Şirkette huzur kaçıran fotoğraf !! +18

Diğer kategorilere uymayan başlıkları burada paylaşabilirsiniz

Şirkette huzur kaçıran fotoğraf !! +18

İletigönderen AlicanKidd » Cmt Nis 14, 2007 18:45

Uğur SOYSAL/POSTA GAZETESİ

Muhafazakar yapısıyla tanınan Huzur Giyim'in çapkın veliahtı Abdullah Gençal'ı ailesi artistlerle gezip basına malzeme olduğu için dışladı.
Şirket hisseleri elinden alınan ve maaşı kesilen Abdullah Gençal babası ve iki ağabeyinin en büyük ortağı olduğu Huzur Giyim'i '100 trilyon vergi kaçırdılar' diye Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a şikayet etti. Maliye 12 Şubat 2007'de şirketin defterlerine el koydu

Babası defalarca uyarmış

Huzur Giyim'in patronu Turgut Gençal 1990'da, aile şirketinin yönetim kuruluna oğulları Abdullah (41), Hulusi (44) ve Bahadır'ı da (46) aldı. Abdullah Gençal'ın adının Gülben Ergen, Ebru Gündeş, Deniz Seki ve Demet Akalın ile anılması baba Turgut Gençal'ı kızdırdı. Tutucu kişiliğiyle tanınan Turgut Gençal oğlu Abdullah'ı özel hayatına dikkat etmesi için defalarca uyardı.

Hülya Avşar ile aşk yaşadı

Abdullah Gençal buna rağmen yavaşlamadı. 1991'de Hülya Avşar ile 5 ay aşk yaşayınca muhafazakarlığı ile bilinen ailesi küplere bindi. Turgut Gençal oğluna verdiği Huzur Giyim'in yüzde 23'lük hissesini geri aldı ve çevre değiştirmesi için Avustralya'ya yolladı.
6 ay sonra geri dönen Abdullah Gençal babasından hisselerini istedi. Ağabeyleri
Hulusi ve Bahadır Gençal buna izin vermedi.

Tangalı ve üstsüz sevgili

Hisseleri iade edilmeyen ancak şirketten maaş almaya devam eden Abdullah Gençal 2002'de şarkıcı Sevda Karababa ile Bodrum'da yakalandı. Sevda Karababa üstsüz ve tangalıydı.
Bu fotoğraflar medyada yayınlanınca Abdullah Gençal'ı ailesi aforoz etti. Aile gazetelere, 'Abdullah Gençal'ın Huzur Giyim ile alakası yoktur' diye ilan bile verdi. Abdullah Gençal'ın şirketten aldığı maaş da kesildi.

Ailesi 800 bin dolar vermiş

Abdullah Gençal, "1991'den bu yana ailem bana 800 bin dolar ödedi. Oysa bana verilen ve sonra da aile baskısıyla elimden alınan yüzde 23'lük hissenin 1991'deki değeri 4.5 milyon dolardı. Hakkımı bana vermediler" diyerek ağabeylerine savaş açtı. Abdullah Gençal aile şirketi Huzur Giyim'in ortakları olan babası ve ağabeylerini vergi kaçırdıkları iddiasıyla İstanbul Defterdarlığı'na ihbar etti.

Cumhurbaşkanı yanıt verdi

Abdullah Gençal, Cumhurbaşkanı Sezer ve Başbakan Erdoğan'a da mektup yazıp Huzur Giyim'i vergi kaçırdığı gerekçesiyle ihbar etti. Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen cevapta, "Daha önce yönetim kurulu üyesi olduğunuz şirketin vergi kaçırdığını, bu durumu defterdarlığa ihbar ettiğinizi, ayrıca ölümle tehdit edildiğinizi bildiren başvurunuz dikkate alındı. Şikayetiniz Maliye'ye yollandı" diyordu.

12 Şubat'ta defterlere el konuldu

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Denetim Grup Müdürlüğü müfettişleri 12 Şubat 2007'de Huzur Giyim'e baskın yapıp defterlere el koydu.
Abdullah Gençal, "Şirkette 100 trilyonluk vergi kaçağı var. Şirkete kesilecek vergi cezasının yüzde 10'u ihbarda bulunduğum için bana ödül olarak verilecek. Ben de ailem tarafından gasp edilen hakkımı bu şekilde geri almış olacağım" diye konuştu.
Kullanıcı küçük betizi
AlicanKidd
Üye
Üye
 
İletiler: 290
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 18:38

İletigönderen monant » Cmt Nis 14, 2007 18:50

yaklaşık olarak 1ay evvel akşam gazetesi vermişti :wink: saol
Kullanıcı küçük betizi
monant
Üye
Üye
 
İletiler: 4
Kayıt: Cum Nis 13, 2007 22:09


Şu dizine dön: Diğer

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x