Öteki Tanık | Şair - Banu AVAR (Attilâ İLHAN)

Gürkan Hacır'in hazırladığı bir sözlü tarih belgeseli

Öteki Tanık | Şair - Banu AVAR (Attilâ İLHAN)

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Ara 15, 2008 0:44

Öteki Tanık

Bir Sözlü Tarih Belgeseli

Yakın tarihimizin sosyal ve siyasi olaylarını, öteki tanıklarının anlatımıyla ekrana taşıyacak olan 'Öteki Tanık' belgeseli Skytürk'te izleyiciyle buluşuyor.

Gürkan Hacır tarafından hazırlanan belgesel dizisinin genel yönetmenliğini Yelda Cumalıoğlu üstleniyor.

Bir sözlü tarih belgeseli olan Öteki Tanık, yakın tarihimizdeki unutulmaz olaylara başka bir pencereden bakacak.

Şair - Banu AVAR

Gazeteci Yazar Banu AVAR, büyük şair, yazar Attilâ İLHAN'ı anlatıyor

İzle

www.youtube.com Video from : www.youtube.com

Görüntü: XviD 29.00fps
Süre: 17 dakika
Dosya Boyutu: 58 MB
Çözünürlük: 512x384

Resim

İndir:
:arrow: Öteki Tanık | Şair - Banu AVAR

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen kaye » Pzt Ara 15, 2008 3:42

Türkan, önce başlığı görünce şaka zannettim.
Sonra bir çırpıda indirip, bir nefeste izledim.
Attila İlhan gibi bir insanı, Banu Avar gibi birisinden dinleyebilmek çok büyük bir ayrıcalık.
Bu ayrıcalığı bize sen verdin..
Sana hangi teşekkürü, nasıl sunacağımı bilemedim..
Kullanıcı küçük betizi
kaye
Üye
Üye

İletiler: 1036

İletigönderen arsipel » Pzt Ara 15, 2008 20:48

Sevgili Admin, belki çok şey isteyeceğim ama bir rica. İndirilen belgesellerde ekranın üstünde yer alan " Güncel Meydan " logosunu koymasan ya da onu biraz daha küçük oluştursan daha iyi olmaz mı ? En azından ekranın en sağına yerleştirebilirsen daha makbule geçer. Yok eğer yapapmam dersen canın sağolsun derim. emeklerin için sana teşekkür ederim. Saygılarımla..
Kullanıcı küçük betizi
arsipel
Üye
Üye

İletiler: 116

Re: Öteki Tanık | Şair - Banu AVAR (Attilâ İLHAN)

İletigönderen Türk-Kan » Cum Eki 09, 2009 23:22

arsipel, yeni yazi stili ile ilk calismalardi bunlar, biraz büyük olmus evet :)

Ruhun şad olsun Kaptan...
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Demo-X-Race-Y » Cmt Eki 10, 2009 10:32

Yeniden tesekkurler. Ikinci kez izledigim icin basligi da aktif gorunce eklemeden gecemedim. Hersey guzel ama fotograf secimlerini biraz da ince eleselerdi. Bazi karelerde bazi fotograflar cok siritiyor. Tek ben mi boyle dusunuyorum bu tarz dusunen baskasi var mi? Yoksa biz iyice paranoyaklastik mi ":)
Bu söylediklerim hakikat olduğu gün, senden ve bütün medeni beşeriyetten dileğim şudur: Beni hatırlayınız.
K. Atatürk
Kullanıcı küçük betizi
Demo-X-Race-Y
Üye
Üye

İletiler: 71

İletigönderen Oğuz Kağan » Prş Oca 27, 2011 16:47

Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."

http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 12355

İletigönderen İbrahim Zübükzade » Sal Eyl 13, 2011 13:44

Teşekkürler.
Sevgili vatandaşlar, değerli din kardeşlerim, istibdat dönemi bitiyor. Devlet baskısı, şunun bunun baskısı yok. Vergi yok. Ne var peki? Artık demokrasi var! Aç gözünü doldur keseni, demokrasi geliyor. Demokrasi partimizle geliyor. Demokrasi ne demek sayın hemşerilerim? Demokrasi öyle bişeydir ki... dadından yinmez. Anladınız di mi!!! (İ.Z.)
Kullanıcı küçük betizi
İbrahim Zübükzade
Üye
Üye

İletiler: 201

Şu dizine dön: Öteki Tanık

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x