Zaman: Prş Nis 25, 2024 15:52

News News of Sizin Makaleleriniz

Site map of Sizin Makaleleriniz » Dizin : Sizin Makaleleriniz

Türkiye’de Aslında İfade Özgürlüğü Var !

Orhan Pamuk’un söyledikleri,

Nobel Barış Ödülü sahibi Orhan Pamuk, İsviçre’nin Tagesanzeiger’le yaptığı bir konuşmada, Türkiye’de 1915-1917’de Ermenilere yönelik etnik temizlik yapıldığından ve 1984 yılından bu yana da Kürtlere kötü davranıldığından söz ederek şöyle dedi:

“Bu topraklarda 1 milyon Ermeni, 30 bin Kürt öldürüldü ve benden başka hiç kimse bunu söylemeye cesaret edemiyor. O halde ben yapıyorum ve bu yüzden benden nefret ediyorlar.”

Hrant Dink’in Söyledikleri,

Türkçe ve Ermenice yayımlanan Agos Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Hrant ...
Read more : Türkiye’de Aslında İfade Özgürlüğü Var ! | Görüntüleme : 747 | Yanıtlar : 0

Bu Seçimlerde Oyum AKP'ye

Resim
Memlekette herşey çok normal.
Cari açığın tavan yaptığı tamamen yalan.
Ekonomimiz ilk on da Allah'a bin şükür.
Emekli'nin geçim derdin de olduğu, işçi'nin açlık sınırının altında yaşadığı hep hayal ürünü.
Asıl karnı aç olan ve geçinemeyen benim vekillerim mesela.
Ülkemizde terör falan da yok.
Son on yılda artı hikayelerine de sakın inanmayın.
Başbakanımızın bir taşeron olduğu sözleri mi, hep bu Amerikancıların işi.
Oysa Başbakan tam bir emperyalist düşmanı.
Bakın demeçlerine, yalan mı diyecek koskoca ...
Read more : Bu Seçimlerde Oyum AKP'ye | Görüntüleme : 737 | Yanıtlar : 0

YAZI-YORUM: BAŞIMIZDAKİ BÜYÜK BELA: BOP'UN ANLAMI: ?!...

“BOP” DEĞİL “BİP”
“BÜYÜK İSRAİL PROJESİ”
Merkez üssü olarak Washington – Beyaz Saray'ı kullanan Emperyalizm, taşınmaya karar verdi. Yeni taşınacağı adres olarak ta İstanbul'u gözüne kestirmiş görünüyor. Washington'u geçici üs olarak kullandığı anlaşılan Emperyalizm'in ağababaları durumundaki Yahudi sermaye sahipleri, artık gerçek evlerine (yuvalarına: vaadedilmiş topraklara) geçmeye hazırlanıyor. Büyük ortadoğu projesi “BOP”un, aslında başkenti İstanbul olan Büyük İsrail Devleti (İmparatorluğu) Projesi olduğunu gösteren ipuçları:
1) Atlantik eksenli Kapitalist-Liberalist dönemin sonuna gelinmiştir ve Emperyalizm kendine bir çıkış ...
Read more : YAZI-YORUM: BAŞIMIZDAKİ BÜYÜK BELA: BOP'UN ANLAMI: ?!... | Görüntüleme : 1054 | Yanıtlar : 0

DOORSIM ..

Bu topraklarda yaşayan bu millet türk olamama ,başka ırktan olma telkinine elbirliği ile neden bu kadar zorlanıyor acaba anadolu dediğimiz gen havuzunda kim hangi ırktan geliyor bilenvarmı,asırlar süren bir devşirme kültüründe ırk-mırk kalırmı acaba? ( Atatürk de biraz kafa yormuş bu işe ama bence oda işin içinden çıkamamış ve ne mutlu türküm "*diyene*" deyip kestirip atmış ) . Birde gerçekten tarih biliyormuyuz onu sormak lazım , ben pek bilmediğimi hemen söyleyeyim en azından . Ancak ...
Read more : DOORSIM .. | Görüntüleme : 610 | Yanıtlar : 0

Dersim'i unuttum

Son gunlerde artik yandas medyanin destegi ile gemi iyice aziya aldi hukumet. Zir cahil basbakanimiz cikiyor: Dersim'de olanlar icin ozur dilerim diyor. Daha sonra utanmadan, Dersim olaylari ile ilgili bilgim, tarih ile uzaktan yakindan alakasi olmayan birinin yazdiklari ile sinirli diyor.

