Osman Pamukoğlu: "Referandum, federasyona hazırlık"

Osman Pamukoğlu: "Referandum, federasyona hazırlık"

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzt Eyl 06, 2010 13:14

Pamukoğlu: "Referandum, federasyona hazırlık"

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, "Referandumda geçirmeyi hedefledikleri anayasa değişikliğiyle daha sonra yapılacak 'federasyon anayasası'na hazırlık yapılıyor" dedi.

Osman Pamukoğlu, 12 Eylüldeki halk oylaması öncesi son mitingini Bursa'da yaptı.

Şehreküstü Meydanı'nda vatandaşlara seslenen Pamukoğlu, halk oylaması sürecinde meclisteki partiler dışında meydanlara inen tek partinin HEPAR olduğunu belirtti.

İktidar tarafından halk oylamasına sunulacak değişikliklerin şehit ailelerine ayrıcalık getireceği propagandası yapıldığını ileri süren Pamukoğlu, "Ne alakası var. Bir milleti bu kadar saf yerine koymayı anlamak mümkün değil" dedi.

Pamukoğlu, şöyle devam etti:

"Referandumda geçirmeyi hedefledikleri anayasa değişikliğiyle daha sonra yapılacak 'federasyon anayasası'na hazırlık yapılıyor. Yasama ve yürütme ellerinde, bir tek yargı kaldı. Kendilerine uygun hukuk düzeni getirmeye çalışıyorlar. Referandumda, vatanını kurtarmak isteyenler 'hayır', Recep'i kurtarmak isteyenler 'evet' diyecek. Recep'i kurtarayım derken kimse gaflete düşmesin, geleceğiniz kararır. Rejim ve topraklarımız tehlike altında. Gelecek nesiller için referandumda 'hayır' deyin."

Medyada sürekli "bölünme"nin gündemde olduğunu ifade eden Pamukoğlu, "İşler kötü giderse, yuvarlanırsak, bir yerde bunu durduracağız. Bu ülkenin federasyon haline getirilecek olmasına yardımcı olan kim varsa, siyasetçi veya gazeteci, hesabını soracağı, mutlaka hesabını alacağız" dedi.

Pamukoğlu, temmuz anketlerine göre oy oranlarının yüzde 5'ler civarında olduğunu belirterek, "Halk, bunları hükümetten indirecek. Bir daha hükümet olmaları mümkün değil. Bunlar gidecek. Kurulacak hükümet koalisyonlardan oluşacak" diye konuştu.


cnnturk.com, 5 Eylül 2010
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12164
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Halk Oylaması Yazıları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x