PKK’NIN YUNAN AYAĞI

PKK’NIN YUNAN AYAĞI

İletigönderen Habip Hamza Erdem » Pzt Eki 19, 2015 13:29

PKK’NIN YUNAN AYAĞI
Syriza’nın Finansal emperyalizmine başlangıçta gösterdiği direnişe dikkat çektiğim zaman, bu ‘Yunan Aşkı’nın nedeni soruluyordu bana.
Ben de bunun ‘Yunan Aşkı’ değil ama emepryalizme ‘direnme aşkı’ olduğunu anlatmaya çalışıyordum.
Bu yazıda da ‘Yunan Derin Devleti’nden sözetmek istiyorum.
Örütbağ’ın Önemi
Türkiye’de, yine yanlış bir biçimde, ‘sosyal medya’ diye yer eden, ‘iletişim ağı’nın yararları saymakla bitmez.
Ne var ki, yaşamın kendisi ‘diyalektik’tir.
Demek ki, ‘sosyal medya’ ya da başıboş ‘iletişim ağı’nın zararları da saymakla bitmez.
O nedenle, eğitim ve o arada ‘aklı kullanma eğitimi’ gerekiyor. Olgu ve olaylara ‘yöntem’li bakış da denilebilir.
‘Yöntembilim’ (méthodologie)’den sözetmiyorum bile. Onu da üniversitelerin ‘lisans ve lisansüstü’ programları ele alsınlar diyelim.
Voltaire Network ve InfognomonPolitics
Bir subay çocuğu olan Fransız Thierry Meyssan’ın 2000’li yıllardan buyana ‘komplo kuramları’na olan ilgisi, son on yılda komplolar cenneti olan ‘Orta-Doğu’ya yerleşmesine yol açmış olmalı.
Ancak bugün onyedi dilden yayım yapan bir ‘iletişim ağı’nın yönetcisi olarak, zaman zaman ilginç ‘jeopolitik çözümlemeler’ yayımlamakta olup, kimi ‘ussal çözümlemeler’ine biz de gönderme yapmakta idik.
O arada, Réseau Voltaire (Voltaire Network)’in kimi ülkelerde ‘şube’leri olduğu, sözkonusu ülkelerin ‘çözümleme yetisi’ne sahip yazarlarıyla da ilişki kurduğunu belirtelim.
Türkiye’de kimlerle ilişki kurduğunu bilemem, ancak olsa olsa ‘sahte sol’ kesimlerle ilişkili olduğu tahmin edilebilir.
Yunanistan’da ise, bir ‘Helenist’ ekiple çalışmakta (*).
Savvas Kalèdéides ve Güneş Saati (Gnomon)
Réseau Voltaire’in Yunan ayağı, Savvas Kalèdéides adlı jandarma başçavuşu mu yoksa tuğgenarali mi olduğunu bilemediğim bir ‘emekli subay’.
Kalèdéides’in Yunanistan’da infognomon adlı bir yayınevi ve InfognomonPolitics bir örütbağ sitesi bulunmakta.
Abdullah Öcalan’ı Yunanistan’dan Kenya’ya götüren ‘ekip’in de içinde. Yani Yunanistan ‘İstahbarat’ında önemli bir isim.
İstihbaratçı Dediğin
İstihbaratçı dediğin ‘Dünya’yı bilmese ‘bölgesi’ni bilmeli değil mi ama ?
Savvas Kalèdéridès ise Akdeniz ve Ege’nin ötesinde Pontos Euxenios (Karadeniz) havzasını da bilmekte.
Pontos Euxenios, Türklerde bir ‘Pontus Devleti’ni çağrıştırıyor olabilir ama bir Yunan’lının ‘Kırım Sorunu’yla ne ilgisi var diye sorulmamalıdır.
Çünkü iyi bir ‘istihbaratçı’ eğer aynı zamanda ‘jeopolitikçi’ ise, coğrafyayı bildiği kadar ‘tarih’i de bilmelidir.
Ve ‘bölgesi’ dedik ya, yakın komşularının ‘içi’ni de bilmelidir.
PKK’nın İçi-Dışı
Örneğin biz 1993 yılı Nevroz’unda Abdullah Öcalan’ın ‘tek taraflı ateşkes ilan ettiğini unutmuş olabiliriz.
Ve bir ay sonra, ‘ateşkes’in ötesini gören ‘vizyon sahibi’ Turgut Özal’ın ‘Türk Derin Devleti’ tarafından nasıl öldürüldüğünü..
O kadar da değil. Bu ateşkesten rahatsız olup Şemdin Sakık’a iki ay sonra Bingöl yakınlarında 33 askerimizi öldürttüğünü unutmuş olabiliriz.
İşte ‘ünlü’ jeopolitikçi ve ‘derin istihbaratçı’ Savvas Kalèdéridès son yazısında bu ‘bilgi’lerimizi ‘tazelemekte’..
Ve Türk Devleti’nin henüz ‘çözemediği’ son ‘Ankara Katliamı’nın da sanığını da bilmekte.
Ankara Katliamı’nın Sorumlusu
Ankara Katliamı’nı kimin yaptığını Figen Yüksekdağ ya da ‘bizim Selo’ biliyorlardır.
Bilmiyorlarsa Savvas Kalèdéridès’e sorabilirler.
Kuşkusuz önce kendileri Savvas Kalèdéridès’e söylemedilerse..
Şu ‘komplo kuram’ları insanın kafasını nasıl da karıştırıyor, değil mi ama ?
Habip Hamza Erdem
(*)Savvas Kalèdéridès, « Pourquoi Erdoğan en personne et l’État turc profond se trouvent derrière le massacre d’Ankara », RÉSEAU VOLTAIRE, ATHÈNES (GRÈCE) | 19 OCTOBRE 2015
Kullanıcı küçük betizi
Habip Hamza Erdem
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 1526

Şu dizine dön: Habip Hamza ERDEM

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x