Ruh çağıracağım, yardımcı olursanız sevinirim

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

İletigönderen zfrtxt » Pzt Oca 26, 2009 18:48

nasil bir cizgi imis bu anlayamadik gitti,
sadece su sozler bile mhp nin milliyetciliginin sinirlarini iyi ciziyor anlayana
TERÖRÜN BEYNİ BARZANİ
YÖNETİMİ KANDİL
DESTEKÇİSİ BÖLÜCÜLER
MİHMANDARI AKP'DİR
sizce bu kadarmi teror meselesi nerde gerisi ? yersen
Kullanıcı küçük betizi
zfrtxt
Üye
Üye

İletiler: 106

İletigönderen maydonos » Pzt Oca 26, 2009 18:52

turkkan mhp ruhunu yenilemis galiba dervis geliyormus basina?
zfrtxt, biz anladik dervis geliyor ve mhp ikdidar oluyormus hayirli olsun gorecegiz ne kadar vatansevermis bu mhp...
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

İletigönderen avrasya » Sal Oca 27, 2009 0:32

Ruhtan ses gelmiş ;

Akepeyle uyum halinde olduğunu, ABD ye selamla teyit etmiş..
Kullanıcı küçük betizi
avrasya
Üye
Üye

İletiler: 279

İletigönderen zfrtxt » Sal Oca 27, 2009 1:09

DEVLET BAHÇELİ BU OLAYDA NİYE SUSKUN?
Ergenekon Soruşturması kapsamında yaşanan gözaltılar tartışılmaya devam ediliyor. Kuşkusuz son dalgada gözaltına alınan isimlerden en öne çıkanlardan biri; Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek.

Mustafa Özbek’in gözaltına alınması olayına suskun kalması dikkat çeken bir isim var; MHP lideri Devlet Bahçeli. Diyeceksiniz ki; Devlet Bahçeli’nin bu konuda tepki vermemesinin ne önemi olabilir?

Konu; MHP’nin muhalefet partisi olması değil, başka.

Bakınız; Mustafa Özbek, sendika başkanlığının yanı sıra uzun yıllar MHP içinde aktif görevde bulunmuş bir isim. Özbek, MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’e yakınlığıyla biliniyordu. MHP’nin Kırıkkale Gençlik Kolları’nda yönetim kurulu üyeliği yaptı ve yine memleketi Kırıkkale’de MHP İlçe Başkanlığı görevinde bulundu.

Yıllarca MHP içinde siyaset sahnesinde rol alan Özbek, şimdi Ergenekon Soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Ancak MHP Lideri Devlet Bahçeli bu konuda derin bir sessizliğe bürünmüş durumda.

Odatv.com olarak soruyoruz;

Devlet Bahçeli’nin, yaşananlara tepki vermemesinin altında; Mustafa Özbek’in kurucularından olduğu Türkiyem Topluluğu’nun ve yine Özbek’in şu anki MHP yönetimini ‘ABD yanlısı’ olarak görmesinin payı var mı?

Odatv.com
Kullanıcı küçük betizi
zfrtxt
Üye
Üye

İletiler: 106

İletigönderen BurakYurtsever » Sal Oca 27, 2009 6:35

gokturkmehmet yazdı:MHP, maalesef kuruldugu ilk donemlerden beri Abcd'nin manipulasyonlarina cok acik insanlardan olusuyordu. Ne tarafa ceksenler oraya giderler amma, asla Mustafa Kemal'den yana olamazlar. Asla Abcd'nin isine gelmeyecek bir eylem yapmamislardir. Ornegin, son turban olayinda, ulkuculer universite kapilarinda, Ilimli Islam dini mensuplari ile beraber guvenlik gorevlilerini yumruklamislardir.

Yani onlarin yurtseverlikleri beylik laflardan oteye gidemiyor. Iclerinde elbette cok vatansever insanlar var, tabani kastetmiyorum, onlari yonlendirenleri kastediyorum. 6. Filoya karsi cikanlara cihat ilan edenlere destek verenler de bunlar.

Tarihte biraz daha geriye donersek rahatlikla sunu soyleyebiliriz. Maalesef Kurtulus Savasindan once MHP diye bir orgut olsaydi, pek cok sempatizanlari Kuvayi Milliye yerine Kuvayi Inzibaye'ye katilirlardi.

Dinsel somurulere cok aciklar. Ama biraz da Turkculuk damarlari kalmis olmaliydi, o tamamen pasifize ediliyor haklisin.

Allah Rahmet Eylesin, rahmetliyi iyi de bilmezdim ama. (Bunlari baba tarafi aile boyu MHP'li olan ve biri olarak yaziyorum, simdilerde herkes MHP'yi saskinlikla izliyor)

Sırf sana cevap yazabilmek için üye oldum siteye dilerim bol bol cevap yazar uzun süre tartışırız.

