PKK'nın finansörleri serbest!

Genel & Güncel Konular

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Şub 24, 2007 20:26

Fransa'da yapılan operasyonlarda yakalanan PKK zanlıları tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

Fransa'da geçtiğimiz haftalarda yapılan operasyonlar sonucu yakalanan ve tutuklu yargılanmalarına karar verilen PKK zanlıları tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Tutuklu yargılanmalarına karar verilen 14 zanlıdan 8'i, çıkarıldıkları istinaf mahkemesinde serbest bırakılırken geri kalanlar da Salı günü mahkeme karşısına çıkacak.

Serbest bırakılanlar arasında Rıza Altun ve Nedim Seven gibi bölücü örgütün Avrupa'daki elebaşılarının da bulunuyor. Fransız avukatlar, William Bourdon, Antoine Comte, Jean-Louis Malterre, Sylvie Boitel ve Jean-Jacques de Felice yaptıkları ortak açıklamada, müvekkilleri aleyhine açılan dava dosyasının "tamamen boş" olduğunu iddia etmişlerdi.

Fransız yargıçlar geçen 10 Şubat gecesi yapılan ön soruşturma sonunda, bölücü örgüt mensubu hakkında adli soruşturma açılmasını kararlaştırmıştı. İkinci kez mahkeme karşısına çıkanların tutuklu yargılanmasına karar verilmişti. Fransa'daki operasyonlar sırasında bir benzeri Belçika'da da yapılmıştı. Bu operasyon sonucu Belçika'da yakalanan ve Fransa'ya iade edilen Canan Kurtyılmaz isimli kadın teröristin de geçen hafta hakkında adli dava açılmış, ancak bu militanın da tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti.

Paris'teki operasyon, geçen yıl, 2 PKK'lı teröristin döviz bürosundan 200 bin Euro'yu dolara çevirmek isterken gözaltına alınmaları sonucu başlatılan soruşturma çerçevesinde düzenlenmişti.

Fransa'da terör örgütü PKK'nın faaliyetleri, 1993 yılında yasaklanmıştı.

CHA

Kaynak
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Çetin Taş » Pzr Şub 25, 2007 0:07

Laf olsun diye yapılan iş bu kadar olur.
Ama hükümet tabi ağzını açıpta tek bir laf etmez.Dış işleri bakanı çıkıp da Fransız meslekdaşını arayıp durumu ayıplayan,kınayan bir iki cümle söyleyemez.
Vah memleket.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen Sandra » Pzr Şub 25, 2007 0:12

agzimiza bir parmak bal caldilar biz sandik agzimiza bal kovani dustu
bunlar laf olsun diye yapilan seyler ya bunu ben dahil her normal vatandas anladi bu hukumet anlamadi ya biz ayri bir dil konusuyoruz halk arasinda yada hukumetin kulaklari paslanmis

simdi bizimkiler cikar bi iki lafla fransayi kinarlar bizim duyarli vatandaslarimiz hukumeti yine omuzlara alir
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Sandra
Üye
Üye

İletiler: 171

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x