Sarı Saçlım Mavi Gözlüm - Aşık Mahzuni Şerif

İletigönderen Türk-Kan » Prş Eki 18, 2007 22:04

Sana Hasret Sana Vurgun Gönlümüz
Neredesin Mavi Gözlüm
Nerde Nerde Nerdesin Dost
Bu Gemi Bu Karadeniz
Sarı Saçlım Mavi Gözlüm

Ararım İzini Dolmabahçeden
Bir Daha Dönmezmi Bu Yola Giden
İçimde Sen ,Gözümde Sen, Sarı Saçlım Mavi Gözlüm

Kurban Olam Yürüdüğün Yollara
Kara Peçe Yakışmıyor Kullara
Uyan Bak Bizim Hallara
Sarı Saçlım Mavi Gözlüm

Bulutlar Terinden, Dağlar Kokundan
Sarhoştur Sevdiğim Mahsuni Bundan
Bir Daha Gel, Gel Samsundan
Sarı Saçlım Mavi Gözlüm

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen |Kuralsız| » Cmt Eki 20, 2007 11:11

''Uyan Bak Bizim Hallara
Sarı Saçlım Mavi Gözlüm ''

Eyvallah... :artis:

Anlamlı paylaşım için tşk.
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye

İletiler: 2244
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

İletigönderen MeRaL » Cmt Eki 20, 2007 12:34

abla ellerine sağlık
harika paylasım.
üzgün adım İLeri marŞ .
Kullanıcı küçük betizi
MeRaL
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 754

İletigönderen kaye » Pzt Oca 21, 2008 0:51

Ağlamamak için kendimi tuttum desem..
Sanki O'nu yeniden kaybettim gibi..
O, sadece Türkiye Cumhuriyeti için bir kayıp değil, tüm dünya için bir kayıptır. Eğer O yaşasaydı, bugün Kerkük'te Türkmenler ızdırap çekiyor olmazlardı;
Eğer O yaşasaydı, Hocalı'da kardeşlerimiz soykırıma uğramazdı;
Eğer O yaşasaydı, Bosna'da soydaşlarımız katledilmezdi;
Eğer O yaşasaydı, memleketimiz emperyalistlerin oyuncağı olmaz, PKK denen dış destekli, terörden de aşağılık güruh yaşayamaz, Kıbrıs-Ermeni sorunumuz bulunmazdı...
En önemlisi; bırakın dışarıyı, O'na laf söyleyen, hakaret eden içimizden insanlara cevap vermesi gerektiği halde ses çıkartmayan, çıkartamayan nankörlerin, gafillerin taşıyacak maskeleri, bakılacak yüzleri olmazdı...
Ama bugün için naçiz vücudu (kendi tabiridir) toprak olmuş olsa bile, attığı aydınlık tohumları çoktan meyvelerini vermiştir. Bu meyvelerde öyle kolay yutulur, sindirilir cinsten hiç değildir.
Bu böyle biline...
Kullanıcı küçük betizi
kaye
Üye
Üye

İletiler: 1036

İletigönderen erenus » Pzt Oca 21, 2008 1:39

Türk-Kan, ellerine sağlık.

"Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve bana taan edenler çıkabilir. Hattâ bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki, bu fikirler, Hind'den, Mısır'dan döner, dolaşır gene gelir, feyizli neticeleri kalpleri doldurur!"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
erenus
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 423

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Oca 23, 2008 14:30

Rica ederim arkadaslar...

kaye yazdı:Ama bugün için naçiz vücudu (kendi tabiridir) toprak olmuş olsa bile, attığı aydınlık tohumları çoktan meyvelerini vermiştir. Bu meyvelerde öyle kolay yutulur, sindirilir cinsten hiç değildir.
Bu böyle biline...

+ Türk-Kan
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen tuba » Prş Tem 31, 2008 12:55

Çok teşekkür ederim, Türk-Kan....

...ahh bir daha çıkıp gelecekti de inim inim inletecekti dünyayı...içimizdeki hainlerin de 'vay haline' diyecektik...

...ama hiç umutsuzluğa kapılmıyoruz, çünkü

kaye yazdı:Ama bugün için naçiz vücudu (kendi tabiridir) toprak olmuş olsa bile, attığı aydınlık tohumları çoktan meyvelerini vermiştir. Bu meyvelerde öyle kolay yutulur, sindirilir cinsten hiç değildir.
Bu böyle biline...

+ Türk-Kan + Tuba :D
Kullanıcı küçük betizi
tuba
Üye
Üye

İletiler: 1113

İletigönderen Mete Han » Prş Tem 31, 2008 13:09

Atatürk,Türkiye'dir!Türkiye'deki illerin yerlerini değiştirerek,bir vücuda benzetecek olursak:

Beyni Ankara'dır!

Kalbi Çanakkal'e!

Burnu İstanbul'dur.Çünkü tüm kokular orada toplanır!

Ağzı İzmir!Orada dişleriyle parçalar.

Bir kolu Gaziantep'tir,bir kolu Şanlıurfa...

Bir ayağı Samsun'dur,bir Ayağı Sivas...

Silahı Kahramanmaraş'tır...

Üniforması Doğu'dur,G.Doğu'dur...o da şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin üniformasıdır.

Kurtuluş Savaşı'nda Türk(Tüm Türkiye,Ne mutlu Türküm Diyene diyebilenler) bir vücuttularsa,bugün de bizler,Atatürk'ü hâlâ yaşatmaktayız.

Sarı saçlı,mavi gözlü,büyük insan Atatürk,vatan topraklarıdır!
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Mete Han
Üye
Üye

İletiler: 14

İletigönderen Türk-Kan » Prş Tem 31, 2008 14:00

tuba, rica ederim :D

Mete Han, hos geldiniz :)

Her izleyisimde, her dinleyisimde kendimi tutamiyorum :( Ama bir o kadar da ferahliyor yüregim, bir kez daha ruhunun hep icimizde oldugunu, bir kez daha damarlarimdaki asil kani hissediyorum.

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Egeli » Prş Tem 31, 2008 16:37

Mete Han yazdı:Atatürk,Türkiye'dir!Türkiye'deki illerin yerlerini değiştirerek,bir vücuda benzetecek olursak:

Beyni Ankara'dır!

Kalbi Çanakkal'e!

Burnu İstanbul'dur.Çünkü tüm kokular orada toplanır!

Ağzı İzmir!Orada dişleriyle parçalar.

Bir kolu Gaziantep'tir,bir kolu Şanlıurfa...

Bir ayağı Samsun'dur,bir Ayağı Sivas...

Silahı Kahramanmaraş'tır...

Üniforması Doğu'dur,G.Doğu'dur...o da şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin üniformasıdır.

Kurtuluş Savaşı'nda Türk(Tüm Türkiye,Ne mutlu Türküm Diyene diyebilenler) bir vücuttularsa,bugün de bizler,Atatürk'ü hâlâ yaşatmaktayız.

Sarı saçlı,mavi gözlü,büyük insan Atatürk,vatan topraklarıdır!

Mete Han...neden şimdi geldiniz?:)

Hoşgeldiniz
Kullanıcı küçük betizi
Egeli
Üye
Üye

İletiler: 1724

Şu dizine dön: Mustafa Kemâl ATATÜRK

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x