Zaman: Prş Nis 25, 2024 13:36

News News of Yazı Dizileri | Genel & Güncel Konular

Site map of Yazı Dizileri | Genel & Güncel Konular » Dizin : Yazı Dizileri | Genel & Güncel Konular

Yazı Dizileri

Gerçek Ergenekon-2 (“Kürt Açılımı” MİT’lendi)

Gerçek Ergenekon-2 (“Kürt Açılımı” MİT’lendi)

“Kürt açılımı” “devlet projesi öyle mi?

Erdoğan İstanbul Belediye Başkanı iken, “Bu hukuk düzenini kuranlar, bunun kaldırılmasının maşası olacak” demişti… Ne öngörülüymüş ama!..

Yukarıda, “Bu iddialardan anlaşılıyor ki, boğazına kadar ‘Kürt açılımı’nın içinde olan kurum MİT!.. Doğru mu, değil mi birazdan, hem de birinci ağızdan detaylandıracağım…” demiştim. İşte detaylandırıyorum:

Şemdinli olayını izleyen günlerde İsmet Berkan, Murat Yetkin’le birlikte “devletin en üst güvenlik birimlerinden birinin başındaki üst düzey görevli” ile sohbet ...
Read more : Gerçek Ergenekon-2 (“Kürt Açılımı” MİT’lendi) | Görüntüleme : 2047 | Yanıtlar : 1

Gerçek Ergenekon-1 (“Kürt Açılımı” ve Karargâh)

Gerçek Ergenekon-1 (“Kürt Açılımı” ve Karargâh)

İngiliz Gazeteci Gareth Jenkins, Johns Hopkins Üniversitesi ve İsveç Güvenlik Politikaları Enstitüsü adına hazırladığı, yurtdışında yayınlanan ilk Ergenekon raporu olma özelliğini taşıyan çalışmada, Ergenekon için “gerçekle, fantezi arasında” yorumunu yapmış. Biz hem “Ergenekon”, hem “Kürt açılımı”nda, fanteziler değil, gerçeklerin peşindeyiz.

Madem bugüne kadar “ETÖ” soruşturmasına yön veren, Kanada’da bir Yahudi firmasında 5 bin Dolar’a çalışan Haham Tuncay Güney, “Bu bir savaş. Ergenekoncular ve Ergenekon'a paralel bir örgüt daha var. ...
Read more : Gerçek Ergenekon-1 (“Kürt Açılımı” ve Karargâh) | Görüntüleme : 1933 | Yanıtlar : 1

Kürtçe TRT, Kürtçe Tedrisat ve ... / Prof. Dr. Kerem DOKSAT

10101 yazdı:.

Kürtçe TRT, Kürtçe Tedrisat ve Tedricen Kürdiye

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu Kürtçe televizyon yayınına başladı. Açılışta İstiklâl Marşı okundu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı bunu kutladı.

Ayrılıkçı Kürtçü Parti bunu beğenmedi; tamamen stratejiktir. Avuçlarını ovuşturuyorlar ama “bu ne ki” havasında kalacaklar…

“100 Kürt Aydını” diye birtakım kişileri konuşturdular; ekserisi “geç oldu ama neyse, bundan sonra anadilde eğitim şart” dediler.

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı pek yakında Kürt Dili ve Edebiyatı anabilim dallarının kurulacağını söyledi ve bunun ...
Read more : Kürtçe TRT, Kürtçe Tedrisat ve ... / Prof. Dr. Kerem DOKSAT | Görüntüleme : 1591 | Yanıtlar : 0

Kürt Sorunu - 2 / Prof. Dr. Kerem DOKSAT

Kürt Sorunu - 2

Lûtfen bu yazımı okumadan önce kurt-sorunu-1-prof-dr-kerem-doksat-t21705.html yazımı tekrar okuyunuz. Önce son hâdiseleri gazetelerden iktibasla özetleyeceğim…

1990’da Diyarbakır’ın Hazro İlçesi’ne bağlı Meşebağlar Köyü’nde oturan ve dünkü saldırıda öldürülen İzzettin İkilik, aynı köyde yaşayan, soyadları da aynı olan ancak akrabalıkları bulunmayan Zozan İkilik’i evlenmek için kaçırmış. Bunun üzerine Zozan İkilik’in babası Yemlihan İkilik, İzzettin İkilik’in ağabeyi Şahabettin İkilik’i öldürmüş. 1990’da Şahabettin İkilik’in öldürülmesinin intikamını almak ...
Read more : Kürt Sorunu - 2 / Prof. Dr. Kerem DOKSAT | Görüntüleme : 3118 | Yanıtlar : 0

Kürt Sorunu - 1 / Prof. Dr. Kerem DOKSAT

Kürt Sorunu - 1

25. 11. 2006’da dostum ve memleketimizin önde gelen terör uzmanlarından Ercan Çitlioğlu’nun dâvetlisi olarak Bahçeşehir Üniversitesi’nin düzenlediği “Terör Okulu 3″ içerisinde “Küresel Tehdit: Terörizm” başlıklı bir konferans verdim. 250 kişi civarındaki dinleyiciler arasında yüksek lisans talebeleri yanı sıra, komiser ve üstü polisler, yüzbaşı ve üstü subaylar ve devletin önemli kurumlarının hepsinden ileri gelenler vardı. Yakınlarda katıldığım 5. Ulusal Sokak Çocukları Sempozyumu’nda da benzer bir konuşma yapmıştım.

