RTE'den üstü kapalı "Polat Alemdar" eleştirisi

Genel & Güncel Konular

RTE'den üstü kapalı "Polat Alemdar" eleştirisi

İletigönderen Türk-Kan » Sal Şub 20, 2007 17:13

Üstü kapalı "Polat Alemdar" eleştirisi

Resim
Erdoğan, gençlere tahriklere kapılmama çağrısında bulundu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gençleri ''duygularıyla oynamak isteyen aktörlere prim vermeme''ye çağırdı. Başbakan, ''Ümitvar olmalıyız. Özellikle duygularımızla oynamak isteyen aktörlere karşı uyanık olmalıyız'' dedi.
AK Parti'nin TBMM grup toplantısında konuşan Erdoğan, bu aktörlerin ekran başında, üniversite amfilerinde ya da siyasetçi olarak meydanlarda ortaya çıkabileceğini söyledi.

"Hiçbir anne baba, evladının kalem yerine silaha sarılmasını, şiddete bulaşmasını istemeyeceği gibi biz de bu ülkenin hiçbir gencinin şiddete bulaşmasına, şiddete meyletmesine, yanlış rol modellerine özenmesine razı olamayız'' diyen Erdoğan, Türkiye'de gençlik üzerinden çok oyunlar oynandığını belirtti.

Başbakan, ''Türkiye, sağ-sol olaylarını, aşırılık davet edilen ideolojik kutuplaşmaları, etnik bölünmeleri çok büyük bedellerle aştı. Öyle zamanlar oldu ki aklın yerini tamamen duygular, fikrin yerini tamamen hamaset, iradenin yerini tamamen öfke aldı. Halkı, özellikle gençliğimizin ufkunu rehin alan siyasi kutuplaşmalar had safhaya vardı. Birleştirici paydalar üzerinde siyaset yapmak kolay olmadığından herkes kutuplara savruldu. Ortak irade, milli irade zaafa uğratıldı. En büyük darbeyi, o günlerin idealist gençleri aldı" dedi.

Erdoğan, "O günlerin tezgahları dağıldıktan sonra gerçek ortaya çıktı ki istismarcılar, masumiyeti, idealizmi sonuna kadar istismar etmişler ve Türk gençliğinin duyguları üzerinden kirli oyunlar oynamışlar" diye konuştu.

Kaynak: :arrow: http://www.cnnturk.com/TURKIYE/haber_detay.asp?PID=318&haberID=303894
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen ACD » Sal Şub 20, 2007 18:13

Türk-Kan, Teşekkürler Haberi Paylaştığın İçin...
Bende Bu Haberin Biraz Daha Ayrıntılısını Buldum, Buyrun ...
:wink:

''Gençliği kimse yönlendiremez''

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gençliği 1960'lı, 1970'li yılların içi boş sloganları ile kimsenin yönlendiremeyeceğini belirterek, ''Gençlik, bir ülkenin aynı zamanda ruhudur, aklıdır, vicdanıdır, ufkudur...'' dedi.

Erdoğan, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin çözülmesi gereken meseleleri, zengin imkan ve fırsatlarının da genç nüfusla doğrudan ilgili olduğunu kaydederek, Türkiye'de eğitim süreci içinde yaklaşık 17 milyon çocuk ve genç bulunduğunu hatırlattı.

30 yaşın altındaki nüfusun 40 milyona yakın olduğuna dikkati çeken Erdoğan, şunları söyledi: ''Türkiye'nin geleceğini, eğitimini, sağlığını, istihdamını, kalkınmasını
konuşurken, mutlaka bu gerçeklerden hareket etmek zorundayız. Gençlik, hem geleceğimiz hem bugünümüzdür. Her anne ve baba, kendi çocuğunu sadece gelecek
için değil, evladı olduğu için sevdiğine göre, biz de bu ülkenin tüm çocuklarını, gençliğini bu duyguyla bu düşünce ile kucaklamalıyız. Her anne-baba çocuğu için iyi bir gelecek hayal eder. Bundan daha tabii bir şey de olamaz. İşte o yüzden 'gençlik, hem bugünümüz, hem geleceğimizdir' diyoruz. Gençliğin meselelerini ertelemekten, geleceğe havale etmekten daha büyük bir yanlış olamaz. Gençliğe bugünden sahip çıkmak için bakanlıklarımızın, yerel yönetimlerimizin ilgili bütün kurumlarımızın bu konuyu yeni baştan ele alması gerektiğini vurguluyorum. Önümüzdeki dönemde bütün kurumların buraya odaklanması gerekiyor.''

Erdoğan, parti, hükümet, parlamento grubu ve belediyeler olarak, eğitime bütçeden en büyük payı ayırdıklarını bildirdi. Bu yıl gençliğe Cumhuriyet tarihinin en büyük payını ayırdıklarını anlatan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sadece bu hamlelerinin bile Türkiye'nin bugününe ve geleceğine yapılmış en büyük yatırım olduğunu bildirdi.

Erdoğan: ''Gençliğin oy kullanmasına mani olmayız''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Gençliğin oy kullanmasına mani olacak herhangi bir adım atmayız'' dedi. AK Parti TBMM Grup toplantısının ardından bir grup genç ile birlikte TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda bir araya gelen Erdoğan, buradan ayrılırken soruları yanıtladı.

