Serdar Ateş: O HALDE ŞİMDİ, GERÇEK KAFİR KİM ?

Serdar Ateş: O HALDE ŞİMDİ, GERÇEK KAFİR KİM ?

İletigönderen A. Serdar Ateş » Cmt Oca 14, 2017 20:48

Resim


''Tek kitap okuyandan kork''
Thomas Aquinas

BİLGİBİLİMSEL ANLAMDA DİNİ ANLAYAMAYAN, DÜNYAYI ANLAYAMAZ !


Arapça kfr harflerinden oluşan Küfür- Kafir : Esas anlamıyla gerçeği örten ,gizleyen ve gerçeğe inanmayan demektir.Mezhepsel veya İslami manası sonradan saltanatçılarca bozulmuştur.

Arapça Din, deyn kelimesinden gelir;örf, âdet, durum, itaat, hüküm, ferman, yönetme-yönetilme anlamındadır.Latincesi religio ise;"Bir kimsenin lâyık olan her varlık ve özellikle de ilâhî bir varlık karşısında kendi derûnunda duyduğu bağlılık-saygı-merasim ve kurallar bütünüdür.

Ruhbaniyet tarafından anlamı bozulan ve mezhepsel bölünmeden kaynaklı kavramlardan dolayı; modern insana, dinsel kavramlar bilinçli olarak (Hundington) skolastik ve nominalist bir mana'sız taraftarlık aracı olarak gösterilmektedir.Oysa bu oyunu, bilgi bilimi(epistemoloji), çok kolayca bozabilir.Eşyanın kavramsal ilk formu, manasını da gösterecektir.

Günümüz Ruhbaniyeti seçkincidir; bu sebeple dinsel bilgilerin ve kavramların ''inanıyorsam biliyorum'' tarzında gerici akılla dikte edilmesini ve gerçeğin kendisinde saklı kalarak, otoritesinin tanınmasını ister.Bu durum aynen; arapça tanımlarla ve açıklamalarla gizlenen Türk Hukuk sisteminin hukukçuları ayrı bir sınıf yaparak, halkın kendi kendini mahkemede savunamaması ve kavramları anlayamaması haline benzemektedir.Örf- adet demek; hukuk sistemi dahilinde kurallar bütünü demektir.Dinsizliğin esas manası: hukuksuzluk, kuralsızlık, bozgunculuk ve manaya saygısızlıktır.

Resim

''Hukuk sadece benim!'', ''Benim de günah işleme özgürlüğüm var'' diyerek, kendini ''put-peygamber'' haline getirmeye çalışanları iyi düşünün !

2008'den beri Türk Devleti'ne bölücü bir tarikatla birlikte kumpaslar kuran;iftira atan- masum vatanseverleri öldüren; halen 15 Temmuz 2016'dan bu yana sayısız Atatürkçü muhalifi,memuru F tipi yaftasıyla, hapislerde tutan, adalet bilmeyen bir zihniyeti iyi çözümleyin !

Bunca hukuksuzluk ve haksızlık karşısında, vicdan sahibi iseniz: Karar verin !

O halde şimdi, gerçek kafir kim ?

#serdarates
14.01.2016

twitter: @ates_serdar
Facebook: http://www.facebook.com/yazarserdarates/

Resim
Kullanıcı küçük betizi
A. Serdar Ateş
Üye
Üye
 
İletiler: 49
Kayıt: Pzt Eyl 24, 2012 5:32

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 35 konuk

x