Şehitlerimizin Onuru Ne Olacak? / Burçak YAZICI

Şehitlerimizin Onuru Ne Olacak? / Burçak YAZICI

İletigönderen burcakyazici » Pzr Haz 24, 2012 23:37

Bugün 24 haziran ve şehitlerimizi anma ve terörü protesto yürüyüşleri yapılacaktı ülke genelinde…

Yer İstanbul organizasyon güzergahı Galatasaray lisesi önü Taksim meydanı, ellerinde bayrakları ile bir avuç vatansever, işin özü bayraklara baktığımız bu bir avuç şehitlerini anmaya gelenlerinde MHP’li oldukları ortada, dışarıdan gelen tek tük insanlar var.

Guruba baktığımda şöyle bir iç çektim daha birkaç zaman önce televizyonlarda bir konvoy görmüştüm Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım için Metris cezaevine gidiyordu konvoy ve bütün trafik kilitlenmişti. Yanlış anlamayın bende koyu bir Fenerbahçe taraftarıyım ama her şeyden önce TÜRKÜM.

Şayet bu vatan için canını vermiş şehidimizi anmaya bir avuç insan katılırken bir futbol takımı için binler sokaklara taşıyorsa şapkamızı önümüze koyup düşünmemizin zamanı gelmişte geçmektedir.

Taksim’de başka bir gurup eylemde Travestiler onurlarını koruma eylemi yapıyor ve meydandaki Terörü lanetleyen ve şehitler için yürüyen guruba saldırıyor alanı boşaltın diyerek. Faşistlere geçit yok deyip MHP’li guruba yükleniyor.

Sözde onurlarının derdindeler…

Ben insan ayrımı yapmam, onlara da saygım var ama kusura bakmayın orada şehitlerimizin onurunu çiğneyerek kendi onurlarını kurtardıklarını sanan bu insan müsfettelerini de insan yerine koymam…

Bir çok ilde yürüyüş olmamış bile izin verilmemiş. Öyle ya travestilerin onurları önemli onlara izin var …

Peki şehitlerimizin onuru ne olacak?

Diğer tarafta açmışız ağzımızı bağırıyoruz efendim Türküm demek yasaklanıyor diye…

Sen TÜRK olduğunu unutmuşsun, şehidin anılıyor eline bayrak alıp gelmiyorsun, TÜRK gelenek göreneklerine göre hareket etmiyorsun. Travestilerin bile onuru bu vatan için toprağa düşmüş şehidin onurunun önüne geçmiş…

Ağzınla TÜRKÜM desen ne olur yüreğinde TÜRK ruhunu kaybettikten sonra…

Üzülüyorum her şeyi yarım yamalak yaptığımızdan dolayı…

Kızıyorum dilimizle söyleyip yüreğimize kazıyamadığımız için…

Utanıyorum….

Bu vatan için şehit olmuş yüreğinde TÜRK yazanlara layık olamadığımız için…

Ve…

Acıyorum bu ruhu göz göre göre kaybettiğimiz için…

Yine de…

Bir avuçta kalsak…

Onurla, gururla söylüyorum…

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Ve…

Sizleri meydanlarda anmayı başaramasak bile yüreğimizde anıyoruz, binler olmasa bir avuç kalsak bile siz şehitlerimize minnet ve saygı ile dua ediyoruz…

Bu topraklar uğruna şahadet şerbetini içmiş tüm şehitlerimizin ruhları şad mekanları cennet olsun…

Burçak YAZICI, 24 Haziran 2012
Kullanıcı küçük betizi
burcakyazici
Üye
Üye

İletiler: 29

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x