POLİTİZE OLMADAN

POLİTİZE OLMADAN

İletigönderen durudogan » Çrş Nis 09, 2014 21:13

POLİTİZE OLMADAN
Yerel seçimleri tamamladık. Burhaniye ilk defa olarak hem de sol kesimin hep karşı çıktığı bir partiden belediye başkanını seçti dersek işin özü itibariyle yanlış ifade kullanmakla görünüm AKP nin Burhaniye’ de kazandığıdır.
Burhaniye’ de CHP değil F. Akova namı diğer Fiko kaybetmiş, AKP değil N. Uysal kazanmıştır. MHP ise karlı çıkmış; bundan böyle Burhaniye’ de ki yarışlarda bende varım demiştir. Politize olmuş CHP li ler her zaman olduğu gibi kabahati yükleyecek günah keçilerini her biri ayrı ayrı bulduğunu ifade etmektedir ama işin aslı: Akova’ nın ikinci son döneminde Tayyip in Burhaniye şubesi olduğunu kabul etmekte zorlanmaktalar. Başta CHP ilçe örgütü partisel dirayetini gösteremeyip partiyi Akova’nın güdümüne bıraktığı gözlerden kaçmamıştır. CHP ilçe örgütü başta ilçe başkanı Pazarbaşı’ nın teorisel ve pratiksel hatalarına da kurban gitmiştir.
7 Nisan Silivri ye gidiş olayı, Akova ların karası olduğu toplum tarafından not edilmiş, CHP ilçe örgütünün 5 Haziran 2013 de Hdp ile girdiği dirsek teması ve parklarda ki emek güç iş birliği adı altında ki formlar da ki durumuda partisel hatalar olmuş, Burhaniye nin diktatörünün başta STK lara ve Sünni kesimin dışındakilere yaklaşımları , 29 Ekim, 10 Kasım, U. Mumcu anmasın daki davul zurnada toplumun gözünden kaçmamıştır.
Akova güdümlü ilçe örgütü “Fikret’e oy yok” söylentilerini duymamış. N. Uysal a adaylık teklifini götürmeyi dahi akıl edemediği gibi meclis oluşturmada da hataları katlayarak devam ettirmiştir.
Netice de demek ki Burhaniye li ÇIKARTILIP ASILSA OY ALMASI telaffuz edilen CEKETe oy vermemiştir.
***
Artık önümüze bakmalıyız.
Burhaniye çıkarlarına uygun en iyi seçimi yapmıştır. Burhaniye iyi bir fırsat yakalamıştır. 2015 de genel seçimlerin olduğunu bir kenara parantez içine alarak koyduktan sonra genel durum değerlendirelim. Gömeç ve Havran ı göz önüne almamıza gerek olmadan Ayvalık ve Edremit in CHP li olduğu şekli ile körfezde ki büyük ilçelerin içinde tek hükümet partisinden Burhaniye yi görürüz.
Edremit ve Ayvalık ın coğrafi olarak yatay genişleme imkanı yok denecek kadar azdır. Burhaniye nin yapısı ise her türlü yatırım ve genişlemeye müsaittir. Genel seçimlere kadar Burhaniye ye akılcı bir siyasetle çok güzel yatırımlar ve destek alınabilir. Mevcut hükümet körfez de ve İlde kazandığı bu ismi kaybetmeyi göze alamaz. Belediye başkanlık ve meclisle Burhaniye nin yakaladığı bu fırsatı politizelikten arınmış olarak değerlendirmeli, belediye meclisindeki muhalefetin yapıcı ve iyi bir denetleyici olması ile Burhaniye kazanır. Aksi halde CHP bu gün ki oy oranını dahi yakalayamaz ve değil üçüncü dördüncü parti bile olamaz.
Burhaniye üzerinde ki Akova hanedanlığı kefenini yırtmış, çam kozasını da çürümeye terk etmiştir.
Akıllı düşünüp Burhaniye nin çıkarları için çalışmak: Burhaniye de nefes alan ekmek yiyen herkesin borcudur.
Şu andan itibaren Burhaniye li Başkanına ve meclisine sahip çıkmakla mükelleftir.

Murat Durudoğan
06.04.2014
Kullanıcı küçük betizi
durudogan
Üye
Üye
 
İletiler: 1
Kayıt: Çrş Nis 09, 2014 21:08

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x