

Zulme Tepkisiz Kalmak, Yeni Zulümlere Işık Yakmaktır…

Bu ülkenin insanları nice zulümler gördü. Nice sıkıntılar yaşadı. Nice çileler çekti.

Nice yurtseverler, aydınlar, yazarlar, çizerler, politikacılar haksız, hukuksuz yere zindanlarda ömür çürüttüler. Acılar içinde boğuldular.

Nazım Hikmet yıllarca dört duvar arasında kaldı; güneşi, gökyüzünü yasakladılar ona.

Ama sağcısı da solcusu da tüm dünya onu tanıyor, seviyor şu anda. Şiirleri elden ele dolaşıyor.

Ona o zulmü çektirenler, reva görenler lanetle anılıyor. Tarihin çöplüğünde ...
Read more : Zulme Tepkisiz Kalmak, Yeni Zulümlere Işık Yakmaktır… ALİ ERALP | Görüntüleme : 386 | Yanıtlar : 3 | Dizin : Ali ERALP


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 143310 ileti • Toplam 43071 başlık • Toplam 24608 üye

x