“R. Tayyip Erdoğan’ın ‘Tarih Tezleri’ne EL CEVAP” / Sinan MEYDAN

Kitapları bu bölümde tanıtabilirsiniz.

“R. Tayyip Erdoğan’ın ‘Tarih Tezleri’ne EL CEVAP” / Sinan MEYDAN

İletigönderen Başkomutan » Cmt Kas 09, 2013 7:57

Bu kitabı okumaya doyamayacaksınız: ” El Cevap” çıktı

” Kayıp Kıta Mu”, ” Köken”, ” Cumhuriyet Tarihi Yalanları” gibi birbirinden değerli kitapların sahibi olan ve okuyucusunu tarihin evraklı gerçekleri ile buluşturan Sinan Meydan yeni ve önemli bir kitapla yine adından söz ettirecek. Bugün satışa sunulan ” El Cevap” kitabında yine birbirinden önemli bilgilerle bizi bazılarının söylediği değil gerçek tarihe götürüyor.

Sinan Meydan’ın ” El Cevap” kitabı için söyledikleri:

Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın ‘Tarih Tezleri’ne EL CEVAP” adını verdiğim kitabımda sadece Başbakan Erdoğan’a değil,onun erken Cumhuriyet tarihine bakışını biçimlendiren Necip Fazıl, Kadir Mısıroğlu gibi tarihçiler ile Başbakan’ın danışmanalarına da cevap veriyorum.

EL CEVAP’ta Başbakan Erdoğan’ın dile getirdiği aşağıdaki “tarih tezleri”ne belgelerle cevap verdim:

* CHP, İnönü camileri kapattı, sattı, ahır, yatakhane, depo, parti merkezi yaptı!

* Türkçe ezan zulümdür!Türkçe ezan milletin değerlerine saldırıdır! Türkçe ezan iç karartıcıdır!

* CHP Kur’an-ı Kerim’i yasaklattı, ezanı susturdu! Ezanı Menderes’in DP’si (tek başına) aslına çevirdi!

* Dersim isyan etmedi, bahanelerle operasyon yapıldı! Seyit Rıza isyancı değil din mazlumudur! CHP, İnönü Dersim’de katliam yaptı! Dersim Harekatı’nda zehirli gaz kullanıldı!

* Ali Çetinkaya yüzü kapkara bir katildir, cellattır! Ali Çetinkaya İskilipli Atıf Hoca’yı düzmece bir mahkemeyle “Kararın infazına, şahitlerin sonra dinlenmesine” diyerek idam ettirdi!

* “Neyi ördün?” Türkiye’yi demir ağlarla CHP değil AKP ördü!

* Atatürk dönemi antropoloji çalışmaları ırkçıdır!

* İsmet İnönü dinsel içerikli kitapları yasaklattı!

* CHP, Aşık Veysel’i Sivas’a sokmadı! CHP’ye göre saz gerici bir müzik aletidir! CHP döneminde Halk Müziği yasaklandı!

* İsmet İnönü döneminde gaz, ekmek, şeker vb. karneyle dağıtıldı!

* Üç beş çanak çömlek Marmaray’ı dört yıl geciktirdi!

* Kanuni’nin ömrünün 30 yılı at sırtında geçti!

ve daha fazlası….

Sadece Başbakan Erdoğan’ın “tarih tezleri”ne tek tek belgelere dayalı olarak cevap vermekle kalmadım, Başbakan Erdoğan’ı, bilime, kültüre, sanata, topluma, siyasete ve tarihe bakışı çerçevesinde derinlemesine inceledim.

EL-CEVAP’ta ayrıca Atatürk’ten sonra emperyalizmin Türkiye’de tarih yazımına nasıl müdahele ettiğini, 1950′den itibren hazırlanan tüm ders kitapları gibi tarih kitaplarının da emperyalizm elinden geçtiğini, 1950-1960 arasında Menderes’in de tarihle yüzleştiğini, Karşı Devrim’in kara kutusu Necip Fazıl’ın gizli misyonunu, N. Fazıl’ın Büyük Doğu dergisi ve kitaplarında erken Cumhuriyet tarihini nasıl çarpıttığını belgelerle gözler önüne serdim.

Özetle, EL-CEVAP’ta 1950′den 2013′e Cumhuriyet tarihinin neden, nasıl ve kimlerce çarpıtıldığı gözler önüne serilmiş ve Cumhuriyet tarihiyle ilgili en çok merak edilen konulara belgelerle açıklık getirilmiştir.

“Yukarıdakiler ve onlara benzer tarih tezlerini dile getirdikten sonra sözlerini ‘El insaf’ diye bitiren Başbakan R. Tayyip Erdoğan’a belgelerle
‘El cevap’ diyorum.”

Sinan Meydan
İnkılâp Kitabevi
792 sayfa - 2013

Sinan Meydan'ın Kitapları

normatif.com

GÜNCEL MEYDAN
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 2297

Şu dizine dön: Kitap Tanıtımları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x