"Reis", klarnetçiyi Ege'ye götür!.. / Ahmet TAKAN

"Reis", klarnetçiyi Ege'ye götür!.. / Ahmet TAKAN

İletigönderen Oğuz Kağan » Sal Nis 10, 2018 12:21

"Reis", klarnetçiyi Ege'ye götür!..

Kahraman Mehmetçiğin canı ve kanı pahasına terörle mücadele operasyonlarında elde ettiği büyük başarıların siyasi ranta çevrildiği günümüzde Ege'de döndürülen tezgahların Türk kamuoyu tarafından tüm çıplaklığı ile bilinmesi lazım... Afrin televolecileri ile klarnetçileri iktidara taklalar atarken Ege'deki millî menfaatlerimizin hiç edildiğinden kaç kişi haberdar?.. Ege'de 18 Türk adasını ve 1 kayalığını işgal eden, her gün karasularımızı ve hava sahamızı ihlal eden, karasularımızdaki petrolümüzü çalan ve küstahça Türkiye'ye meydan okuyan Yunan'a o ünlülerden bir tepki var mı?.. Uluslararası antlaşmalara göre, Ege'de gayriaskeri statüdeki adaları ağır silahlandıran, gerçek mermilerle tatbikat yapan Yunanistan'ın Lozan Antlaşması'nı kevgire çevirdiği gerçeği bizim güncelleyicileri (!) pek ilgilendirmediği de artık ortada. Ne yapalım o zaman?.. Bir de Paris Antlaşması'nı gündeme getirelim. Bakalım bu sefer kıllarını kıpırdatacaklar mı?..

Resim

Yunan silahlı kuvvetleri, 28 Mart Çarşamba günü, Ege Denizi 12 ada bölgesinde, Pyrpolitis Müşterek Harekâta Hazırlık Tatbikatı yaptı. Hiç çekinmeden Türkiye'ye küstahça tehditler savuran Yunan Savunma Bakanı Panos Kammenos'un talimatı ile icra edilen askeri tatbikatı, Yunan Genelkurmay Başkanı Oramiral Evangelos Apostolakis sevk ve idare etti. Tatbikata Yunan, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri birlikleri ile yüzer ve uçar unsurlar katıldı. Tatbikatta yer alan askeri araç ve gereçler ayrıca dikkat çekiciydi!..

Tatbikata çok sayıda firkateyn katıldı.

Resim

Fırkateynlere ilave olarak güdümlü füze taşıyan gemiler de tatbikatta yer aldı.

Resim

Havuzlu çıkarma gemisine yüklenen Yunan SAT komandoları, saldırı botlarını denize indirerek kıyı başını ele geçirme harekâtını icra etti.

Resim

Tatbikatta hovercraft cinsi hava yastıklı çıkarma gemilerinin kullanılması dikkat çekti.

Resim

Adalar bölgesine helikopterler ile uçar birlik harekâtı yapıldı. Denizden çıkan birlikler ile karadaki birlikler birleşti.

Resim

Millî Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım, 12 adanın, 1947 Paris Antlaşması'nın 14'üncü maddesine göre gayriaskeri statüde olduğuna dikkat çekti. Ümit Yalım, "ayrıca antlaşmanın EK 13, D paragrafına göre gerek adalar üzerinde gerekse adaların karasularında askeri tatbikat yapılması yasaklanmıştır. Yunanistan, açık bir şekilde 1947 Paris Antlaşması'nı ihlal etti. Yunanistan, gayriaskeri statüdeki 12 ada bölgesinde ve adaların karasularında askeri tatbikat yaparken, 1947 Paris Antlaşmasını ihlal ederken AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Savunma Bakanı Nurettin Canikli olanı biteni turist gibi seyretti. Yunanistan'a müzik notası bile verilmedi" dedi.

Yunan küstahlıkları sadece bunlarla sınırlı değil. Sizlere, dümbelek, klarnet partileri izletilirken Türkiye'nin batıdan nasıl işgal edildiğine dair gerçekleri belgeleriyle ısrarla aktarmaya devam edeceğim.

Eyy ünlüler!.. Bir vapur kiralayıp Ege'de adalar turu atmayı düşünür müsünüz?.. Güvertede göbek atıp Yunan'ı korkutursunuz... Dümenden "van minit" yapıp bir iki ihale, iş daha kaparsınız!..

Ahmet TAKAN, 10 Nisan 2018
ahttakan@gmail.com
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 11753
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Gazete Köşe Yazarları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x