Serdar ATEŞ: EĞER AKEPE GERÇEKTEN MİLLİ BİR İKTİDAR OLSA…

Serdar ATEŞ: EĞER AKEPE GERÇEKTEN MİLLİ BİR İKTİDAR OLSA…

İletigönderen A. Serdar Ateş » Pzr Mar 12, 2017 20:49

Resim


1- Eğer Akepe, milli bir iktidar olsa; Oy acziyetinden ve korkusundan kendi seçim kanununda yasak olan yurtdışında seçim propagandası yasağını delerek, dış ülkelerle sahte kavgalara tutuşmazdı.
2-Tam bağımsız rolü kesen iktidar; gerçekten milli olsa; Rahmetli Kıbrıs Toros'u Rauf Denktaş'ın ölüm yıldönümünde Kıbrıs'ı Rum kesimine ilhakı pazarlıkları yapmazdı ! Yoğun kamuoyu tepkisi üzerine, bu görüşmeleri gizleyip; 16 Nisan 2017 sonrasına da ötelemezdi !
Gerçeklik;16 Nisan’da KKTC’nin Kıbrıs’a ilhakını oylayacaksın Türk Milleti ! ?
Evet dersen; buna zaten 2004’te AB’ye söz vermiş Akepe iktidarına; ‘’buyur Kıbrıs’ı ver !’’ diyeceksin !

3-Eğer iktidar gerçekten milli olsaydı; bırakın 2004'te AB Anayasası ve muktesebatına uyum yasalarını; BM İkiz Sözleşmeleri'ni ;federasyon- saçılım karın ağrılarını asla hayata geçirmeye kalkmaz;
İngiltere koordinatörlüğünde, Oslo görüşmelerini yapmazdı.

4 - Eğer Akepe milli bir iktidar olsa; Avrupa ve ABD menşeeli özde İsrail -Siyonist firmalarının GDO'lu tohumlarını Türkiye'de zorunlu hale getirerek; çiftçiye tohum takası ve yerli organik tohum cezaları kesmez; ülkemizi; kendi kendine yeten 80'lerin 90'ların Türkiye'sinden; samanını bakliyatını bile dışarından ithal eden ülke konumuna getirmezdi.

Bugün; yerli tohum kullanan tarlaların yakılarak yakılma bedellerinin bile Türk çiftçisine ödetildiğini acaba tüm Türk kamuoyu bilir mi?

5-Eğer Akepe ,gerçekten milli bir irade olsa; ülkesinin tüm malvarlıklarını 1 yıllık kar karşılığı paraya elden çıkarmaya kalkmaz; başta stratejik öneme sahip Telekom'dan limanlara; enerji dağıtım şirketlerinden; altın madenlerine kadar; yabancı sermayeye bu kadar peşkeş gerçekleşmez; Petrol ve maden tröstlerine özel kanunlar hazırlanmazdı.

6-Herkes beğenmez; oligarşik der lakin; Chavez ABD ve İsrail ile ters düştüğü vakit; ülkesinde bir tane ABD’li ve İsrail’li diplomat bırakmamıştı !
Bizimkiler hergün sahte repliklerle; bir gün ‘’CIA bize suikast yapacaktı’’’, ‘’şu kadar BND ajanını , şu kadar Mossad ajanını öldürdük’’ yalan haberlerini yapa dursun…
Mossad’ın El-Nusra’sına gözleri gibi bakıyor; CIA şefleri , ABD Genekurmay Başkanları geldi mi, tıpış tıpış yanlarına gidip,görüşmüyorlar mı ?
''One Minüt sonrası patlak slogan ''Ey Avrupa''nın arkası; ''Her şeyim senin artık Avrupa'' demek olmadı mı ?
Sayelerinde; ülkemizde hangi iktisadi yapı milli kalabildi ?

7- Eğer Akepe milli bir iktidar olsa ;Balyoz-Ergenekon- casusluk kumpaslarıyla;
Donanmanın gözüpek kahramanları, Ege'de ve Kıbrıs'ta Yunan ilhakına ve ABD-Alman Gemi alımlarına ''Hayır'' dedikleri için, yıllarca esaretle cezalandırılmazdı !

