Soros’un fonladığı Yunan muhalefeti…

Soros’un fonladığı Yunan muhalefeti…

İletigönderen Erkan Güçiz » Pzr Oca 25, 2015 22:37

“Turuncu Devrim” mimarı George Soros başarılarına bir yenisini ekleme yolunda. Bugün Yunanistan’daki seçimlerin sonuçları Rus Ortodoks Kilisesi’ne yakın bir yayın organında 26 Şubat 2013’de çıkan yazıda görülüyor.

George Soros Yunan muhalefetine parasal destek sağlıyor

Alman haftalık iş dergisi WirtschaftsWoche’de çıkan bir makalede Amerikalı milyarder yatırımcı George Soros’un Yunanistan’ın ikinci popüler partisi SYRIZA’ya parasal destek sağladığı haberi var. Dergideki yazıya göre Amerikalı sermayedar, SYRIZA koalisyonunun aşırı sol görüşlü lideri Alexis Cipras’ın Amerikan’ın “yerleşik politik güçleri” ile tanıştığı ABD ziyaretinin organizasyonuna yardımcı oldu. Cipras, bu ziyarette onlardan açık olarak, “tamam, sen yürüt” sözünü aldı.

Makalenin yazarına göre Soros, Cipras’ın partisini Almanya üzerinde baskı oluşturmada kullanmak istiyor. Alman karşıtı konuşmalarıyla tanınan SYRIZA koalisyonunun ABD’ye giden ekibi de orada Angela Merkel’in politikasını sert bir dille eleştirdi.
“Soros, Almanya’yı devamlı eleştiren Cipras gibi kapitalizm karşıtı elebaşlarına neden parasal destek sağlıyor? Güçlü milyarderden korktukları için kimse bu konuda sesini çıkaramıyor. İsmini vermeyen yöneticilerden biri, ‘Soros Almanya’dan intikam almak istiyor’ düşüncesinde.

Aileye yakın çevrelere göre Soros’un Almanya ile bir “aşk-nefret ilişkisi var. Alman gazetecilere göre, Soros, Avrupa ve Almanya’da olanlarla kişisel olarak ilgili”.

Bazı Yunan araştırmacılara göre ise Soros’un aşırı solcu Yunanlılarla ilgisinin ardında gizli bir başka neden var. SYRIZA, uzun zamandır, Yunanistan’da Soros tarafından parasal destek sağlanan Sivil Toplum Kuruluşları ile aktif olarak birlikte çalışıyor. Bu sol eğilimli köktenciler cinsel, etnik ve dini azınlıkları açıkça destekliyor. Parti liderleri Anadolu’da Yunanlılara bir soykırım uygulandığını inkâr ettiklerinden ve Yunanistan’ın komşularının toprak taleplerini kabul etmesini istediklerinden dolayı pek çok kişi bu partiyi ulusalcılık karşıtı olarak görüyor. SYRIZA koalisyonu her zaman, Kilise’nin Yunan toplumu üzerindeki etkisini devamlı tutmaya karşı çıkmıştır. Ordu birliklerinden papazların çıkartılmasını desteklerken, papazların maaşlarının devlet bütçesinden ödenmesine karşıtlar ve Kilise’nin devletten tamamen ayrılmasını istiyorlar.


Kaynak: http://www.pravoslavie.ru/english/59853.htm
Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir ki, bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi olanaklı olmayan zararlar verebilir.
Gazi Mustafa Kemâl Atatürk

Erkan Güçiz

Facebook - TC ERKAN GÜÇİZ
Kullanıcı küçük betizi
Erkan Güçiz
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 421
Kayıt: Çrş Eyl 29, 2010 5:18

Şu dizine dön: Erkan GÜÇİZ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

cron

x