Oktay Vural: Alıştıra Alıştıra

İletigönderen Feza Tiryaki » Prş Ara 29, 2011 13:58

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural Kanal B televizyonunda canlı yayında konuştu:
“Alıştıra alıştıra millet, sonuca götürülmek isteniyor.”

Amaç ve Hedef Belli

“Ben Kürdüm diyene, her hakkı, bilgi, eğitim, dil, kültür, kimlik hakkı ne varsa vereceğiz.”
Bu sözler söylenmez! Lâf ola kestire başı!
Terörle mücadele görüntüsü altında bölünmeye zemin hazırlanıyor.
Daha geçen gün şehid olan polisimiz. Şehitlerimiz…
Neyi korumak için şehit oldu?
Hangi değerleri korumak için şehit oldu?
Bülent Arınç’ın vereceğiz dediklerini vermemek için! Siz bu ulvi değerlerin içini boşaltıyorsunuz.
AKP terörle mücadeleyi adli bir vaka olarak görüyor. Oysa terör örgütü siyasi amaçları için bunu yapıyor.

Türkiye’de belli bir noktalar belli şeylere alıştırılıyor.
Habur süreci bitti dendi. Çünkü halk tepki göstermişti.
Alıştıra alıştıra millet, sonuca götürülmek isteniyor.

Bülent Arınç’ın, Leyla Zana’nın, Beşir Atalay’ın sözleri törörle müzakerenin devam ettiğini gösteriyor.
İsteklerini yerine getirecekseniz, taahhütlerinizi verecekseniz bu terörle mücadeleyi neye sürdürüyorsunuz?
Leyla Zana’nın, Beşir Atalay’ın görüş ve düşünceleri… Aynı senaryonun Türkiye’ye uygulanmasının bir sonucu olduğunu düşünüyorum.

Dilimizi Öldürecek Bombalı Paket

Açılım paketi bombalı paket!
Açılınca bomba patlayacak!
Kardeşliği öldürecek! Dilimizi öldürecek!

Egemenliğin içinde yeni egemenlik oluşturmak!
Bu bir siyasal noktaysa durulacak yer yok!
Amaç ve hedef belli:

Bunlar bizi alıştırma. Bu işin sonucu uçurum!
Bunlar geriye gidiş. Toplumu bu noktaya doğru hazmettirmek için demokratik bir harekât.

BDP Kapatılacak İddiası

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı takibat yapar.

Terör örgütünü temsil edeceksiniz, siyasi terörün temsilciliğini edeceksiniz böyle siyasi parti olur mu?
Terör siyasi araç haline getirilip meşrulaştırılırsa böyle bir hukuk müdahalesi olmalıdır.
Siyasi parti, teröre- silaha mesafe koymalıdır.

AKP ve BDP Aynı Sudan İçmişler

Bülent Arınç’ın ve AKP’nin bu sözleri varken KCK yargılanıyor. Burada Beşir Atalay’ın ifadeleri savunma aracı olarak mahkemeye konmadı mı?
Hangi Cumhuriyet Savcısı Bülent Arınç’a: Ne istiyorsun sen? diyor. “Onların amaçlarını meşrulaştırmak mı istiyorsun?” diyen var mı savcılardan.
Siyasal söylemleri itibariyle bunlar aynı sudan içmişler!

Cumhurbaşkanlığı Süresi

Kafalar karışık. Ne yapacaklarını, ne söyleyeceklerini bilmiyorlar.
Anayasada kaç yıl yazıyor? Beş.
Bir insan anayasayı okusa bunu nasıl anlar? Beş.
Olmayan bir şeyi getiriyorlar önümüze. Cumhurbaşkanı bile görev süresini görmüyorsa Türkiye nasıl önünü görebilir?
Siz beş yıl yaptınız!.. Bu işin mimarları, bunu 5+5 yapan onlar değil mi?

MHP olarak 367 takozunu söktük aldık.
Anayasada yazılı.
Niye kaçınıyorlar? Niye tartışmasını yapıyorlar?
Demek ki bunun altında başka siyasi mücadele var. Bunu AKP’nin iç işi gibi görüyorlar.
Yedi yıl sonra bu süreyi nasıl beş yıl yapacaklar anayasayı değiştirmeden?
Cumhurbaşkanı seçildiği zaman 7 yıldı.O zaman Anayasa Mahkemesi’nin yetkileri vardı. Onları aldınız. Şimdi geri getirebilir misiniz?