Derste teröristlerin psikolojik özellikleri, ...
Read more : Kürt Sorunu - 1 / Prof. Dr. Kerem DOKSAT | Görüntüleme : 2154 | Yanıtlar : 0

Amerika'nın Barış Suçları -2-

Seçimleri Ahmedinecad’ın kazanmasının ardından İran’dan yansıyan kareler 2003’te Gürcistan ve 2004’te Ukrayna sokaklarında oluşturulan manzarayı hatırlatıyor

Barack Obama ABD Başkanlığını devraldıktan sonra ilk söyleşisi el Arabiye televizyonunda yayınlandı. Ağırlıklı olarak İslam dünyasına diyalog mesajları veren yeni ABD Başkanı, İran’a özellikle vurgu yaptı ve “Yumruğunu açarsa elimizi uzatırız” dedi.
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad ise, ’davet’ olarak yorumlanan bu sözlere ’icabet’ etmeye niyetli görünmedi.
Obama’ya “İran, birilerine el açacak ülke değildir” mealinde sert bir cevap veren Ahmedinecad’a ...
Read more : Amerika'nın Barış Suçları -2- | Görüntüleme : 1568 | Yanıtlar : 0

Amerika'nın Barış Suçları -1-

İran petrollerini millileştiren Muhammed Musaddık devrildi... Kıbrıs Harekatı’nın ardından malların tezgah altı yapılmasıyla başgösteren kıtlık Ecevit iktidarını bitirdi... Kredi imkanlarını değerlendirmek için Rusya’ya gitmeye hazırlanan Adnan Menderes sadece iktidarı değil hayatını da kaybetti... Beş bin gencin ölümüne neden olan olaylar 12 Eylül sabahı bıçak gibi kesildi... Ladin’in öldürülmesinden bahseden Pakistan eski Başbakanı Butto suikaste kurban gitti... Lübnan’daki üs projesine karşı çıkan Başbakan Hariri öldürüldü... Afganistan’daki direnişçi lider Şah Mesud için yazılan senaryo da farklı değildi... ...
Read more : Amerika'nın Barış Suçları -1- | Görüntüleme : 1702 | Yanıtlar : 0

Adım Adım Kürt Federe Devleti - 3

PKK ile mücadele edenler Lahey’de yargılanabilir
Askerî plan gereğince silahlı çatışmalarda PKK’lı bir teröristi öldüren veya yaralayan bir asker ya da polis, TCK’da yer alan “insanlığa karşı bu suç” fiilini işlemiş sayılabilir mi? Hemen “Olmaz öyle şey” demeyin...

Anayasa’da yapılan ve yapılması düşünülen değişikliklerin, İkiz Yasalar’ın her halka kendi kaderini belirme hakkını tanımasının ve öngördüğü öteki hükümlerin, merkezî devlet yetkilerinin yerel yönetimle ve Türk ve yabancı özel sektöre devri ile ilgili yasal düzenlemenin, Türkiye’yi nasıl ...
Read more : Adım Adım Kürt Federe Devleti - 3 | Görüntüleme : 1507 | Yanıtlar : 0

Adım Adım Kürt Federe Devleti - 2

Adım Adım Kürt Federe Devleti - 2

Kürt kökenli vatandaşlar azınlık statüsüne sokuldu

1966’da kabul edilen, 57. Hükümet döneminde imzalanan, AKP iktidarı döneminde de onaylanan “İkiz Yasalar” Lozan Antlaşması’nın azınlıklarla ilgili bazı maddelerini hükümsüz kıldı. Müslüman bazı etnik unsurlar da azınlık statüsüne girdi.

Dizimizin birinci bölümünda Türkiye’nin tasfiye sürecinin başlatıldığını, anayasada yapılan değişikliklere dikkat çekerek ortaya koymaya çalışmıştık. Bugünkü bölümünde kaldığımız yerden devam ediyoruz.
Kamuoyuna “İkiz Yasalar” olarak yansıyan düzenlemeler, iki ayrı uluslararası antlaşmanın TBMM’de ...
Read more : Adım Adım Kürt Federe Devleti - 2 | Görüntüleme : 1522 | Yanıtlar : 0

Adım Adım Kürt Federe Devleti - 1

Adım Adım Kürt Federe Devleti - 1

Türkiye Cumhuriyeti tasfiye ediliyor

Yeni Türk Ceza Yasası ve İstinaf Mahkemeleri, kamu yönetimi reformu ve anayasada değişiklikleri üniter devletin tasfiyesi amacını taşıyan hukuksal yapılanmalardır.

Avrupa Birliği’nin istek ve dayatmaları ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tasfiyesi sürecine girilmiş ve bu süreçte önemli bir yol da alınmış bulunuyor. Bu süreç, Anayasa maddelerinde yapılan değişikler ve çıkarılan yasalarla yapılmaktadır.
Üzerinde yaşadığımız bu topraklara “vatan” diyenler ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ne pahasına kurulduğunun bilincinde ...
Read more : Adım Adım Kürt Federe Devleti - 1 | Görüntüleme : 1597 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147928 ileti • Toplam 45554 başlık • Toplam 24816 üye

x