Pirinç Günlüğü ve Mercimek Beyinliler

Türkiye ve Dünya Gündeminin tartışıldığı izlenceler, açık oturumlar

İletigönderen Ram » Pzr Nis 20, 2008 21:56

Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen tuba » Pzr Nis 20, 2008 22:45

Et yiyemeyen dar gelirli vatandaş zaten çoluğunun çocuğunun karnını pirinçle doyuruyordu. Hali vakti yerinde olanlar etli dolmaları yerken onlar pirinç dolması yiyordu. Şimdi onun yerine sanki bir de çok ucuzmuş gibi bulgur yesinler diyorsunuz. Arada başka şeyler de yedirmeseydiniz keşke...

Ayrıca durumdan faydalanıp zenginden daha fazla alayım diye dar gelirli vatandaşı zor durumda bırakanların da yatacak yeri yok...
Kullanıcı küçük betizi
tuba
Üye
Üye

İletiler: 1113

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Nis 20, 2008 22:59

Tayyip yazdı:Benim ülkemde biz milletçe gerektiğinde şunu da yaparız, gerekirse pirinç yemem, bulgur da yerim.

Allah belanizi versin. Pirincin nerede oldugunu merak ediyorsan yumurtaci bakanina sor. 2008 Türkiyesinde millete reva gördüklerinizi izledikce bunca kul hakki ile ahirette kime takiyye yapacaksiniz cok merak ediyorum.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Pınar » Pzt Nis 21, 2008 10:51

o geri zekasına yakışır geri zekalı bi yorum yapmış.
Halk tarafından devlete "Sen bana hizmet etmek için varsın, bunun ötesinde senin bir anlamın yok" dendiğinde herşey yoluna girecektir...

(Osman Pamukoğlu)
Kullanıcı küçük betizi
Pınar
Üye
Üye

İletiler: 1380

Şu dizine dön: Türkiye ve Dünya Gündemi

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x