2007’de Necdet Sezer’in süresi bitti. Hemen seçim oldu mu? Olmadı. Göreve devam etti. Arınç buna fuzuli işgal dedi. Biri beş yıl sonra dese böyle? Yazık!
Bu makam ve mevkileri kendi isteklerine göre kullanmak!.. Bu memlekete bu millete yazıktır!

Sayın Cumhurbaşkanı bu şekilde makamını tartışmaya sokmak yakışık almaz.
Anayasa değişikliğini bile doğru dürüst yapamayanların yeni bir anayasa yapmaları nasıl olacak?
Bunlar günü birlik yaşayanlar…

Cumhurbaşkanı siyasetten beklentim yok diyor. Ne diyecek?
Siyasetten beklentim var dese ordan ayrılması lazım.
Başbakan, şike olayı, buna cesaret edemezler denmesi… Politbüro arasındaki didişme görülmüyor mu? Habur rezaletinden sonra ikinci Habur başlatacağız rezaleti…

Hüseyin Tanrıverdi söylemedi mi 2014’te üç seçim yaparız diye.
Bunlar AKP’nin iç çatışmalarının esaslı unsurudur. AKP Recep Tayyip Erdoğan demektir.
Bir hastalıkta bile düşünce farklılığını görmüyor muyuz?
Herkes kendine gelsin!Devlet hayatında kumar oynuyorlar.

Beş yıl! Açık ve net! Başbakan’ın 21 Ekim 2011 tarihli meclise gönderdiği tasarı diyor ki: Cumhurbaşkanlığı süresi 5 yıldır.
O zaman anayasa değişikliği olmadan bunu nasıl 7 yıl yapar?
Bu dolanmak, eziyet etmek demektir.

Biz halk seçmesin dedik. Cumhurbaşkanlığı iki turlu seçimle olacağı için ikinci turda yüzde elliden fazla oy alacak. Başbakan yüzde otuzlarda falan olacak. Başbakandan ben daha fazla oy aldım dese ne olacak?
Bunların derdi memleket, ülke, millet değil. Kendi kısa vadeli menfaatlerinin arayışları içersindeler…

Vekil Maaşları

Cemil Çiçek emekli maaşları içinde fark oluştuğunu ifade etmişti. Çifte standart ifade ettiler…
MHP olarak böyle bir ihtiyaç varsa, MHP de bu konuyla ilgili tartışmayı uygun görmez, ihtiyacın giderilmesine gider. Herkes varsa biz de varız dedi.
Yasa görüşülürken bizim önergelerimiz vardı. Reddedildi. Sonuçta açık oyla yapıldı. 217 evet oyu. 10 MHP’li hayır dedi.

Böyle bir konumda toplumun hassasiyeti bizi boğuyor, yani vekiller kendi geçimlerini değil milletin geçimini düşünmeli.
Bu iş maaş ve ücret için yapılmaz! Eleştirileri değerlendirirken sayın Cumhurbaşkanının değerlendirmesi bence meclisin yeniden görüşmesi için fırsat oluşturabilir.
Sayın Cumhurbaşkanının artık takdirine kalmış bir konudur.

Feza Tiryaki 28 Aralık 2011

Ekleme:
Oktay Vural dikkat ederseniz yurtsever gazetecilerin yazıp söylediklerinin aynısını söylüyor. Bir fazlasıyla, "sayın" sözünü her siyasi ismin ardında hiç unutmadan özenle kullanarak...
Peki madem böyle sadece konuşacaklar, dır dır edecekler, niye vekil seçildiler? Farkları ne sıradan insandan? Bilen var mı?
Kullanıcı küçük betizi
Feza Tiryaki
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 987

Re: Oktay Vural: Alıştıra Alıştıra

İletigönderen Ram » Prş Ara 29, 2011 23:26

Oktay efendi önce, Ledsky, Abromowitz, Perle, Kumkar vb. ile kaldırdığı kadehlerin, yediği yemeklerin hesabını versin; sonra istediği kadar vuvuzela çalabilir.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Osman_Pasa » Pzr Oca 01, 2012 2:43

Hee Muhammed , Milliyetci ya kesin yapmistir ... Bu milliyetcileri varya kaynar kazana atmali , tam destek hep destek sana kardes ...
Kullanıcı küçük betizi
Osman_Pasa
Üye
Üye

İletiler: 108

İletigönderen Ram » Pzr Oca 01, 2012 19:31

Osman_Pasa yazdı:Hee Muhammed , Milliyetci ya kesin yapmistir ... Bu milliyetcileri varya kaynar kazana atmali , tam destek hep destek sana kardes ...