Ben bu kadar sacma bir aciklama duymadim. Sen Turkiye Cumhuriyeti basbakanisin. Adama demezler mi: bilginin olmadigi bir konu icin neden ozur diliyorsun? Ne idugu belirsiz kisilerin yazdiklarini okuyarak bilgi toplayacagina, gercek tarihcilerin yazdiklarini okusana. ...
Read more : Dersim'i unuttum | Görüntüleme : 733 | Yanıtlar : 0

Senin bedelin kac para Tayyip Efendi?

Herseyin degerini para ile olcen zihniyeti cok da sorgulamamak gerek. Bu Tayyip degil mi varini yogunu, butun degerlerini para ugruna degistiren?
Daha dune kadar hem laik hem musluman olunmaz dedi, sonra degisti! Sahipleri ne isterse onu yapmaya, onu soylemeye devam edecektir. Bugun bedelli askerlik icin aynisini yapiyor.
Yarin sahipleri dinini degistir dese hic tereddut etmeden cikar ben gercek dini buldum, asil din yahudilikmis der.
Zaten milliyeti yok. Bir kere bile Turklukle ilgili guzel bir soz ...
Read more : Senin bedelin kac para Tayyip Efendi? | Görüntüleme : 726 | Yanıtlar : 0

İttifak Çadırdıyor...

Durumu net olarak ortaya koyma zamanı geldi de geçiyor bile.

ABD sermayesinin temsilcisi liberaller + Brüksele bağlı AB ci liberaller + Ayrılıkcı Kürtler ve son olarak da Ilımlı İslamcı cemaatin; Türkiye Cumhuriyeti, TSK ve Ulusalcı aydınlara karşı oluşturduğu ittifak çadırdamaya başladı.

Ülke sermayesinin yeşillenmesi ile birlikte özellikle son seçimlerde elede ettikleri güç ile iyice antidemokratik işler yapmaya başlayan ılımlı İslami kesim ve cemaat destekli kesim ilk olarak ABD ye dayanan liberallerimizi küstürdü. Gazetelerindeki yerlerinden etti, ...
Read more : İttifak Çadırdıyor... | Görüntüleme : 671 | Yanıtlar : 0

Kim Olalım Bu Defa..?

Öyle genişlemeden sorumlu devlet İmparator'u gelmişti dünya'ya evet ammaaa şimdi yok.. Ha gelir mi birdaha öyle bi devlet basireti, öyle bir yürek ve zeka alır başını gidermi sınır ötesine geçer mi sahne arkasına oyunun yönetmeni olacak Er kişi zuhur eder mi Türk kanına birdaha..???
Aslaaa.. O devir, Osmangazi ile başladı Fatih ile devam etti Mustafa Kemal ile son buldu.. Şimdi siz Türkler yeni bir zeka umması içinde bertaraf etmekle meşgul olduğunuz davadan en az kayıpla ...
Read more : Kim Olalım Bu Defa..? | Görüntüleme : 50143 | Yanıtlar : 0

Emperyalizm ortadoğuda herkes için biçtiği roller ile senaryosunu sahneliyor.

Emperyalizm ortadoğuda herkes için biçtiği roller ile senaryosunu sahneliyor.

Eskinin dönek maocusu tv lerde saldıran grubun suriye destekli bir komutanın grubu olduğunu açıklıyor, bugünkü yazısında da pkk nın suriye ve iranın kucağına oturduğunu işaret ediyor.

Başbakan çıkıyor toplantıdan PKK nın arkasındaki ülkeleri biliyoruz, destekçilerinden hesap soracağız mealinde konuşuyor. Onun kastettiği tabii ki Suriye, sakın bizim görüşümüz olan PKK terörünü yaratan,destekleyen ve bugünlere getiren İngiltere, Fransa, ABD gibi emperyalist ülkeleri kast ettiğini sanmayın.

Türkiye ile Suriyeyi ...

Sayın Başbakanım

Biz güzel şeyler yaptık. "Ohal"i kaldırdık,
açılım yapacağız dedik, gittik biz de açılım yapılsın dedik...
Açtık herşeyimizi...
Açıklarımızı görenler de açıklarımızı değerlendirdi, o açıklarımızdan faydalandılar...
Biz çok güzel şeyler yaptık... Referandumlarda evet dedik... düşünsenize; kendimize vekiller seçtik, meclise gönderdik. karar alamadılar, ve gene karar verme işini bize bıraktılar.
Çok güzel şeyler yaptık... halk olarak yaptık... KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'ni rumlara satalım dedik...
Allahtan rumlar istemiyoruz dedi...
Çok güzel şeyler yaptık... en güzellerinden biriydi belki de... AÇILIM ...
Read more : Sayın Başbakanım | Görüntüleme : 977 | Yanıtlar : 1

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147929 ileti • Toplam 45555 başlık • Toplam 24816 üye

x