Söylediklerinin bir kısmına katılıyorum fakat ilk söylediğin cümlelere katılmıyorum.Ülkücülük sonradan dinciliğe dönmüş aslında Turancılıktan Ergenekondan gelmedir.Vatan Bayrak ve büyük bir kısımda ırkçı olarak tabir edebileceğiniz kadar yurt sever vatan sever ırk severdir.Önceden ülkü ocakları dendiği zaman okul gibi eğitim veren tarih anlatan yerlerdi.Şimdiki gibi çevre edinip kavgalarda dayak yememek için gençlerin takıldığı yerler değildi.Bir ideoloji üzerine tartışılırdı.

Rahmetli Başbuğa gelince şimdi mhp liyim diyen ve ne olduğu belli olmayan hatta bir rivayete göre Başbuğ ölmeden bir mektubunda "Bahçeliye güvenmeyin o ajandır" diye bahsettiği Bahçeli'yi başa getirmişler fakat Alparslan Türkeş %5 üzerine çıkamamıştır.

Neyse çok uzatmayayım :)
Saygılar
Kullanıcı küçük betizi
BurakYurtsever
Üye
Üye

İletiler: 2

İletigönderen İlteriş » Sal Oca 27, 2009 9:26

BurakYurtsever yazdı:
gokturkmehmet yazdı:MHP, maalesef kuruldugu ilk donemlerden beri Abcd'nin manipulasyonlarina cok acik insanlardan olusuyordu. Ne tarafa ceksenler oraya giderler amma, asla Mustafa Kemal'den yana olamazlar. Asla Abcd'nin isine gelmeyecek bir eylem yapmamislardir. Ornegin, son turban olayinda, ulkuculer universite kapilarinda, Ilimli Islam dini mensuplari ile beraber guvenlik gorevlilerini yumruklamislardir.

Yani onlarin yurtseverlikleri beylik laflardan oteye gidemiyor. Iclerinde elbette cok vatansever insanlar var, tabani kastetmiyorum, onlari yonlendirenleri kastediyorum. 6. Filoya karsi cikanlara cihat ilan edenlere destek verenler de bunlar.

Tarihte biraz daha geriye donersek rahatlikla sunu soyleyebiliriz. Maalesef Kurtulus Savasindan once MHP diye bir orgut olsaydi, pek cok sempatizanlari Kuvayi Milliye yerine Kuvayi Inzibaye'ye katilirlardi.

Dinsel somurulere cok aciklar. Ama biraz da Turkculuk damarlari kalmis olmaliydi, o tamamen pasifize ediliyor haklisin.

Allah Rahmet Eylesin, rahmetliyi iyi de bilmezdim ama. (Bunlari baba tarafi aile boyu MHP'li olan ve biri olarak yaziyorum, simdilerde herkes MHP'yi saskinlikla izliyor)

Sırf sana cevap yazabilmek için üye oldum siteye dilerim bol bol cevap yazar uzun süre tartışırız.
Saygılar

Bana cevap yazmak icin siteye olmana cok sevindim, bu vesileyle sitedeki pek cok bilgilendirici basligi da okuyabilir, sayisiz izlenceleri izleyebilir ve cok degerli diger site uyelerimizin guncel konulardaki fikirlerinden haberdar olabilirsin. Bu acidan oncelikle "Sitemize hosgeldin" diyerek baslamak istiyorum.

MHP, artik oy getirmeyecegini dusunerek Turkculugu birakmis, ve dini somurerek oy kazanmak anlayisina teslim olmuslardir. Zamanla, kendileri bu soylemin esiri olmuslar ve dinsellesmislerdir, Turkculuk ve onun yaninda Ataturkculuk MHP icinde maalesef zemin kaybetmistir. Burada esas etken, Rahmetli Turkcu, laik aydinimiz Necip Hablemitoglu'nun ifadesiyle, "MHP'ye kanca atan" tarikatlarin bu partiye egemen olmasidir.