Ben senin kırk yıllık dostun değilim, seslenirken dikkat et. Patavatsızlığın da gereği yok; aç Sivil Örümceğin Ağında adlı tokadı, oku sayfa sayfa. Sonra "Milliyetçilik" nedir, Mustafa Kemâl ATATÜRK millîyetçiliği nasıl anlamış ve uygulamış onları da bir öğren. İşine yarar, kimseyi kendine güldürtmezsin.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Osman_Pasa » Pzt Oca 02, 2012 5:18

Ismini soyledim ki , herkese ismi ile hitap ederim . Bu arada tavsiye icin sagol ama sitede pek kimse kalmamis , sen gulersin artik katila katila.
Altemur Kilic'a sorsan uc tane Ataturk'cu vardir. Biri kendisi biri babasi biride Ataturk ??? Senin durumda bundan farkli degil !!!
Kullanıcı küçük betizi
Osman_Pasa
Üye
Üye

İletiler: 108

İletigönderen Ram » Pzt Oca 02, 2012 14:32

Osman_Pasa yazdı:Ismini soyledim ki , herkese ismi ile hitap ederim .

Ben sana öyle bir hak tanımıyorum; "Hee Muhammed" denince "vay efendim nasıl bana böyle der" diye kibrinden çatlayacak biri değilim ama sen de bana böyle seslenebilecek kırk yıllık dostum değilsin.

Osman_Pasa yazdı:Bu arada tavsiye icin sagol ama sitede pek kimse kalmamis , sen gulersin artik katila katila.

Bizim kimsenin kalıp kalmamasıyla ilgili bir derdimiz yok; ancak senin var belli ki, bunun tasasına düşmüşsün. Okuyup öğrenip "sen de mi Oktay" diyerek sorgulayacağına, burada, yalnızca senin gibi kendisine güldürenlerin kaldığını belirtmen de acı-gülünç bir durum.

Osman_Pasa yazdı:Altemur Kilic'a sorsan uc tane Ataturk'cu vardir. Biri kendisi biri babasi biride Ataturk ??? Senin durumda bundan farkli degil !!!

Ben öyle düşünmediğim gibi, Altemur Kılıç'ın da böyle bir düşüncesi veya saplantısı olduğunu senden öğrenmiş oluyorum; ne kadar doğru ne kadar değil Altemur Kılıç ve onun okuyucuları bilir. Bu bir yana, Oktay Vural'ın Amerika'nın derin çocuklarıyla katıldığı toplantıları anımsatmak, sence, "kendinden başkasını milliyetçi görmemek" oluyormuş. Şimdi ben kalkıp da "sen Amerika'nın derin çocuklarıyla toplantılara katılan Oktay Vural'ı nasıl savunursun; savunmuyorsan, ben bunu yazdım diye ne diye bana sataşırsın" diye yazsam, verecek yanıtın yok. Gerçeği örtme çaban, yani "kendinden başkasını milliyetçi görmemek" gibi gülünç bir suçlama, benim umurumda olmaz. Asıl konu, böyle bir çıkışta bulunmandaki birincil nedendir. Konuyu anlamlı kılmak için birkaç soru sorayım:

Oktay Vural ile akraba mısın da böyle bir tepki verdin¿?

Oktay Vural'a oy mu verdin de bunlar yazılınca böyle bir tepki verdin¿?

Oktay Vural ile bir gönül veya bir çıkar ilişkin var da mı böyle bir tepki verdin¿?

Oktay Vural sırf benimsediğin partinin adamı olduğu için mi böyle bir tepki verdin¿?

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

Şu dizine dön: Feza TİRYAKİ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x