Öcalan'ın İmralı kuryeleri

Güncel Meydan | Güncel Haberler Köşesi

Öcalan'ın İmralı kuryeleri

İletigönderen Efe » Prş Mar 08, 2007 19:09

Öcalan'ın talimatları yorumları çarşaf çarşaf örgüt yanlısı internet sitelerinde dolaşıyor. Peki nasıl oluyor bu?

Öcalan'ın şifreli talimatları nasıl oluyor da terör örgütünün yayın organı sitelerde yer alıyor? Kuş uçurtulmayan İmralı adasından yapılan yorum ve yazılar nasıl kitlesiyle buluşabiliyor?
Anlaşılamayan bu tuhaf durumu bir avukat, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü'ne sordu.
Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde sorulan bu soruya bakanlıktan cevap geldi. Bakanlık, Öcalan'ın sözleri ve yorumlarının basında ve internette yer aldığı kabul etti. Buna göre avukatları ve akrabaları İmralı ziyaretlerinde aldıkları talimatları ve yazıları internet sitelerine ve yazılı basına aktarıyorlar. Yani İmralı'ya gidenler Öcalan'ın kuryeliğini yapıyor. Bakanlık soruşturma ve kovuşturma açıldığını söylese de soruna çözüm bulunabilmiş değil..

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün açıklaması şöyle oldu:

"Hükümlü tek kişilik odada barındırılmakta, günde bir saat süreyle açık havaya çıkma ve spor yapma hakkı tanınmaktadır. Hükümlü barınma, beslenme, yıkanma, günlük gazetelerden, kitaplardan, dilekçe yazma, ziyaretçi kabul etme, mektup alıp gönderme, avukatla görüşme , sağlık ve psiko-sosyal hizmetleri alma, açık havaya çıkma, radyo dinleme gibi ulusal ve uluslararası cezaevi kuralları ile belirlenmiş temel mahkum haklarından yararlanmaktadır.

Ancak hükümlünün infaz kurumunda barındırılır iken internet siteleriyle irtibata geçmesine asla imkan bulunmadığı gibi, CGİK'in 68'inci maddesi gereğince her türlü iletişimi infaz kurumunca denetlenmektedir.

Ancak zaman zaman basında veya bir kısım internet sitelerinde adı geçene atfen yayınlanan yazı ve görüşlerin hükümlünün avukatları veya görüşme hakkına sahip akrabaları tarafından aktarılan veya dile getirilen hususlar olabileceği değerlendirilmektedir. Söz konusu yayınlar hakkında Cumhuriyet savcıları tarafından sürekli soruşturma ve kovuşturmalar yapılmaktadır. "

damnant quod non intelligunt...
Kullanıcı küçük betizi
Efe
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
 
İletiler: 1508
Kayıt: Cmt Şub 17, 2007 22:58

Re: Öcalan'ın İmralı kuryeleri

İletigönderen |Kuralsız| » Cum Mar 09, 2007 0:03

dilekçe yazma, ziyaretçi kabul etme, mektup alıp gönderme, avukatla görüşme , sağlık ve psiko-sosyal hizmetleri alma


daha neye gerek varki ... Adam 35 Bin kişiyi katledecek , Liderliğini yaptığı Örgüt hala faaliyetlerini sürdürecek , normal mahkummuş gibi mektup yazacak ... :evil:

Aklım almıyo abi böle şeyleri...haber için tşk.
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye
 
İletiler: 2244
Kayıt: Pzr Şub 25, 2007 13:25
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|


Şu dizine dön: Haberler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x