Siyasi Gerilla: Tayiban

Siyasi Gerilla: Tayiban

İletigönderen bezgin » Pzt Eki 05, 2009 11:51

Siyasi Gerilla: Tayiban

[img]http://site.mynet.com/ankara.gp_destek/mynet_resimlerim/tayyipvetaliban.jpg[/img]

PKK Acilimi, meyvelerini vermeye basladi. Uluslararasi vahsi sermayenin bohcasindan cikan kavramlar, Milli duyarliliklarini bildigimiz kurum ve kisilerin de bilincaltlarina ve sonra da sözlüklerine girmeye basliyor. Yogun beyin yikama seanslarindan gectigimiz, romantik irkciligin sürekli daha cekici hale getirildigi bir zamandan geciyoruz. Bu siyasi gerilla savasidir.

Tayiban bir demokrasi ve insanlik projesi olarak ortaya atilmisti. Baslangicta, sürecin belirleyicisi olarak, uluslararasi sermayenin saldirilarina icgüdüsel olarak tepki veren Türk Halki'nin siyasi yansimasi gibi gözükse de aslinda esas amacin Türk Halki'nin tepkilerini yumusatmak ve nötrlestirmek oldugu anlasildi.

Afganistan'da Taliban, Irak'ta El-Kaide, Filistin'de Hamas sermayeye karsi savas veren siyasi ve askeri olusumlar gibi gösterilse de, islev acisindan sermayenin cikarlarina uyumlu bir gerilla savasi yürütüldügü anlasiliyor. PKK da uzun zaman, Tayiban ve sermaye tarafindan bu islevde bir örgüt olarak lanse edildi ve büyütüldü. PKK bugün itibariyla geldigi noktada, Tayiban'in siyasi taleplerini siddet alaninda temsil eden bir örgüt durumuna gelmek üzere. Anlasilan o ki, Tayiban'in hedeflerine ulasmasi icin, mevcut polis örgütünü politize etmek yeterli olmayacak veya istedikleri kivama getirmek icin yeterli süreleri yok.

Tayiban PKK ile bütünlesme sürecine girmek, mafyavari iktidarini PKK'nin vahsi yöntemleriyle halk üzerinde bilincli bir kilic olarak sallamak istiyor. Ve bunun, yaklasan secimler öncesi önemli bir koz olarak kullananbilecegini düsünüyor.

Siyasi alanda vur-kac, sürec mayinlama, pusu kurmak gibi taktikler basariyla uygulaniyor. Muhalefet partileri bilincli bir cabayla marjinallestirmek, asirilastirmak icin kiskirtiliyor. Bu tabloyu pekistirebilecek son bir unsur olarak, uluslararasi alanda yanlizlasma secim döneminin son kavsaginda devreye sokulabilir. Böylece Tayiban'i özgür bir dünyanin Cesuryüregi olarak pazarlama islemi basariya ulasacaktir.

Tayiban'in siyasi gerilla taktiklerine karsi en uygun mücadele, bu tip bir siyasetin kanun disi, gayri-mesru oldugunu benimsemek ve kitleleri yasa sinirlari icersinde tepki vermeye, demokratik haklari özellikle bugünlerde dikkatli bir bicimde kullanmaya cagirmakla mümkün olacaktir.


Yikim Mühendisi Tayyiban, Taseron PKK

Yaklasan secimler öncesi önümüze iki kurgu cikiyor: Birincisi kapatilmasi olasi terörist partinin oylarini alarak tekrar tek basina iktidara gelen Tayiban, digeri de Tayiban-terörist koalisyonu. Ayri ayri inceleyelim.

Terörist Parti'nin kapatilmasi hesaplara göre Tayiban'in Güneydogu'da ezici bir üstünlük elde etmesine yol acacak. Teröristler bu gercegi iyi bildikleri icin eylemlerini daha da siddetlendirmeye basladilar. Güneydogu halki Tayiban'i tekrar iktidara tasisa bile daha sonraki belirsizlik, karmasa ve istikrarsizlik ortamini denetim altinda tutmalari zor. Bu karmasayi yönetebilecek siyasi birikimi de yok. Bu yüzden terörist partinin kapatilmasi Tayiban'in planlarini zorlastiracaktir.

Terörist Parti'yle yapilabilecek koalisyon daha olanakli gözüküyor. Bu sayede Amerikan'in yikim planlarina Muhafazakar Türkler'den baska, teröristleri de dahil etmek mümkün olacak. Tayiban'in oynadigi kart koalisyon kartidir.

Her iki senaryoya karsi, demokrasi ve anayasayi canimiz pahasina savunmak zorundayiz.
İşgâlciler ölmeli! :turkiye:

"Bir ülkenin nüfusunun yarıya yakın bölümünün bir bölgede, dörtte birinin bir şehirde yaşaması, başlı başına tezgahtır."
Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 1394
Kayıt: Prş Eki 30, 2008 1:35

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x