ONURLARIYLA ÖLENLER ve KARA VİCDANLILAR / Mustafa YILDIRIM

Çözücü: Mustafa YILDIRIM

ONURLARIYLA ÖLENLER ve KARA VİCDANLILAR / Mustafa YILDIRIM

İletigönderen Balasagun » Cmt May 24, 2014 12:26

ONURLARIYLA ÖLENLER ve KARA VİCDANLILAR!

Resim
MERSİN’de geçen 20 Haziran’da Gezi Parkı eylemi sırasında yüzüne biber gazı sıkılan ve bu nedenle dil kökü kanseri olduğu iddia edilen 36 yaşındaki Mehmet İstif yaşamını yitirdi.

Yazılım Uzmanı Mehmet İstif, 17’nci Mersin Akdeniz Oyunları’nın açılış töreni öncesinde Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda gerçekleşen Taksim Gezi Parkı protestolarına katıldı.

Polisler, eylemcileri biber gazı ile müdahale edip, dağıttı. Sıkılan biber gazından Mehmet İstif de etkilendi. Yakın mesafeden yüzüne biber gazı sıkılan İstif, ertesi gün yüzünde, ağzında oluşan kızarıklık ve şişlikler nedeniyle Toros Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Burada muayene edilen İstif’e enfeksiyon tanısı konulup, tedavisi için sprey türü ilaçlar verildi.

Ancak Mehmet İstif’in ağzındaki yaralar daha da kötüleşti. Birkaç gün sonra Mehmet İstif, Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne gitti. Kulak burun boğaz polikliniğindeki muayenesinde ‘alerjik reaksiyon’ tanısı konulan Mehmet İstif, geçen 24 Temmuz’da aynı hastanede ameliyat edildi. İstif’in dilinde oluşan mukoza operasyonla temizlendi. Bu ameliyatın ardından İstif, konuşma ve beslenme güçlüğü çekmeye başladı.

KANSER TEŞHİSİ KONULDU

Daha sonra Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde tedavisine devam edilen Mehmet İstif’e biyopsi yapıldı. Dilindeki yaranın dil kökü kanserine dönüştüğü saptandı. Radyoterapi ve kemoterapi tedavisine başlandı. İstif yazılım işini yaptığı işyerini kapatmak zorunda kaldı.

TEDAVİ ALTINDA BULUNUYORDU

Hastalığı ilerleyen Mehmet İstif, götürüldüğü Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedaviye alınmıştı. Kanser nedeniyle dilinin bir bölümü de alınan İstif, şiddetli ağrılar, enfeksiyon ve yüksek ateş nedeniyle ölüm kalım savaşı veriyordu.

Konuşamadığı için kendini yazarak ifade eden İstif son olarak kendisiyle 26 Nisan’da DHA muhabirlerinin yaptığı röportajda, “Devletten biber gazının sebep olduğu zararın giderilmesini istiyorum. Şu an savcılık bana gaz sıkan polisleri arıyor. Onlara emir veren polislerin soruşturulmasını da istiyorum.” diye yazmıştı.

Yaklaşık 40 gündür Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altında bulunan Mehmet İstif, bu gün yaşamını yitirdi. İstif’in çarşamba günü Mersin’de toprağa verileceği öğrenildi. Gezi eylemcisi Mehmet İstif olayı ile ilgili Cumhuriyet Savcılığı’nın sürdürdüğü soruşturma ise hâlâ sonuçlanmadı.

Mustafa YILDIRIM, 22 Mayıs 2014
“Efendiler, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki aslî cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin”
Kullanıcı küçük betizi
Balasagun
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 3523

Re: ONURLARIYLA ÖLENLER ve KARA VİCDANLILAR / Mustafa YILDIRIM

İletigönderen Balasagun » Cmt May 24, 2014 12:33

CİHAD ERİNİN BİBER GAZI TALANCININ KÖMÜR GAZI

Resim
20 Haziran 2013 Mersin turuncu sıcakla kavruluyordu. 11 yıldır süren baskıya, hakarete, yıkıma, talana öfkelenenler ayaklanmışlardı.

Bilgisayar program ustasıydı Mehmet İstif; aklını iyi kullananlardandı.

Ezilip, büzülüp “Bana ne? Ben işime bakarım!” diyerek bir yana çekilmedi,

“Yeter artık!” dedi, “Sustukça üstümüze geliyorlar!” dedi ve yürüdü turuncu ateşin içinden Mehmet İstif.

Başını kaldırdı, dağlara baktı; düşündü Mehmet İstif, 1918 işgali sırasında dağlara çekilerek direnenleri.

Soluna baktı; bir çocuk koşuyordu gaz bulutunun içinden. Birden duraladı Mehmet İstif; Üç adım önünde filmlerden kopma bir robot!

“Yapma!” dedi Mehmet İstif, “Gerek yok! Yürüyoruz işte!”

Robot onu dinlemedi; çekti tüpün mandalını. Önce gözleri yandı Mehmet İstif’in, sonra da genzi.

Ertesi gün dili tutuldu; yutağı yandıkça yandı. Olayı hükümet gazına bağlamaya çekinenler, “İltihap” dediler ve sıradan püskürtme ilaçlar verdiler.

Çok geçmedi, ağzında yaralarla yine hastanedeydi Mehmet İstif. “Alerji” dediler.

Aylar geçiyordu, neşter girdi ağzına… Artık konuşamıyordu Mehmet İstif; suyu bile geçmiyordu boğazından.

Nisan 2014… “Bahar gelmiş neyime” diyemeden öğrendi kanser olduğunu.

“Gün olur hesabı sorulur” diyenleri de duyamadı Mehmet İstif.

13 Mayıs 2014, Soma’da yerin dibinde yüzlerce kardeşi kömür gazıyla can verirken Mehmet İstif de onlar gibi soluklanmak istedi; ancak başaramadı.

Bu cinayetin de yapanı (faili), silahsız, savunmasız insanları önce süründüren, sonra öldürendir Biber Gazı!

Robot’a gelince, “o bir emir kulu” denilerek bağışlanamayacak denli inançlı!

İyi de bu Robot neden sıkıyor gazı, savunmasız insanın yüzüne?

Sıkarken gazı, karşısındakinin insan olduğunu bilmiyor mu?

Bilmez olur mu hiç?

Elbette biliyor!

Büyük olasılıkla, “Bir ‘dinsiz’, bir ‘münafık’ daha eksildi!” diyordur o gazcı cihad eri…

Size gelince yurttaşlar! “Gün olur hesabı sorulur” diyorsunuz.

Kusura bakmayın, ama 60 yıldır duyarım bu sözü de hesap sorulduğunu görmedim.

Görmedim, çünkü bizim köyde dendiği gibi “Revolver” kimdeyse söz hep ondadır!

Sana gelince aklını kullanmayı bilen Kardeşim Mehmet İstif! “Toprağın bol olsun” diyemiyorum; çünkü Soma’da kardeşlerin toprağın altında kaldılar!

İşte böyle Mehmet İstif!

Sen göçtün dünyamızdan, biz yine soytarıların “demokrasi tuzağında” kaldık!

Mustafa YILDIRIM, 22 Mayıs 2014
“Efendiler, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki aslî cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin”
Kullanıcı küçük betizi
Balasagun
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 3523

Şu dizine dön: Mustafa YILDIRIM

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x