Sınırda PKK Karakolları mı Kurulacak?

Emekli Jandarma Albay - Yazar

Sınırda PKK Karakolları mı Kurulacak?

İletigönderen Ram » Prş Tem 22, 2010 23:13

Sınırda PKK Karakolları mı Kurulacak? Hükümet, Sınır Güvenliğini PKK'ya mı Verecek?

Sınır karakollarına baskınlar yapılıyor, şehit veriyoruz. Hükümetimiz acı çekiyor şehit haberlerinden, bunu önlememiz gerek ama nasıl?

Özel birlikler kurulmalı, profesyonel olmalı, bölgeyi iyi tanımalı…

Bu özelliğe sahip ABD’nin başından atmaya çalıştığı bir PKK var, üstelik Barzani de rahatsız bunlardan, Hükümet de rahatsız…

Özel ordu olmalı, özel eğitimli olmalı, Irak-Türkiye sınırını korumalı…

Irak kuzeyinde bu özelliğe sahip çok PKK’lı var, üstelik bölgeyi iyi bilen, arazi koşullarına alışkın, üstelik fazla maaş da istemeyen…

Bu özel insanlarla artık şehit vermeyeceğiz, sınırlarımızı koruyacağız ve terör de bitecek…

Şehit vermeyeceğimiz doğru; karakola PKK’lıları koyarsanız, PKK kendi karakoluna saldıracak değil ya…

Sınırları koruyacağız, elbet koruyacağız; PKK bu, ona kim saldıracak, sınırı kim geçecek…

Terör bitecek, elbet bitecek; getirin bütün PKK’lıları Irak’tan, verin ellerine sahte nüfus cüzdanları, başvursunlar Belediye Başkanlıklarına “özel güvenlik elemanı olmak için”, seçsin Diyarbakırlı Baydemir onların en iyilerini, koysun karakollara terör biter…

Evet, terör biter; kurun PKK’nın ordusunu, bağlayın yerel yönetimlere, verin TOKİ’den birer ev ve maaş, çıkarın “Belediyelere Özerklik Yasası”nı terör biter…

Ne yapıyor bunlar?

PKK’yı Irak’tan çıkarmak için “özel güvenlik” adı altında PKK’nın ordusunu mu kuracaklar?

Türkiye demokratik savunma mekanizmasını hemen harekete geçirmeli ve bu süreci durdurmalıdır. Bu gidişat artık gidişat değildir, kendimizden korkumuz ama çocuklarımız gelecekte ne yapacak, bunu düşünmemiz gerek.

Türkiye derhal erken seçime gitmelidir, bunun için de referandum önümüzde bir fırsattır. Referandum da “HAYIR” demek, bu gidişata HAYIR demektir, bu durum bizi erken seçime götürür.

AKP bizim partimiz olabilir, ona oy verenler bizim kardeşlerimizdir ama bu siyaset bizim değildir, değiştirilmesi şarttır…
15 Temmuz 2010 / Erdal SARIZEYBEK
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

Re: Sınırda PKK Karakolları mı Kurulacak?

İletigönderen AslanYürekli » Prş Tem 22, 2010 23:22

Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum,
Medyadan konuşmalarınızı tartışma programlarınızı izliyorum. İyiki sizin gibi insanlar var.
Şanlıurfa'da siz alay komutanı iken bende emrinizde çalışmış Asteğmen idim....
Herzaman aklımı kurcalayan bişey var, pkk nın sınırdan sızmalarını önleyecek uygun bölgeye Çinlilerin yaptığı gibi Çin Seddi ne benzer bişey yapılırsa sızmalar engellenebilir mi?
Kullanıcı küçük betizi
AslanYürekli
Üye
Üye

İletiler: 1

İletigönderen cemo45 » Pzt Tem 26, 2010 20:31

AslanYürekli yazdı:Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum,
Medyadan konuşmalarınızı tartışma programlarınızı izliyorum. İyiki sizin gibi insanlar var.
Şanlıurfa'da siz alay komutanı iken bende emrinizde çalışmış Asteğmen idim....
Herzaman aklımı kurcalayan bişey var, pkk nın sınırdan sızmalarını önleyecek uygun bölgeye Çinlilerin yaptığı gibi Çin Seddi ne benzer bişey yapılırsa sızmalar engellenebilir mi?

Saçmalama öyle bir duvarı yapmak milyarlarca dolara mal olur hem çin seddi yapılırken ne rpg-7 vardı ne c4 benzeri bomba...Hem insanların zorla yürüdüğü yere nasıl duvar koycan çin seddinin yapıldığı araziye bak bide sınırdaki araziye bak...
Kullanıcı küçük betizi
cemo45
Üye
Üye

İletiler: 2

İletigönderen H-KAN-06 » Çrş Tem 28, 2010 9:17

Mesele sınırın korunması meselesi değil,sağ gösterilip sol vurulması olayı.Bu hep böyle olmak zorunda sanki.1996 subat ayında malum partinin Ankarada 19 mayıs stadyumunda sözde kongresinde, benim şanlı bayrağımı iki tane kansız iplerini keserk yere atıyor.........Daha düngibi ,üstelik askerliğimi henüz bitirmiştim.Çok değer verdiğim komutanıma bir mektup yazdım ''komutanım bırakın gabarı ,1579 u, fındığı, taşkonağı,röleyi,çıkın gelin başkente terörist burada ,orada korumaya çalıştığınız namusumuz şerefimiz herşeyimiz bayrağımızı burada kirletiyorlar.MESELE SINIR DEĞİL HALA ANLAMAMAKTA DİRENENLERE,BU MİLLETİN VEBALİNİ TAŞIYANLARA YAZIKLAR OLSUN.
Bu ülkenin sahipleri yalnızca bu ülkeyi karsılıksız sevebilenlerdir.
Kılıçla alınan vatan, para ile satılmaz.
Kullanıcı küçük betizi
H-KAN-06
Üye
Üye

İletiler: 1

Şu dizine dön: Erdal SARIZEYBEK

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x