Zaman: Cum Mar 29, 2024 8:14

News News of GuncelMeydan

Site map of GuncelMeydan » Dizin : GuncelMeydan

Atatürk'ün Çocukluk Anıları: Kaplan

ATATÜRK'ÜN ÇOCUKLUK ANILARI
KAPLAN
Selanik'teki evde Atatürk'ün abileri Ahmet ile Ömer konuşuyordu.
Ömer: Hayvanat bahçesinde kaplanların olduğu bölüme bir adam düşmüş. Kaplanlar, onu yemiş. Neden ama? Neden bir kaplan insanı yer?
Ahmet: Bunu ben de çözemedim. Kaplan insanların tutsağı ama insanı yiyor. Diğer insanların intikam alabileceğini düşünemiyor. Olayı ben de duydum. İnsanlar, o kaplanı vurmuş. Herhalde kaplan bir geyiği veya insanı yiyecek olarak görüyor. İnsan bir dereceye kadar akıllı bir yaratık. Kaplanda bu yok. Kaplanda ...
Read more : Atatürk'ün Çocukluk Anıları: Kaplan | Görüntüleme : 73 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Mustafa Kemâl ATATÜRK

DİLERİZ TARİH TEKERRÜR ETMEZ... Dr. Noyan UMRUK

DİLERİZ TARİH TEKERRÜR ETMEZ... Dr. Noyan UMRUK

Klasikleşmiş malum U dönüşlerinden sonra, tıpkı verilen ve fakat yerine getirilmeyen sözlerle kıta sahanlığı ve hava sahası sorunları çözüme kavuşturulmadan Yunanistan'ın NATO'ya dönüş sürecinde olduğu gibi, kendi kamuoyunda oldukça yıpranmış Biden'la yapılan görüşmeler sonucu oluşan İsveç'in de NATO üyeliğinin kabulüne ilişkin Cumhurbaşkanlığı iradesini içeren teskere TBMM'ce onaylandı...

En azından F 16 sorunu henüz kongreden(Temsilciler Meclisi+Senato) geçmeden verilen bu onayın hemen ardından Pentagon Müsteşarı Wallander hemen Montrö sözleşmesinin yürürlükten ...
Read more : DİLERİZ TARİH TEKERRÜR ETMEZ... Dr. Noyan UMRUK | Görüntüleme : 263 | Yanıtlar : 5 | Dizin : Genel - Güncel Konular

MERKEZ BANKASI’NIN ‘İ’Sİ

MERKEZ BANKASI’NIN ‘İ’Sİ
Bugünlerde hakkında çok şey söylenilen Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası üzerine kimi açıklamalar yapmak zorunluluğu doğmuş bulunuyor.
Öncelikle de, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası mıdır yoksa Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası mı diye sorulabilir.
Eğer ikincisi doğru ise, niye Cumhuriyeti değil de kısaca Cumhuriyet?
Tıpkı Cumhuriyet Savcısı’nda olduğu gibi Cumhuriyet’e bu vurgu niye?
Devlet’in adı Türkiye Cumhuriyeti olduğu halde, bu kurumların kuruluşunda savcı ve Merkez Bankası’nın adlandırılmasında ‘Cumhuriyet’ denilerek neden bir ayrıcalık gözetilmiş?
Örneğin Fransız ...
Read more : MERKEZ BANKASI’NIN ‘İ’Sİ | Görüntüleme : 127 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Exploring mobile music culture: What you need to know about ringtones

This is something that has recently fascinated me and I want to share my thoughts with all of you about the mobile music culture and these little tunes that are becoming an indispensable part of our daily lives. we.

Ringtones are no longer just alerts but an extension of our personality. They can reflect our musical preferences, current mood, or even our lifestyle. The idea that something as simple as a ringtone could add a ...
Read more : Exploring mobile music culture: What you need to know about ringtones | Görüntüleme : 103 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

HATÇA TEYZE’DEN :"DURUM BU DURUM..."Dr. Noyan UMRUK

HATÇA TEYZE’DEN :"DURUM BU DURUM..."Dr. Noyan UMRUK

Hatça teyze bizim Davazlı'nın anası...
Ve de ömür kadındır doğrusu...

Günlerden bir gün mahkemede tanıklığına ihtiyaç duyulur...

Yargıç, sanık ve davacıyı yakından tanıyan Hatça teyzeyi tanıklık etmesi için kürsüye çağırır. Hatça teyze tanık iskemlesine oturur.

Sanığın avukatı kadına yaklaşır.

- Hatça teyze sanığı tanıyor musun?

