Rota / Türker ERTÜRK

Rota / Türker ERTÜRK

İletigönderen Oğuz Kağan » Cum Oca 11, 2013 12:57

Rota

Geçtiğimiz Salı günkü köşe yazımızda anlatmaya çalıştığımız gibi PKK’nın silah bırakması veya bıraktırılabilmesi mümkün değildir. Bu eşyanın tabiatına aykırıdır. PKK’nın silah bırakmasını ABD’de istemez. Çünkü bizzat beslenip büyütülen ve bu seviyeye çıkarılan PKK’ya Türkiye ve Ortadoğu üzerindeki projelerin gerçekleştirilmesinde ihtiyaç vardır.

Bir an için bebek katili ve terörist başı Abdullah Öcalan’ın silah bırakmak konusunda samimi olduğunu düşünelim. Derhal işini bitirirler veya devre dışı bırakırlar!

Zaten yapılmaya çalışılan da toplumda PKK’ya silah bıraktırıyormuş gibi algı operasyonu yapmak, Öcalan’ı insanileştirmek, belli bir süreç içinde af ederek dışarı çıkarmak ve yaklaşan seçimleri ve referandumu sanal barış ortamında yaptırarak Türkiye Cumhuriyeti’ne son darbeyi vuracak rejim değişikliğini gerçekleştirmektir.

Türkiye bölgenin en önemli ülkesi

ABD Ortadoğu’daki hedeflerini ele geçirmek ve planlarını gerçekleştirmek için bu bölgenin jeopolitik ve jeostratejik olarak en önemli coğrafyası olan ülkemizi namütenahi olarak kullanmak maksadıyla Türkiye’ye izlemesi gereken bir rota çizmiştir.

Fakat Türkiye’nin, kuruluş ideolojisi, sahip olduğu kırmızıçizgileri, güvenliği, çıkarları ve gelenekleri nedeniyle bu rotayı takip etmesi mümkün değildir. O zaman yapılması gereken bazı ayarlar ve müdahaleler yaparak Türkiye’yi kendi isteği ile bu rotayı izler konuma getirmektir.

Bunu yapabilmek için ABD’nin dış politika takım çantasına zaman için koyduğu ve kullanıma hazır tuttuğu bazı aletleri vardır. Ancak bunlarla Türkiye’yi gönüllü olarak kendisini felakete götüreceği kesin olan rota üzerinde tutabilir.

AKP, PKK, F Tipi Örgüt

Bu aletleri esas ve yardımcı olmak üzere ikiye ayırmak mümkündür. AKP, PKK ve F Tipi Örgüt esas, dışa bağımlı kırılgan ekonomi ve sıcak para ihtiyacı, ele geçirilmiş medya, operasyona uğratılmış muhalefet partileri, TESEV gibi sivil toplum kuruluşları yardımcı aletler olarak ABD’nin takım çantasındadır.

2002’de kullanılamaz hale gelen PKK, AKP’ye yaptırılan içi boş açılımlarla tekrar canlandırılmış ve şu anda takım çantasının esas aletleri arasına girmiştir.

Aklınıza şöyle bir sual gelebilir. Türkiye’yi istediği rotaya sokmak için ABD’nin takım çantasına koyduğu ve sınırsız olarak kullanmaya çalıştığı esas aletlerden AKP, PKK ve F Tipi Örgüt ferasetleri dahilinde kendi hedeflerine ulaşmak için ABD’yi kullanmaya çalışıyor olabilirler mi?

Birbirlerine karşı dengeleyici

Olabilir değil, öyle zaten. Ama onlar giderken ABD bu yollardan dönüyordu. ABD bu işleri iyi bildiğinden aletleri de birbirine karşı dengeleyici olarak kullanmakta ve kontrolden çıkmalarını engellemektedir.

AKP’ye karşı PKK ile terörün azdırılması, sıcak para girişinin kısılması, PKK’ya karşı desteğin azaltılması ve Kuzey Irak’a operasyon yapılmasına müsaade verilmesi, F Tipi Örgüte karşı liderinin rehin bulunduruluyor olması ve AKP’nin karşı operasyon için isteklendirilmesi ve desteklenmesi gibi. Bunlar sadece küçük örnekler, daha ne Ali Cengiz oyunları var bir bilseniz!

Eğer bir kere ile bir şey olmaz yaklaşımı ile emperyalizmin gücünü kullanmak amacıyla kendini kullandırırsan bunun sonu vatan hainliğine gider.

Zamanı gelen deliğe süpürülecektir

Kimse ABD’nin babasının oğlu değildir. ABD kimsenin karakaşına ve kara gözüne hayran değildir. Okyanus ötesinden bakışla bizim taraflar doğuludur ve kara kafalıdır. Zamanı gelince kullanılan herkes deliğe süpürülecektir. Bu süreçte en büyük felaket en fazla kullanılanın başına gelecektir. Yakın tarih bunun tanığıdır!

İmralı açılımı, Kürt açılımı, Habur kepazeliği, Oslo sürecinin devamı olup ABD tarafından AKP’nin önüne uygulanması için konmuştur. Gülen’in İmralı’da Öcalan’la yapılan görüşmelerle ilgili "el de öpülebilir etek de" değerlendirmesi gerek zamanlaması gerek içeriğiyle tesadüfi değildir. Bunlar kukladır ipleri ABD’nin elindedir.

Ergenekon, Balyoz gibi operasyonlar ve arkasındaki göstere göstere hukuksuzluk ABD’nin çizdiği ve bizden gönüllü olarak izlememizi istediği felaket rotasına itiraz edenlere ve edeceklere gözdağı içindir.

Saygılar sunarım.

Türker ERTÜRK, 11 Ocak 2013
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12207
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Türker ERTÜRK

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x