PKK Skytürk'te canlı yayında! Uğurlu olsun!

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

PKK Skytürk'te canlı yayında! Uğurlu olsun!

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Kas 19, 2008 22:45

Izleyenler su anki halet-i ruhiyemi cok iyi anlayacaklardir. "Kan uykusundan uyanmak" demisler bir de... Evet, uyansin herkes. Canli yayinda devlet, toprak talebi dile getiriliyor.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen AlpereN » Çrş Kas 19, 2008 23:13

izlence yayınlancakmı? skytürk bende yok gerçekten merak ettim. :evil:
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye

İletiler: 628

İletigönderen Ram » Çrş Kas 19, 2008 23:13

"Önceki yıllarda program yapanlar kendileri birer 'sertlik taraftarı ya da sözcüsü' gibi davranırken, bugün önemli bir kısmının daha olgun bir tartışma yürümesi için çaba harcadığını görüyoruz."

Evet... Önemli bir kısım medya mensubu, artık ihanet çemberinde daha olgun bir tavır sergilemektedir. Bırakınız demokrasi gelsin efendim. Tartışılsın, dogmalar yıkılsın. Hatta herkes çiçek çoçuk olsun, savaşmasın sevişsin. Sonra herkes özgürce işgâlin tadını çıkarabilir, tasmalarını okşayabilir.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Kas 19, 2008 23:39

AlpereN, izlenceyi birinci reklam arasindan sonra kayda basladim, o da Banu AVAR'da katilacak diye. Sanirim tarihi yanlis aklimda kalmis, kendisi yoktu. Söyle desem; Irak'in kuzeyinden Güney Kürdistan diye bahseden, kürtlerin kendi kaderlerini kendilerinin tayin etmesi gerektigini savunanlardan olusan, Hasan ÜNAL hocanin Serdar Akinan tarafindan defalarca sözünün kesildigi, biraz evvel de nerede ise zivanadan cikan pek özgür, pek demokratik bir platform.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen AlpereN » Prş Kas 20, 2008 0:09

Türk-Kan, hmm ilk önce Haşim Kılıç sonra bu ve benzeri olaylar.Bir Askeri Darbe daha yaşayacaz gibime geliyo.(ki olmassa sıra Askere ve Anayasa Mahkemesine gelecek) :|
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye

İletigönderen maydonos » Prş Kas 20, 2008 2:41

bakin arkadaslar yaniliyorsunuz sivil darbe oluyor.ram dogruyu soylemis yavas yavas boynumuza halkayi geciriyorlar.yalniz acayip bir hizlanma var.sarizeybek te farketmis olmali ki cok sesli ve stresliydi son programda. disaridan gozuken bu.icerden siz halen askeri darbe bekliyorsunuz ama olsa bile polis teskilatindaki gibi ise ust kadrolar yandik.tc tarihinin en gerici darbesi olur.fitnos takimi yaparsa yandik ki ne yandik.zaten bu imam nikahi olayi cok kotu.nereye kadar susulacak bilmiyorum.
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

İletigönderen orhunefe » Prş Kas 20, 2008 9:16

Serdar Akinan nereye koşuyor? Programı gördüm ama izleyemedim çünkü fena halde canımı sıktı bir dakikası bile.
Kullanıcı küçük betizi
orhunefe
Üye
Üye

İletiler: 452

İletigönderen Pınar » Prş Kas 20, 2008 9:32

Allah kahretsin ki geç kaldım, izleyemedim :evil:
Halk tarafından devlete "Sen bana hizmet etmek için varsın, bunun ötesinde senin bir anlamın yok" dendiğinde herşey yoluna girecektir...

