Parayı Ver Seçimi Al!

Parayı Ver Seçimi Al!

İletigönderen Erkan Güçiz » Prş Oca 29, 2015 15:51

“ABD’nin ünlü milyarderlerinden Charles ve David Koch kardeşlerin ve kurdukları muhafazakârlar ağının 2016 seçimlerinde 889 Milyon Dolar harcamaya hazırlandıkları haberi bomba tesiri yaptı... Özgürlük Ortakları adlı iş sahiplerine ait bir grup, Kaliforniya‘da düzenledikleri toplantıda ‘parayı veren seçimleri satın alır’ düşüncesini masaya koydu...”

Soros’un finanse ettiği Brookings Institution yayın organında, 27 Ocak 2015’de Darrell M. West imzasıyla çıkan yazıda işte bu cümleler vardı...

“Demokrasinin havarisi" ABD’de karşıt kanatlar birbirlerinin seçim dalaveralarını ifşaa etmeye başladı... İşte yazıdan birkaç cümle:
...
"2016 seçimlerine bakıldığına 'Büyük Sermaye'nin seçim sonuçlarını çarpıtacağının tehditkâr işaretleri var.
...
Yalnız para ile seçim sonuçları belirlenemez. Araştırmalar açıkça gösteriyor ki kamuoyu, medya, politik tutumlar ve seçim zamanı yaşananlar da sonuçları etkiliyor. Günümüzde artan kampanya masrafları ve kamuoyunun politika ile kısıtlı ilgisi göz önüne alındığında görülen, kampanyanın nasıl yürütüldüğüne, kişilerin ve politika sorunlarının nasıl şekillendirildiğine büyük sermayenin karar verdiği. Ancak yetenekli adaylar, yeterli medya desteği ve güçlü organizasyonlarla büyük servetlerin gücüne karşı konulabilir.
...
Milyarderler, oy sayılarında farkların az olduğu seçimlerin sonuçlarını, muhafazakârların çıkarı doğrultusunda etkileyebilirler.”

Bu yazı birbiriyle pay kavgasında olan batılı baronların tarihin bu döneminde birbirlerinin foyasını ortaya dökeceklerinin işareti... Küresel şirket şavaşlarının en acımasızlarını göreceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz...

________________________________________

Kaynak:http://www.brookings.edu/blogs/fixgov/posts/2015/01/27-can-billionaires-buy-elections-west
Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir ki, bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi olanaklı olmayan zararlar verebilir.
Gazi Mustafa Kemâl Atatürk

Erkan Güçiz

Facebook - TC ERKAN GÜÇİZ
Kullanıcı küçük betizi
Erkan Güçiz
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 421
Kayıt: Çrş Eyl 29, 2010 5:18

Şu dizine dön: Erkan GÜÇİZ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x