Erdoğan, genel seçimlerin öne alınması halinde 25 yaşını doldurmuş olanların seçilip seçilmeyeceğine ilişkin soru üzerine, ''Ben gençliği seviyorum. Gençliğin oy kullanmasına mani olacak herhangi bir adım atmayız. Bunun da kararını verecek olan merci Yüksek Seçim Kurulu'dur (YSK). YSK, 'öyle bir şey olamaz' dediği
sürece seçimler zamanında yapılacaktır'' dedi.

Erdoğan, bir gazetecinin ''YSK, '25 yaş uygulamasında sıkıntı var' derse...'' şeklindeki sözleri üzerine şunları söyledi: ''Gündemimizde böyle bir şey yok. Yani gündeme böyle bir şey gelecek olsa dahi bunun kararını verme şeyi şu anda bizde değil. Kaldı ki böyle bir şey Anayasa değişikliği gerektirebilir. Anayasa değişikliğiyle ilgili konu da bizim muhalefet partisiyle oturup konuşmamızı gerektiren bir konu. Gündemimizde olmayan bir şeyi de konuşmak gereksiz.''

Nutuk'tan alıntılar

Erdoğan, bugünü, dünyayı idrak eden gençliğin, eskiye göre ufkunun açık olduğunu ifade ederek, ''Geçmişini bilen ve tarihi köklerinin farkında olan bir gençlik, kimlik ve aidiyet krizi yaşamayan bir gençlik olur'' diye konuştu. Atatürk'ün Nutku'ndan çeşitli bölümler de okuyan Erdoğan, ''... yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz'' ifadesini hatırlattı.

Bugünkü gençliğin 1970'li, 1980'li yılların gençliği olmadığını kaydeden Erdoğan, ''Bu gençliği, 1960'lı, 1970'li yılların içi boş sloganları ile kimse yönlendiremez'' dedi.
Erdoğan'ın konuşması, salonda bulunan gençlerin alkışlayıp, slogan atması nedeniyle sık sık kesildi.

AA
Kullanıcı küçük betizi
ACD
Üye
Üye

İletiler: 1137

İletigönderen Hasta » Çrş Şub 21, 2007 8:31

Polat'a gelene kadar,içinde yaşadıkları ortam,aile ve sosyo-kültürel yapıda,yeterince model buluyor,çocuk ve gençlerimiz.TV'nin sunduğu modeller bu altyapının üstüne geliyor.O altyapı olmadan,durup dururken,modelini Polat olarak belirlemez,biri...Hayatı seçerek algılar,eğilimlerimize uygun modeller seçer ya da modelin,işimize gelen kısmını algılarız.Unutmamalı,ilk modellerimiz ana-babalarımız...İlk önce toplumdan,aileden,kültürden şiddeti kaldırmak gerek.Tabii,burda aklıma Kasımpaşa'lı ağzı ile racon kesen birilerinin,toplumsal kültürümüze,son dönemde yaptığı katkılar da gelmiyor değil. :wink: :twisted:
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

Re: RTE'den üstü kapalı "Polat Alemdar" eleştirisi

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Şub 21, 2007 13:04

RTE yazdı:demis ki:
Gençler, duygularınizla oynamak isteyen aktörlere prim vermeyin

RTE yazdı:demis ki:
Anani da al git LAN

nurdi yazdı:İlk önce toplumdan,aileden,kültürden şiddeti kaldırmak gerek.Tabii,burda aklıma Kasımpaşa'lı ağzı ile racon kesen birilerinin,toplumsal kültürümüze,son dönemde yaptığı katkılar da gelmiyor değil. :wink: :twisted:

yorumsuz :twisted:

ACD, ekledigin haber icin tesekkürler. RTE'nin tribünlere yaptigi, süresini 50 dakika uzatarak diger partilerin hakkini gasp ettigi konusmasini izledim dün aksam... hele ki Nutuk'tan alintisina gülmekten katildim. yanardöner dedikleri böyle birsey olmali :twisted:
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen MeRaL » Çrş Şub 21, 2007 13:38

RTE, nabza göre serbet vermeyi iyi biliyo...
asıl kaygı secimler yüzünden tabi,
k.v. milletin uyuyan,milliyetçilik duygularını kabartıp ya oylar Mhp ye giderse...

k.v. sansürleyende bunlar zaten,,
işlerine gelmeyen herşeyi bi şekilde durduruyolar zaten, :twisted:
En son örneklerden biride RTE yi eleştiren kanaltürk ün sıkı bi vergi denetimine tabi tutulması.... :twisted:
üzgün adım İLeri marŞ .
Kullanıcı küçük betizi
MeRaL
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 754

İletigönderen Panzehir » Çrş Şub 21, 2007 15:28

Ben bu kadar korkak olduğunu sanmazdım. Amma da tırsmış hani. :)

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen Sandra » Pzr Şub 25, 2007 5:56

Erdogana sadece su soruyu yönetseydiler ordaki gazeteciler acaba ne yanit verecekti cok merak ediyorum

-Efendim ama siz polat alemdar karakterini elestiriyorsunuz peki sizin esiniz,sizin yol arkadaslariniz,meclis baskanimiz neden kurtlar vadisi irak filminin galasina gittiler ? (gazeteci)

-???!!!!!( haliyle erdogan)
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Sandra
Üye
Üye

İletiler: 171

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 7 konuk

x