Nihat GENÇ ile Veryansın - 24.01.2009

Türkiye'nin vicdanı, halkın sesi Nihat GENÇ, ülkemizin kanayan yaralarını bir bir masaya yatırıyor.

Nihat GENÇ ile Veryansın - 24.01.2009

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Oca 25, 2009 20:21

.
Lale ŞIVGIN sunuyor, Nihat GENÇ anlatıyor.

Yazar Nihat GENÇ, siyasetten teröre, kültür sanattan ekonomiye, medya eleştirilerine kadar pek çok konuda fikirlerini ART ekranlarından izleyicilere aktarıyor.

Türkiye'nin vicdanı, halkın sesi Nihat GENÇ, ülkemizin kanayan yaralarını Lale ŞIVGIN ile bir bir masaya yatırıyor.

İzle

Görüntü: DivX 29.00fps
Dosya Boyutu: 286 MB
Süre: 1 saat 19 dakika
Çözünürlük: 512x384

Resim

İndir: :arrow:

Nihat GENÇ ile Veryansın - 24.01.2009 (1)

Nihat GENÇ ile Veryansın - 24.01.2009 (2)

Nihat GENÇ ile Veryansın - 24.01.2009 (mp3)

Rar - Şifresi: guncelmeydan

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen receylan » Pzr Oca 25, 2009 21:01

teşekkürler...saygı ve selamlar...
Kullanıcı küçük betizi
receylan
Üye
Üye

İletiler: 398

İletigönderen AlpereN » Pzr Oca 25, 2009 22:24

Nihat Gençin Milli Görüşte ne bulduğunu hala anlamıyorum.Atatürke ve İlkelerine kökten karşı olan Türk Kültürünü, Arap Bedevi hayat tarzı ile yozlaştırmaya çalışan Milli Görüşe neden yakın hisseder kendisini, neden sahip çıkar.

Milli Görüşe Anti-Emperyalist ve Anadolu Kültürünü savunduğu için yakın hissettiğini söylemişti birkeresinde Nihat Genç,ama ben Milli Görüşün Anadolu Kültürünü değil Arap Bedevi Kültürünü temsil ettiğini düşünüyorum.Ayrıca Kemalizmin özüde zaten Türk Kültürü,Aydınlanmacı-İlericilik ve Ulusal Egemenliktir.Hal böyle iken Nihat Genç ben şuana kadar hiç Kemalist olmadım diyebiliyor.Ama Milli Görüşe yakın hissediyorum kendimi diyebiliyor.

Ben Milli Görüşün saf,temiz Anadolu Halkını temsil ettiğini düşünmüyorum.Milli Görüş'ün kimi temsil ettiği apaçık ortadadır.Mahkemelere çıkıp Atatürk ve Demokrasi düşmanıyım,Atatürkün çocukları beni yargılayamaz.Atatürkü sevmiyorum,Humeyniyi seviyorum diyenler Milli Görüşü temsil ediyor.
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye

İletiler: 628

İletigönderen kemalistesat » Pzr Oca 25, 2009 22:33

tessekurler
Kullanıcı küçük betizi
kemalistesat
Üye
Üye

İletiler: 9

İletigönderen fatihgsen » Pzt Oca 26, 2009 2:27

cok tesekkurler, yine super hiz.
Kullanıcı küçük betizi
fatihgsen
Üye
Üye

İletiler: 52

İletigönderen csacuner » Pzt Oca 26, 2009 10:12

cok tesekkurler
Kullanıcı küçük betizi
csacuner
Üye
Üye

İletiler: 9

İletigönderen İlteriş » Pzt Oca 26, 2009 13:43

Nihat Genc simdiki yurtseverlerin durumunu o kadar harika bir benzetme ve edebi anlatimla acikladi, siradan bir yazar ayni duygulari yazdigi kitaplarla bile ifade edemezdi. Sapka cikariyorum kendisine.

Paylasim icin tesekkurler Turk-Kan emegine saglik.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen Bağımsız » Pzt Oca 26, 2009 20:17

Teşekkürler Hastasıyız
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Bağımsız
Üye
Üye

İletiler: 33

İletigönderen cbayrak » Sal Oca 27, 2009 16:15

AlpereN yazdı:Nihat Gençin Milli Görüşte ne bulduğunu hala anlamıyorum.Atatürke ve İlkelerine kökten karşı olan Türk Kültürünü, Arap Bedevi hayat tarzı ile yozlaştırmaya çalışan Milli Görüşe neden yakın hisseder kendisini, neden sahip çıkar.