8 Şubat 1969, Adana kongresinde MHP; bir goruse gore Turkculeri, bir goruse gore de "Isci Partisi gibi bir yol izleme arzusundakileri" pasifize etmistir. Olay budur. Turkcu veya Ataturk Milliyetcisi olup da MHP'ye oy veren elbette vardir, bu durum, parti politikasini bu kisilerin belirlemedigi gercegini degistirmez.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen hirbo06 » Sal Oca 27, 2009 12:36

Gokturkmehmet,
Dusuncene katilanlar veya katilmayanlar olabilecektir ancak bu yazinda kullandigin usluptan dolayi tesekkur ederim. Hepimizin uslubu bu sekilde olmali. Gayet sakin, kardes oldugumuzu bilerek, birbirimizi egitip hatalarini duzeltmeye calisarak olacaktir toplumsal bilinclenme. Yeri gelince ogrenci, yeri gelince ise ogretmen olmasini bilmeliyiz. Ancak hep anlayis, saygi ve sevgiden guc alarak...
Tesekkurler
NOT: Yaw ben bu ara cok mu duygusallastim nedir:)) Dur su annemi babami bir arayayim, onlari mi ozledim nedir:)) Bu kadar duygusallik iyi degil:))...ne istir anlamadim bende...:))
ONCE AHLAK,TERBIYE VE NEZAKET SONRA FIKIR ALISVERISI! Terbiyesiz (insan), yalnız kendine kötülük etmez, bütün utanç ve erdem ufuklarını ateşler (Mevlana). Ahlak mukaddestir; çünkü aynı kıymette eşi yoktur... Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür…Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir(K.Ataturk)
Kullanıcı küçük betizi
hirbo06
Üye
Üye

İletiler: 156
Konum: ONCE AHLAK,TERBIYE VE NEZAKET SONRA FIKIR ALISVERISI! SAYGIMIZ; BILGI,DUSUNCE VE EMEGE, REP'E DEGIL!

İletigönderen İlteriş » Sal Oca 27, 2009 13:10

Tesekkurler Hirbo06,

Duygusallik iyidir devam et, yalniz abartma:-) Aileni aramayi ihmal etme, selam ve saygilarimizi da ilet. Arkadas once sert girmis ama sonradan su yolunu bulur misali guzel bir uslupta yazmis, herkese bize gosterdigi saygiyi gosteririz.

Saglicakla.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen BurakYurtsever » Prş Oca 29, 2009 9:03

gokturkmehmet hem fikiriz kardeşim bunların üzerine birşey söylemiyorum.Ancak MHP nin asıl amacının Türkçülük olması gerektiğini mhp ye oy vermesem bile savunuyorum.

Bu arada siteyi yapanlar ve değerli bilgileri bizimle paylaşanların elleri dert görmesin.İki gündür o yazı senin o görüntü benim bilmediğimiz ne çok şey varmış :(...

Saygılar
Kullanıcı küçük betizi
BurakYurtsever
Üye
Üye

İletiler: 2

İletigönderen Ata-Türkçü İhtila » Pzt Şub 02, 2009 4:00

Mhp Sentezci yapısından dolayı kendine yakışanı yapıyor.Türban meselesinde de görmüştük aynı olayı.Seçimlerde meydanlara attığı ipi kendi boynuna doladı ipin ucunuda ABD tutuyor
Kullanıcı küçük betizi
Ata-Türkçü İhtila
Üye
Üye

İletiler: 37

İletigönderen baragakal » Pzt Şub 02, 2009 14:59

BurakYurtsever yazmis,

Rahmetli Başbuğa gelince şimdi mhp liyim diyen ve ne olduğu belli olmayan hatta bir rivayete göre Başbuğ ölmeden bir mektubunda "Bahçeliye güvenmeyin o ajandır" diye bahsettiği Bahçeli'yi başa getirmişler fakat Alparslan Türkeş %5 üzerine çıkamamıştır.

Direk olarak ajandir dememistir belki ama "teskilatlarla iliskisi vardir, dikkat edin" notu rivayetin otesindedir. Ozellikle solemistir, zaman zaman kendisine de telkinde bulunan teskilatin içerdeki adamini desifre etmekte yarar gormustur. Bahçeli'nin siyasetten yonunu belirleyen guç açikça teskilatimizdir ve teskilatimiz bi suredir MHP'yi PKK'yla karsi karsiya getirmemeye ozen gosteriyor. Niye? Bence 2 nedeni var.

1 . MHP'yi portta bekletmekte yarar goruyo, bir sure sonra birileri dugmeye basacak, ayrilikçi Kurt'ler hareketlenmeye baslayacak, o zaman kullanacak. Su anda gelisebilecek bu tur çatismalarla birilerinin eline koz verme niyetinde degil. O zamana kadar MHP temiz kalmali, bu gun hukumeti yonlendiren birilerinin hedefi olmamali.

2 . Yine teskilatimiz, Deniz Baykal'a Erdogan'in basbakan olma yolunu açtirmisti, CHP de ayni kaynaktan yonleniyor ve MHP'yle hiçbir kosulda ortak hareketlere izin verilmiyor, en azindan su anda. Saniyorum ART izleyicilerinin buyuk çogunlugu dusunulenin aksine CHP'liler ya da seçim zamani kufretderek de olsa CHP'ye oy verenler.
Neyse, bi sekilde AKP ilerledigi yolda tokezleyecek, CHP'den nefret eden buyuk seçmen grubu olasi bi seçimde kendine parti arayacak, Bahçeli buna inandirilmis, partinin MHP olduguna emin, bekliyor. Bekle Bahçeli...