Bugün F tipi Savcı Ferhat Sarıkaya hapiste ancak; pkk’lı gizli tanıklarla açtığı Şemdinli Davası’ndan 1 astsubay 2 memur halen hapiste; dosya 2014’ten beri Yargıtay’da temyizini bekliyor ! Ey Türkiye, haberi var mı !?
Ya F tipinden yaftalı; sahte kalkışmada esir edilen Milli askerlerimiz, polislerimiz, Kapanan Kışlalarımız, lağvedilen Harp Okullarımız ve Akademilerimiz ????

8-Bugün Pkk'nın işlediği ve kaçırdığı uyuşturucunun en büyük tüketicisi Hollanda-Almanya iken; Gerçekten milli bir iktidar olsaydı; Erdal Sarızeybek'in Pkk'nın kasasını - finans merkezini- arşivini işaret ettiği vakit; hemen hepsi çökertilir; pkk ve Avrupa gizli servisleri uyuşturucu gelirini birlikte bölüşemezdi.
Sahi, pkk için saçılım yapanlar, ne zamandan beri milli ?

Uyuşturucu suçlarını araştırma önergeleri; Bozai suçlarını araştırma önergeleri; hangi AKEPE’linin menfaatlerine aykırı ki; 2014’ten bu yana, tüm araştırma önergeleri neden geri çevrildi ?

9-Eğer AKEPE gerçekten milletin oyuna ve kalbine sahip olsa;
12 milyon vatandaşın işsizlikle yüzleşmez;
TOKİ destekli inşaat ve Turizm dışında hiçbir reel sektör kalmamışken; Suriyelileri vatandaş yaparak, besleme oylar yaratmaz; yurt içinde oyu yetmiyor diye, Avrupa kapılarında ülkesini ve kendisini rezil bir duruma getirmezdi !
Düşülen durum; AKEPE oylarının iflasının ilanı değil miydi ?

10-Küresel Elit; Avrupa’yı yeniden şekillendirebilmek için; miladı geçmiş neo nazi kabulleri ve İslamafobi’yi kullanırken, kalıcı bir tez yaratıyor.
Elbette tez-antitez çatışması olmadan, eşyanın varlığından söz etmenin imkansızlığından; CFR memorandumunun icracısı AKEPE’nin yeni görev alanında; Avrupa kamuoyunu olumsuz Neo Osmanlıcı tezleriyle korkutmak; Avrupa genelindeki Türk ve Müslüman nüfus ve göçmenlere yönelimleri de olumsuz etkileyecektir.Bunun en bilindik çıkarımı ise; bu nüfusun Avrupa’ya yöneliminin engellenebilmesi için; ortadoğuda daha fazla Arap ve Türk Baharına yönelik, daha fazla terör örgütlerini beslemek olarak bölgemize olumsuz etki olarak geri dönebilir…

Unutanlar için; Walt Disney’in Harami Arap haydut çizgi filmlerinin; yine 2004 yılı yapımı Anka’nın Uyanışı (Flight of the Phoenix) çöl korsanları karakterleri ve nice Afganistan terörist kapsamlı beyaz perde yapımlarının neye hizmet ettiği, BOP ile belli edilmedi mi ?

11 Eylül sontası; Önleyici savaş Doktrinini ( sana saldırmadan, sen ona saldır !) doğuran batının; sahte Neo-osmanlıcılara tepkisi, daha fazla haçlı seferi hedeflemesi olmayacak gibi mi ?
Tüm bu planlar dahilinde aklımıza düşmesi gereken bir soru bu:
‘’AKEPE, milli mi , değil mi? ‘’
Cumhuriyet, Atatürk ve Türklük ile, bu kadar kavgalı bir iktidarın; acaba milli olabilmesi mümkün mü ?

Serdar Ateş
12.03.2017
Kullanıcı küçük betizi
A. Serdar Ateş
Üye
Üye
 
İletiler: 49
Kayıt: Pzt Eyl 24, 2012 5:32

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x