Milli Görüşe Anti-Emperyalist ve Anadolu Kültürünü savunduğu için yakın hissettiğini söylemişti birkeresinde Nihat Genç,ama ben Milli Görüşün Anadolu Kültürünü değil Arap Bedevi Kültürünü temsil ettiğini düşünüyorum.Ayrıca Kemalizmin özüde zaten Türk Kültürü,Aydınlanmacı-İlericilik ve Ulusal Egemenliktir.Hal böyle iken Nihat Genç ben şuana kadar hiç Kemalist olmadım diyebiliyor.Ama Milli Görüşe yakın hissediyorum kendimi diyebiliyor.

Ben Milli Görüşün saf,temiz Anadolu Halkını temsil ettiğini düşünmüyorum.Milli Görüş'ün kimi temsil ettiği apaçık ortadadır.Mahkemelere çıkıp Atatürk ve Demokrasi düşmanıyım,Atatürkün çocukları beni yargılayamaz.Atatürkü sevmiyorum,Humeyniyi seviyorum diyenler Milli Görüşü temsil ediyor.

Ama asla Kemalist değerlere saldırmıyor. Nihat Genç, bence çok ustaca takiyye yapıyor onlar nasıl yapıyorsa...
Saadet konusunda ise AKP'ye karşı yıpratma politikası izliyor. Her kesimce dinlenen bir aydın olmasını değerlendirerek AKP'nin oylarından en azından İslamcıların oylarını Saadet'e yönlendirmeyi hedeflediğini düşünüyorum.
Kullanıcı küçük betizi
cbayrak
Üye
Üye

İletiler: 3

İletigönderen AlpereN » Sal Oca 27, 2009 17:55

cbayrak yazdı:
AlpereN yazdı:Nihat Gençin Milli Görüşte ne bulduğunu hala anlamıyorum.Atatürke ve İlkelerine kökten karşı olan Türk Kültürünü, Arap Bedevi hayat tarzı ile yozlaştırmaya çalışan Milli Görüşe neden yakın hisseder kendisini, neden sahip çıkar.

Ama asla Kemalist değerlere saldırmıyor. Nihat Genç, bence çok ustaca takiyye yapıyor onlar nasıl yapıyorsa...
Saadet konusunda ise AKP'ye karşı yıpratma politikası izliyor. Her kesimce dinlenen bir aydın olmasını değerlendirerek AKP'nin oylarından en azından İslamcıların oylarını Saadet'e yönlendirmeyi hedeflediğini düşünüyorum.

söylediklerin bence çok mantıklı aslında bende böyle düşünmüyo değildim,ama insan hakikaten samimi olduğunu düşündüğü zaman Nihat Genç'in,Musa'nın Asasıyla Kızıldenizi yarmasının bir efsane olduğu gerçek olmadığını ve bunun Tevrata olmuş gibi girdiğini anlatan bir adamın Milli Görüş gibi kökten dincilere sempati ile bakması insanı şaşırtıyo tabi...
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye

İletigönderen baturcuk » Sal Oca 27, 2009 19:43

hep mill görüşe kökten dinci falan demişsiniz ama içlerinde atatürkçü bir kesimler de var böyle bakmamak lazım ayrıca erbakan Atatürkü hep savunur hiç kötü birşey söylediğine rastlamadım
Kullanıcı küçük betizi
baturcuk
Üye
Üye

İletiler: 3

İletigönderen AlpereN » Sal Oca 27, 2009 21:35

baturcuk yazdı:hep mill görüşe kökten dinci falan demişsiniz ama içlerinde atatürkçü bir kesimler de var böyle bakmamak lazım ayrıca erbakan Atatürkü hep savunur hiç kötü birşey söylediğine rastlamadım

Atatürkü seven belki küçük bir kesim olabilir.Ama Milli Görüş hiçbir zaman kurtuluş reçetesi olamaz.Çünkü yapacakları politika feodal (tarikat,cemaat vb...) düzene bağlı ve birlikte olacaktır.Feodal düzen yok edilmeden,Aydınlanma olmadan (Aklı hür Vicdanı hür nesiller) kurtuluş olmaz.Kurtuluş olmadığı gibi karanlıklarda boğuluruz. :wink:

Saygılar...
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye

İletigönderen aretlim » Çrş Oca 28, 2009 14:45

Emeğin için teşekkürler.
Kullanıcı küçük betizi
aretlim
Üye
Üye

İletiler: 4

yeni bölüm

İletigönderen taskinengin » Pzr Şub 01, 2009 11:15

merakla bekliyoruz yeni bölümü. tv si olmayanlar için bunu yapmalısın:)
teşekkür ederim.
Kullanıcı küçük betizi
taskinengin
Üye
Üye

İletiler: 6

İletigönderen zerotrois » Cmt Şub 07, 2009 17:53

cok tesekkurler :D
Kullanıcı küçük betizi
zerotrois
Üye
Üye