(Osman Pamukoğlu)
Kullanıcı küçük betizi
Pınar
Üye
Üye

İletiler: 1380

İletigönderen İlteriş » Prş Kas 20, 2008 10:14

Alperen olani biteni biraz da umutla seyrediyorum, kazanin atesini fazla harladilar, bu millet yavas yavas pisen kurbaga gibi olmayacak, uyanacak, bana "hala" oyle geliyor.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen AlpereN » Prş Kas 20, 2008 11:20

gokturkmehmet yazdı:Alperen olani biteni biraz da umutla seyrediyorum, kazanin atesini fazla harladilar, bu millet yavas yavas pisen kurbaga gibi olmayacak, uyanacak, bana "hala" oyle geliyor.

usta inşallah dediğin gibi olur.İhtilalde zaten halk ve ordunun birleşmesi ile olur.Bak Doğan Avcıoğlu üstadımız yıllar önce ne güzel demiş;

Doğan Avcıoğlu yazdı:[url=http://tr.wikipedia.org/wiki/Doğan_Avcıoğlu]"Devrimin Kemalist aydınların yol göstericiliğinde ve Kemalist Genç Subayların öncülüğünde geniş bir cephe tarafından yapılacaktır." [/url]

68 Kuşağının çok sevdiğim sloganlardından biride Ordu-Gençlik el ele,buna Ordu-Miilet el eleyide eklersek yeni bir Kemalist İhtilalde yapabiliriz.
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye

İletigönderen MansurSah » Prş Kas 20, 2008 12:51

AlpereN yazdı:
gokturkmehmet yazdı:Alperen olani biteni biraz da umutla seyrediyorum, kazanin atesini fazla harladilar, bu millet yavas yavas pisen kurbaga gibi olmayacak, uyanacak, bana "hala" oyle geliyor.

usta inşallah dediğin gibi olur.İhtilalde zaten halk ve ordunun birleşmesi ile olur.Bak Doğan Avcıoğlu üstadımız yıllar önce ne güzel demiş;

Doğan Avcıoğlu yazdı:[url=http://tr.wikipedia.org/wiki/Doğan_Avcıoğlu]"Devrimin Kemalist aydınların yol göstericiliğinde ve Kemalist Genç Subayların öncülüğünde geniş bir cephe tarafından yapılacaktır." [/url]

68 Kuşağının çok sevdiğim sloganlardından biride Ordu-Gençlik el ele,buna Ordu-Miilet el eleyide eklersek yeni bir Kemalist İhtilalde yapabiliriz.

Evet, aynen; ve bunu yapmamız şarttır. Çünkü yapamazsak onlar yapacak. 27 Mayıs bence şanlı bir kilometre taşıdır ama öte yanda 12 Eylül ve 12 Mart da vardır.

Bu gidişle bir ihtilal/darbe/devrim birşeyler olacak da; bu bizler tarafından yapılacak da memleket kurtulacak mı; yoksa başkaları tarafından yapılacak da Ergenekon tertibi zırvalığını bile mumla arayacağımız günler mi göreceğiz. Mesele budur. İşin içine asker girerse -ki bu gidişle er geç girecektir- yurtsever-kemalist halkın başlattığı devrimi asker (alt kademeden başlayarak) devam ettirecek; yoksa tam tersi, Allah korusun "yüksek komutanlık" mı, 12 Eylül'den beter bir darbe yapacak.

"Bu toprakların çocukları mı" yoksa "our boys have done it" mi durumu biraz da..

Cumhuriyeti sivil sivil de yıkma çalışmasına karşı, güç koyma hakkımız ve ödevimiz vardır. Ama korumaya sivil sivil çalışan aydınlar, polis tarafından gözaltına alınıyor. Yani onlar hem sivil, hem güç kullanmaktalar. Dolayısıyla kemalist gençliğin, yurtseverlerin de "bir şekilde" güç kullanmasının, artık meşru olduğunu düşünüyorum.