-Teyze yanıtlar : “Danımam mı yezidi… Çocukluğundan belli baş belasıydı sate. Yalandan dolandan gayrı işi yoğdu ki…Çalıp, çırpmakta üstüne yoğdur… Hırsı aglını aşıvence, ...
Read more : HATÇA TEYZE’DEN :"DURUM BU DURUM..."Dr. Noyan UMRUK | Görüntüleme : 430 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

İTİBARDAN TASARRUF

İTİBARDAN TASARRUF
Türkiye’de Kaçak Saray’ın giderlerinin Milyon Tl’leri bulduğu ve her geçen gün arttığı şekilde haberler yapılmakta.
Bu şaşaanın savunulması ise, ‘itibardan tasarruf olmaz’ biçimde olmaktadır.
Ki, artık halk tarafından benimsenmiş olduğu bile söylenebilir.
Neo-patrimonial sultanlık, ‘Şahsım Devleti’ ya da ‘Tek Adam’ rejimlerinde ‘itibar’ın nasıl sağlandığına ilişkin dünya genelinde örnekler ise az değil.
Bugün Yılmaz Özdil’in Youtube kanalından aktardığı örneklere bakılacak olursa; örneğin Yemen’i bugünkü iç ve dış çatışma ortamına sürükleyerek kaçan ‘Tek Adam’ı Ali ...
Read more : İTİBARDAN TASARRUF | Görüntüleme : 143 | Yanıtlar : 4 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

TÜRKİYE ‘GAZZE’Sİ

TÜRKİYE ‘GAZZE’Sİ
Lafı dolandırmadan söyleyelim; Türkiye’nin güneyinde yeni bir ‘Gazze’ doğuyor.
Terör koridoru, Kürt koridoru ya da her ne adla adlandırılsa adlandırılsın bu bölge, yani Türkiye’nin güneyinde 1300 km uzunluğunda 30km derinliğinde bir ‘Türkiye Gazzesi’ oluşmaya başlamıştır.
Hulusi Kalkan’ı, Yaşar Pençe’si ya da Metin Kilidi gibi tumturaklı adlandırmalarla, işbu bölgede yollar ve binalar, kısaca anlamsız ama belli bir ‘kör strateji’ doğrultusunda önemli ‘kamu harcamaları’ yapılmaktadır.
Baştan bir özelliğimi anımsatmak isterim.
Bilmediğim konularda konuşup yazmayı sevmem. ...
Read more : TÜRKİYE ‘GAZZE’Sİ | Görüntüleme : 114 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

DİLİNİZİ EŞEK ARISI SOKSUN !

DİLİNİZİ EŞEK ARISI SOKSUN !
Özellikle ayıplanacak bir kullanım için ‘dilini eşek arısı soksun!’ denilmektedir.
O nedenle, ‘sosyal medya’ denilen ve nasıl kullanılacağını henüz beceremediğimiz ortamlarda kullanılan dil için, ‘dilinizi eşek arısı soksun’ demek pek haksız sayılmayabilir.
Bir de ‘Google’, ‘Wikipedia’ gibi ‘sosyal ansiklopediler’ var.
Neredeyse tüm dünyanın kullandığı ve hepimizin başvurduğu bir ‘kaynak’ olarak görülmektedir.
Ancak, bendeniz her seferinde soruşturmamı bir başka kaynakla doğrulatmak gereği duymaktayım.
Ki, çoğu kez, bu kuşkumda ‘haklı’ çıktığımı söyleyebilirim. ...
Read more : DİLİNİZİ EŞEK ARISI SOKSUN ! | Görüntüleme : 123 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Mükemmel Kız Arıyorum.

- Merhaba Murat
- He ney! Ne dedin Mehmet?
- Merhaba dedim ne düşünüyorsun?
- Bir kız arkadaşım olsun diye hayalini kuruyordum.
- Eee vardı ya, Demet’e ne oldu?
- Ayrıldık.
- Neden?
- Çok kaprisliydi.
- Yaaa! Önceki Hatice’nin neyi vardı?
- Düşünceleri farklı birazda asiydi.
- Ya Gökçen’in neyi vardı?
- Biraz şişman ve gözlerinden hoşlanmıyordum.
- İyide Murat sana nasıl bir kız bulalım?
- Sarı saçlı uzun boylu…
- Dur dur tekrar ...
Read more : Mükemmel Kız Arıyorum. | Görüntüleme : 257 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Gazete Köşe Yazarları

DEGİŞİM

DEGİŞİM
Türkiye’deki ‘rejim’in ne olduğunu en berrak biçimde görmek için, bir reklamı anımsatmak istiyorum :
Şirket sahibi, çalışanlardan birine şöyle diyor; -Ömer, bundan böyle bu şirkette en son sözü sen söyleyeceksin!
Ömer, şaşkın ve biraz da utangaç; -Ben?...
-Evet, diyor patron, ben ne söylersem ‘tamam’ diyeceksin.
Eksiksiz bir Türkiye fotoğrafı…
Kimilerinin ‘Cumhurbaşkanı’ dedikleri, ‘Sultan Halife’ ya da ‘Halife Sultan’ ne derse, bu ‘Millet’, bu ‘Milletin temsilcileri’, bu ‘Devlet’in ordusu’, ‘Emniyet güçleri’, ‘Gayri nizami harp örgütleri’, ...
Read more : DEGİŞİM | Görüntüleme : 120 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x