Öcalan’dan Evren’e desteK

Güncel Meydan | Güncel Haberler Köşesi

Öcalan’dan Evren’e desteK

İletigönderen Efe » Pzr Mar 04, 2007 15:44

PKK lideri Öcalan, Evren'in sözlerine destek vererek, "O sıradan biri değil" diye konuştu.

PKK lideri Abdullah Öcalan, Kenan Evren için "O sıradan biri değil. Türkiye'de yıllarca ordunun en üst düzeyi olmuştur. Askeri bir dehadır, yani onların beyin takımındandır. O bile tehlikeyi görmüş ki, bu kadar dönüş yapabiliyor. 'Kart - kurt' söyleminden 'eyalet'e geldi" dedi.
Gündem gazetesinin Öcalan'ın avukatlarına dayanarak verdiği habere göre Öcalan, Turgut Özal ve Necmettin Erbakan'ın da bu konuda girişimleri bulunduğunu öne sürdü. "1997'de Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Güven Erkaya'nın bir toplantıda benden 'Sayın Öcalan' diye bahsettiği ve barışa yönelik girişimlerde bulunacağına ilişkin ifadeler kullandığı bilgileri bize geldi" iddiasını dile getiren Öcalan'ın şu sözlerine yer verildi:
"ABD ve İsrail, Kürt ulus devletini destekleyeceklerdir. Destekledikleri sürece de bu devletler, Kürt ulus devletini ortadan kaldıramazlar. İsrail bir şeye karar vermişse, kimse direnemiyor.
Türk Genelkurmayı da uzun süre direnemez. Barzani'nin Kürt ulus devletini savunmaktan başka tutunacağı dalı yoktur. Kürt ulus devleti fikrinden vazgeçerse biter. Barzani az değil, gücü de var. 40 - 50 yıllık bir mücadele deneyimleri de var. Başta Irak olmak üzere Türkiye, İran ve Suriye'de de taraftarları ve örgütlenmeleri var.
Buradaki taraftarları da yeri geldiğinde kendisine destek oluyor, olacak. Barzani'nin PKK'ya karşı savaşmayacağını düşünüyorum. Ulus devlet fikrini uzun zaman savundum, ama çözüm getiremeyeceğini gördüm.
İkinci çözüm anlayışı bizim savunduğumuz demokratik çözüm anlayışıdır. Ben, 'demokratik ulus' diyorum. Kürtler demokratik ulus çerçevesinde birliklerini sağlamalıdır."

Milliyet

damnant quod non intelligunt...
Kullanıcı küçük betizi
Efe
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 1508

İletigönderen |Kuralsız| » Pzr Mar 04, 2007 17:32

O bile tehlikeyi görmüş ki...

Tehlikenin farkındamısınız :twisted:

evet gerçekten büyük bir tehlike bekliyor Türkiye'yi...

Çok kan akar çook...

Ama benim anlamadığım bu Soysuzu ordan konuşturmak Suç değil mi ?

Hangi 30-35 Bin kişinin katili içerden emir verebilir , yorum yapabilir , düşüncelerini söyleyebilir...

Bir garip Türkiyem Klasiği...

Baştakiler hain... İçerdekiler hain... Vatandaş napsın...

Sonra da Silahla çözelmez böyle işler derler...

Ulan hem memleketi bu hale getirin hemde Vatandaş çözmeye kalkınca böyle konuşun...

haber için tşk.
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye

İletiler: 2244
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

İletigönderen Hasta » Pzr Mar 04, 2007 20:24

Efsane_38, :wink: İt ürür,kervan yürür...O itler hep oldu,ama nehir hep mecrasında aktı... :wink:

Kesinlikle ''O''sıradan biri değil,avucunda,18'ini yeni bitirmiş evlatlarımızın kanı var...Daha hesabını vermedi...Verecek,kaşınıyor.Derler ki;''Eceli gelen k...k cami duvarına i...''.
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen |Kuralsız| » Pzr Mar 04, 2007 21:25

nurdi,abla İnş. dediğin gibi eceli gelmiştir bu İ..n

Zevk için bi ordan bi burdan adam astı Kan..z Ş..

Ömrüm boyunca bu ve bunun gibi başkalarına uşaklık edenlerden nefret ettim...

Apoyu salsınlar , bu da Apoyla kolkola dağa çıksın..

Ben de seneye Askerim İnşallah , anladıkları dilde zevkle ''konuşurdum''...
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye

İletiler: 2244
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

Şu dizine dön: Haberler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x