Allah sonumuzu hayretsin. Dönemeç gibi. Ya batacağız ya çıkacağız.
Fatih "Mansur Şah" Özaydın

Hem Cemaat hem Cumhuriyet olunmaz,
Ters mıknatıslanma yapar!!!
Kullanıcı küçük betizi
MansurSah
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 611

İletigönderen borabey » Prş Kas 20, 2008 14:04

değerli dostlar,

uzun zamandır devam eden bir filmin sonuna gelmek üzereyiz.
*) Önce kuşatıldık
*) Sonrasında milli ve manevi değerlerimiz, kurumlarımız, kişiler ele geçirildi
*)Siyaset, iktidarı ve bürokratı ile teslim alındı...
*) son olarak rejimin teminatı kalelerin surlarında gedik açıldı...
*)Şimdi sıra DEVLETİN MÜESSES NİZAMININ YIKILMASINDA...
maalesef DEVLETİN SAVUNMA REFLEKSİ ve SAVUNMA MEKANİZMALARI BİRER BİRER ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ...
Ama unuttukları bir şey var..
Biz bu filmi daha görmüş,
senaryosunu onların yazmasına ve çekmesine karşın SONUNU !...
ATATÜRK'ÜMÜZÜN YÖNETMENLİĞİNDE YÜCE TÜRK MİLLETİ GETİRMİŞTİ....
Bugün de bir kez daha YÜCE TÜRK MİLLETİNİN AZİM VE İRADESİ;
bu filmin sonunu onların istediği ve yazdığı gibi değil BİZİM İSTEDİĞİMİZ GİBİ GETİRECEKTİR...
EN İÇTEN SEVGİ VE SAYGILARIMLA.
Kullanıcı küçük betizi
borabey
Üye
Üye

İletiler: 333

İletigönderen Türk-Kan » Prş Kas 20, 2008 14:31

Kürt sorununu masaya yatıran ve bunun için tüm tarafların görüşünü yansıtmak isteyen SKY Türk kanalı, PKK'den de görüş almak isteyince, "Yayın durdurma ve görüşmeye gidenlerin tutuklanacağı" uyarısı ile karşılaştı.

SKY Türk kanalı, "Kan Uykusundan Uyanmak" programını PKK görüşleri olmadan yayınlıyor. DTP, AKP, CHP, MHP, SP, KADEP, gazeteciler, politikacılar, akademisyenler, ekonomist, sosyolog ve tarihçilerin de katıldığı SKY Türk kanalındaki "Kan Uykusundan Uyanmak" programı iki gündür devam ediyor.

Programda Kürt sorunu tüm yönleriyle masaya yatırılırken, tarafların ve karşı görüşte olanların görüşüne yer verilmesi de amaçlanıyor.

Kanalın, Kürt sorununa taraflarından biri olan PKK'nin de görüşünü almak için Irak'ın kuzeyine yapmak istediği gezi, "yayın durdurma ve tutuklama" engeline takıldı.

Geçen hafta Diyarbakır ve Şırnak'a gelerek program için çekim yapan SKY Türk ekibinin, Güney Kürdistan'a yapmak istedikleri gezi, nazik bir şekilde engellendi. Kanal yöneticileri, PKK ile görüşmeleri halinde yayınlarının durdurulacağı ve görüşmeye gidenlerin dönüşte tutuklanacakları yönünde uyarılınca, PKK ile yapılması planlanan görüşme iptal edildi.

Hic gerek kalmadi ki. Kandil'den canli yayin yapilsaydi daha farkli olmazdi.

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen borabey » Prş Kas 20, 2008 14:45

Sevgili Türk-Kan,

Yakında imralıdaki bebek katili de canlı yayına çıkarsa hiç şaşmayalım...
İhanetin de bir sınırı vardır..
Bizdeki haizler sınırları kaldırdılar..
Kullanıcı küçük betizi
borabey
Üye
Üye

İletiler: 333

İletigönderen Türk-Kan » Prş Kas 20, 2008 15:01

borabey, Cumhuriyet Savcilari, vatanseverleri teröristlikle suclamaktan baska ne yapmaktadir bu aralar? Türkiye Cumhuriyeti Anayasasi aleni ihlal edilmistir. Bursa Nutku'nu yine, yeniden, devamli hafizalarimizda canli tutmamiz gerek. Cok fazla zaman kalmamistir:

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, “Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir” diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, “demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek”

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.”

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Resim

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

Sonraki

Şu dizine dön: Tartışma ve Fikir Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x