-
Kullanıcı küçük betizi
baragakal
Salık Takımı
Salık Takımı

İletiler: 377

İletigönderen Ata-Türkçü İhtila » Pzt Şub 02, 2009 20:18

baragakal yazdı:BurakYurtsever yazmis,

Direk olarak ajandir dememistir belki ama "teskilatlarla iliskisi vardir, dikkat edin" notu rivayetin otesindedir. Ozellikle solemistir, zaman zaman kendisine de telkinde bulunan teskilatin içerdeki adamini desifre etmekte yarar gormustur. Bahçeli'nin siyasetten yonunu belirleyen guç açikça teskilatimizdir ve teskilatimiz bi suredir MHP'yi PKK'yla karsi karsiya getirmemeye ozen gosteriyor. Niye? Bence 2 nedeni var.

1 . MHP'yi portta bekletmekte yarar goruyo, bir sure sonra birileri dugmeye basacak, ayrilikçi Kurt'ler hareketlenmeye baslayacak, o zaman kullanacak. Su anda gelisebilecek bu tur çatismalarla birilerinin eline koz verme niyetinde degil. O zamana kadar MHP temiz kalmali, bu gun hukumeti yonlendiren birilerinin hedefi olmamali.

2 . Yine teskilatimiz, Deniz Baykal'a Erdogan'in basbakan olma yolunu açtirmisti, CHP de ayni kaynaktan yonleniyor ve MHP'yle hiçbir kosulda ortak hareketlere izin verilmiyor, en azindan su anda. Saniyorum ART izleyicilerinin buyuk çogunlugu dusunulenin aksine CHP'liler ya da seçim zamani kufretderek de olsa CHP'ye oy verenler.
Neyse, bi sekilde AKP ilerledigi yolda tokezleyecek, CHP'den nefret eden buyuk seçmen grubu olasi bi seçimde kendine parti arayacak, Bahçeli buna inandirilmis, partinin MHP olduguna emin, bekliyor. Bekle Bahçeli...

-

Rahmetli "Başbuğunuz" Hüseyin Nihal Atsız'ında içinde bulunduğu davada ne demiştir sonunda ne yapmıştır?60 darbesinde neden sürgün edilmiştir.MHP başlı başına Türkçülük'e zarar vermekte ,var olduğundan beri.
Kullanıcı küçük betizi
Ata-Türkçü İhtila
Üye
Üye

İletigönderen baragakal » Pzt Şub 02, 2009 22:21

Ata-Türkçü İhtilal

MHP başlı başına Türkçülük'e zarar vermekte ,var olduğundan beri.

bu yorumu yapmak için niye benim ve arkadasin yazisini alintiladin, gerek var miydi?
Kullanıcı küçük betizi
baragakal
Salık Takımı
Salık Takımı

İletigönderen Ata-Türkçü İhtila » Pzt Şub 02, 2009 22:59

baragakal yazdı:Ata-Türkçü İhtilal

MHP başlı başına Türkçülük'e zarar vermekte ,var olduğundan beri.

bu yorumu yapmak için niye benim ve arkadasin yazisini alintiladin, gerek var miydi?

Alparslan Türkeş'e Başbuğ diye hitap ettiğiniz için.Türk'ün başbuğusu Nato karargahlarında Amerikan bayraklarıyla poz vermez.Davasından korkup kaçmaz.Türklük'ü hiçbir şeyle sentezlemez.
Kullanıcı küçük betizi
Ata-Türkçü İhtila
Üye
Üye

İletigönderen baragakal » Pzt Şub 02, 2009 23:20

Ata-Türkçü İhtilal,

Dikkatli oku, uydurmussun çunku!

Alparslan Turkes için Basbug sifati kullanmam, kullanmamisim da, kriterlerim farklidir.
Bu sifati kullanan sevenleri vardir, rahatsiz olmam, beni karistirmamis olsan
senin yorumundan da rahatsiz olmazdim.

Ve bu baslik altinda MHP'nin geçmisini tartismak istiyosan; bildiklerini dusunduklerini
maddeler halinde ve mumkunse bilgilendirici biçimde yaz, okuruz, bilgileniriz
belki de tartisiriz.

NOT . Ilk yazimda -teskilatimiz- yazdim belki yanlis anladigin sey budur,
"TESKILATIMIZ=MILLI ISTIHBARAT TESKILATIMIZ"

-
Kullanıcı küçük betizi
baragakal
Salık Takımı
Salık Takımı

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Tartışma ve Fikir Meydanı