Tanzanya

Tanzanya

İletigönderen Pınar » Çrş Şub 20, 2008 9:00

CUMHURBAŞKANI türbanı onaylayacak mı, onaylamayacak mı?

Boş verin şimdi siz onu...

Tanzanya’ya niye gidiyor?

*

İsmet İnönü’den Evren’e, Ahmet Necdet Sezer’e, Menderes’ten Özal’a, Ecevit’e, Demirel’e, bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti adına bir kişi gitmemiş Tanzanya’ya... Gezinti rekoru kırarak, neredeyse dünyada ayak basmadık toprak bırakmayan Tayyip Erdoğan bile gitmedi Tanzanya’ya... Gül niye gidiyor?

*

Svahili dilinde sormuyorum...

Türkçe soruyorum.

*

"Büyükelçiyi özlemiştir" desek...

Tanzanya’da elçiliğimiz yok ki!

Kenya’daki bakıyor oraya.

*

"Ticaret" desen...

Aramızda ticaret micaret de yok.

Zaten adamlar aç.

Milli geliri sadece 723 dolar.

Birleşmiş Milletler un mun gönderiyor da, karınları doyuyor garibanların.

*

"AB ile alakalı" olabilir mi acaba?

Coğrafyam zayıftır ama...

Galiba Afrika’da.

*

"Futbolcu getirebilir" desek...

Kara Kıta’nın 21 ülkesinden topçu var ligimizde, ilaç için bi tane Tanzanyalı yok...

Olsaydı, çoktan getirirlerdi.

*

"Müslüman kardeşlerimiz" mi?

O da değil.

Müslümanlar azınlık.

Çoğunluk, Hıristiyan ve bildiğin kabile...

Ağaçtan oydukları totemlere tapıyorlar.

Büyücüleri filan var.

*

Rahmetli Sadri Alışık’ın "Turist Ömer" filmlerine baktım, oradan esinlenmiş olabilir mi, diye... Orada da adı geçmiyor!

*

E nedir kardeşim?

Merak ediyor insan...

"Ne var Tanzanya’da?"

Gazete arşivlerini taradım...

Bize dair tek bilgi şu:

"Fethullah Gülen’e bağlı cemaatin okullar zincirine, Tanzanya da eklendi... Tanzanya’daki kolejin açılışına, AKP milletvekilleri, eski Yargıtay Başkanı Sami Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı, İzmir Milli Eğitim Müdürü, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı ve bazı işadamları katıldı."

Koleji açmışlar.

Üniversite kurmak istiyorlarmış.

Arsa alamıyorlarmış.

*

Cumhurbaşkanı türbanı onaylayacak mı, onaylamayacak mı? Boş verin şimdi siz onu... Tanzanya’ya niye gidiyor?

Yılmaz ÖZDİL - Hürriyet
Halk tarafından devlete "Sen bana hizmet etmek için varsın, bunun ötesinde senin bir anlamın yok" dendiğinde herşey yoluna girecektir...

(Osman Pamukoğlu)
Kullanıcı küçük betizi
Pınar
Üye
Üye

İletiler: 1380

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Şub 20, 2008 12:21

Yahu Yilmaz Bey, Akape'nin cumhurbaskani sayin ABDullah Gül'e ne bicim sorular soruyorsunuz, kendi isinize bakin siz :twisted:

"Fethullah Gülen’e bağlı cemaatin okullar zincirine, Tanzanya da eklendi... Tanzanya’daki kolejin açılışına, AKP milletvekilleri, eski Yargıtay Başkanı Sami Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı, İzmir Milli Eğitim Müdürü, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı ve bazı işadamları katıldı."

Fetos kutsayacaktir belki de :)Resim
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Şub 25, 2008 15:20

:twisted: :twisted: :twisted:

Cumhurbaşkanı Gül'ün Tanzanya'ya yarın yapacağı resmi ziyaret iptal edildi.

Köşk kaynaklarından alınan bilgiye göre kara harekatı nedeniyle Cumhurbaşkanı ülkeden ayrılmak istemedi.

Gül, 26-28 Şubat tarihlerinde Tanzanya'da bulunacaktı.

Resim
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Nihan » Sal Şub 26, 2008 9:05

:kikirik: :kikirik: :kikirik: Kel başa şimşir tarak. :kikirik: :kikirik: :kikirik:
[img]http://img340.imageshack.us/img340/5780/nihanimza1kx5.jpg[/img]
Artık beklemiyorum.
Açık bir kapı gördüm.
Şimdi sevgi şehrindeyim.
Boşuna beklemişim.
Kullanıcı küçük betizi
Nihan
Üye
Üye

İletiler: 832

Şu dizine dön: Gazete Köşe Yazarları

Kİmler çevrİmİçİ